Joker 2015

Wild Card

Nick Wild (Jason Statham) jest ochroniarzem w Las Vegas o zabójczych umiejętnościach zawodowych i osobistych problemach z hazardem. Kiedy jego przyjaciółka zostaje pobita przez sadystycznego bandytę, syna potężnego szefa mafii, Nick pomaga jej w przygotowaniu zemsty. Nagle zostaje wciągnięty w rozgrywki przestępczego podziemia.… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 39 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jason Statham
jako Nick Wild
Sofía Vergara
jako D. D.
Michael Angarano
jako Cyrus Kinnick
Max Casella
jako Osgood
Hope Davis
jako Cassandra
Milo Ventimiglia
jako Danny DeMarco
Stanley Tucci
jako Baby
Jason Alexander
jako Pinky
Anne Heche
jako Roxy
Chris Browning
jako Tiel

Fabuła

Nick Wild (Jason Statham) jest ochroniarzem w Las Vegas o zabójczych umiejętnościach zawodowych i osobistych problemach z hazardem. Kiedy jego przyjaciółka zostaje pobita przez sadystycznego bandytę, syna potężnego szefa mafii, Nick pomaga jej w przygotowaniu zemsty. Nagle zostaje wciągnięty w rozgrywki przestępczego podziemia. Rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę. Aby odmienić swój los, tym razem, musi postawić wszystko na jedną kartę. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Dramat, Thriller, Akcja

Szczegóły

Premiera
2015-01-14 (świat), 2015-03-26 (dvd)
Wytwórnia
Silver State Production Services
SJ Pictures
Quad Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Heat (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
92 minut
Budżet
30 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Aby utrzymać szczupłą sylwetkę do tej roli Jason Statham jadł tylko szpinak i brązowy ryż. zobacz więcej

Komentarze 4

daniello13 6

Daje radę – Film do obejrzenia, w spokojnym tonie i przyzwoitym stylu.

Barbarka88Rz 3

mój najgorszy film ze Stathamem – Wybrałam film nic o nim wcześniej nie wiedząc, ale kiedy zobaczyłam na ekranie Jasona byłam już spokojna – to m u s i być dobry film. Niestety z każdą kolejną sceną, moje brwi marszczyły się coraz bardziej, a ja nie wierzyłam w to co widzę. Okazało się, że się mylę i nazwisko Statham nie jest już gwarancją dobrego kina. Film okazał się kompletną porażką z bardzo słabym, przewidywalnym scenariuszem. Główny, szargany emocjami bohater, znający najwyraźniej każdą kelnerkę w Las Vegas i tnący wrogów jak przecinak, podejmuje nielogiczne decyzje, nad którymi można tylko zapłakać. Z jednej strony ucieka przed bandytami, ale po chwili zmienia zdanie i rozgniata ich popielniczką. A ten wielki bandyta, który krzywdzi przyjaciółkę Jasona, ten przed którym drży pół kraju, a drugie pół ucieka, … to jest jakaś kpina. Nie chcę spojlerować coby nie zespuć komuś seansu.

Nie rozumiem dlaczego aktor z takim dorobkiem i renomą jak Statham zagrał w tym filmie, może na papierze scenariusz wyglądał inaczej. Może dla pieniędzy; budżet musiał być spory- od strony artystycznej, scenografii nie ma nic do zarzucenia, kasyna wyglądają ładnie, aktorzy również (Tucci, Vergara). Może Statham zmęczony kinem akcji, skłania się bardziej ku bardziej filozoficzno-psychologicznym filmom, czy dramatom jak "Koliber" z Buzek, i chce kontynuować prace nad uzewnętrznianiem emocji swojego bohatera. Sceny walki są jakby ukłonem w stronę fanów, którzy go za nie kochają.

Całość jest dość płytka, pozbawiona sensu i dość chaotyczna. Nie rozumiem też dlaczego do filmu wpleciono świąteczne piosenki, które zazwyczaj dodają uroku, tu wyglądały żałośnie i nie na miejscu.

Kilka błędów logicznych-
-wydaje mi się, że ochrona w kasynie jest bardziej niż w innych lokalach wyczulona na bójki i powinna być (w teorii) postawiona w stan ciągłej gotowości, więc dlaczego reaguje dopiero po 10 (czy więcej) minutach, regularnego mordobicia, podczas którego zostaje zepsuty stolik (co najmniej jeden) i maszyna do gry ?
-od kiedy to krupier może obsługiwać znajomego ?

Sofía Vergara pojawia się tylko w jednej scenie, dlaczego jest na 2 mscu w obsadzie? Mylące. Mylące też jest to, ile operator kamery poświęcił aktorce czasu w tej scenie, jakby miała ona wnieść coś więcej do filmu. Spodziewałam się, że pojawi się w późniejszych scenach, ale tak się nie stało.

Odradzam, brrr to było straszne, nigdy więcej tego filmu- 3/10

PS. Film znany też pod tytułem Joker.

Hessus666 Barbarka88Rz 4

Faktycznie jeden z najsłabszych filmów Stathama. Scenariusz jakby pisany na szybko na kolanie, kilka scen z walki a reszta filmu przemija niezauważona przez odbiorcę. Moja ocena 4/10

i_darek1x 3

Dostateczny ! – Ogólnie nic ciekawego ! Po za dwoma scenkami walki … Można sobie darować !

Współtworzą