Lewy sercowy 2002

Punch-Drunk Love

Barry Egan jest zamkniętym w sobie, drobnym biznesmenem, całkowicie zdominowanym przez siedem sióstr. Nie wydaje się, by mógł odnaleźć miłość - chyba, że to miłość odnajdzie jego. Gdy w życie Barry'ego wkracza tajemnicza kobieta, chłopak wpada w emocjonalny trans, miotając się między nieopanowaną wściekłością, pożądaniem i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 17 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Adam Sandler
jako Barry Egan
Emily Watson
jako Lena Leonard
Philip Seymour Hoffman
jako Dean Trumbell
Luis Guzmán
jako Lance
Mary Lynn Rajskub
jako Elizabeth
Rico Bueno
jako Rico
Julius Steuer
jako Mechanik
Hazel Mailloux
jako Rhonda

Fabuła

Barry Egan jest zamkniętym w sobie, drobnym biznesmenem, całkowicie zdominowanym przez siedem sióstr. Nie wydaje się, by mógł odnaleźć miłość - chyba, że to miłość odnajdzie jego. Gdy w życie Barry'ego wkracza tajemnicza kobieta, chłopak wpada w emocjonalny trans, miotając się między nieopanowaną wściekłością, pożądaniem i zwątpieniem. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat, Romans
Słowa kluczowe
miłość, szpital, surrealizm, wandalizm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2002-05-19 (świat), 2003-07-24 (dvd)
Wytwórnia
New Line Cinema
Revolution Studios
Ghoulardi Film Company
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Just Desserts (USA) (tytuł roboczy)
Punchdrunk Knuckle Love (USA) (tytuł roboczy)
The X-4 Project (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
25 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Quagmire 2014-06-01 5

5/10 – Zawód. W żadnej ze swoich głupich komedii Adam Sandler nie irytował mnie tak mocno jak w tym filmie. Może dlatego, że umieszcza on swoją odwieczną rolę "ludzkiego Chrisa Griffina z Family Guya" w otoczeniu nieco bardziej wymagającego filmu. Chociaż z drugiej strony nie przesadzałbym z tymi wymaganiami, materiału tutaj jak na krótkometrażówkę, ciągnie się to niesamowicie, a najciekawsze wątki rozwiązywane są w dwóch-trzech scenach. Nie pomaga również denerwująca, jednostajna muzyka.

Największym plusem jest jak zwykle świetny Philip Seymour Hoffman.

Redox 2010-06-29 6

6/10 – Dość nietypowa komedia romantyczna, jeżeli takim mianem możemy określić ten film Andersona. Ciekawie poprowadzona akcja, choć nie obyło się tutaj od niepotrzebnych długich ujęć, które sprawiały momentami wrażenie "dłużyzn". Sandler fajnie tutaj wypadł, w roli samotnika, introwertyka. Plus do tego fajnie rozwiązany wątek z dziewczyną na telefon :)

Matejsoner11 2009-08-31 6

Niezły… – I to nakręcił gość od "Aż poleje się krew"? Dobra, przejdźmy do rzeczy. Komedie romantyczne miały swój booom w latach 90., kiedy królowały Meg Ryan, czy Julia Roberts. W późniejszych latach nie powstała żadna dobra komedia romantyczna, więc "Lewy sercowy", na tle swoich poprzedników i następców, tak źle nie wypada. No dobra, Sandler trochę nie wyrabia, choć i tak poziom durnoty schował głeboko w kieszeń. Emily Watson trochę za niego nadrabia, ale cóż, dobrą aktorką ona nie jest (opinia oczywiście po tym, co pokazała w tym filmie. Za tę dwójkę haruje niezawodny Hoffman, który każdym jednorazowym wejściem powoduje, że widz zaczyna baczniej oglądać. Jak na półtoragodzinny film, za dużo tu dłużyzn. Ale historia opowiedziana jest niekonwencjonalnie, niekiedy wręcz z przymrużeniem oka. Aha, no i scenariusz nie kuleje tak bardzo, jak to się zawsze dzieje przy tego typu produkcjach. A więc film ten się wyróżnia spośród komedii romantycznych, jednak na tle innych filmów Andersona za cienki w pasie.

6/10

Współtworzą