Samotny łowca 1984

A Breed Apart

Jim Malden (Rutger Hauer) jest samotnikiem żyjącym w górach. Próbuje w ten sposób zapomnieć o swojej życiowej tragedii. Żyjąc na odludziu postanowił zająć się ochroną ginącego gatunku orła. Wykurza z okolicy wszystkich kłusowników, a do siebie zaprasza Mike'a Walkera (Powers Boothe). Po czasie okazuje się, że nie jest on tym za… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 6 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Rutger Hauer
jako Jim Malden
Powers Boothe
jako Mike Walker
Kathleen Turner
jako Stella Clayton
Donald Pleasence
jako J.P. Whittier
Brion James
jako Hughie Peyton
John Dennis Johnston
jako Charlie Miller
Jayne Bentzen
jako Amy Rollings
Andy Fenwick
jako Adam Clayton
C.K. Bibby
jako Arthur
Laurens Moore
jako Sędzia

Fabuła

Jim Malden (Rutger Hauer) jest samotnikiem żyjącym w górach. Próbuje w ten sposób zapomnieć o swojej życiowej tragedii. Żyjąc na odludziu postanowił zająć się ochroną ginącego gatunku orła. Wykurza z okolicy wszystkich kłusowników, a do siebie zaprasza Mike'a Walkera (Powers Boothe). Po czasie okazuje się, że nie jest on tym za kogo się podaje, a mężczyźni stają do walki na śmierć i życie. Jankes

Gatunek
Akcja, Dramat
Słowa kluczowe
strzała, seks, upadek z wysokości, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1984-06 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
95 minut
Budżet
3 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

Avatar square 200x200

bodek75 2014-03-23 7

Rutger Hauer z VHS-u – Samotnik , który po wojnie i utracie najbliższych zaszywa się w lesie wśród wszelakich zwierząt , które broni i ratuje.
Powers Boothe z tą swoją "muskulaturą" raczej średnio przekonuje jako alpinista. Wątek miłosny i nie za bardzo udane sceny "erotyczne".
Jednak film ma swój urok , no i oczywiście świetnego Rutgera Hauera , chociaż niestety trzeba przyznać , ze w tamtych latach zdarzało się mu występować w lepszych produkcjach.
7/10

Zobacz wszystkie 6 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Asmodeusz bodek75 2014-03-24 5

W tych czasach Rutger występował w gdzie popadło zazwyczaj w kinie klasy B, sam film niezły ale bez jakiegoś zachwytu 6/10

bodek75 bodek75 2014-03-24 7

Nie no , sorry! Jeśli dla Ciebie fily takie jak : "Nighthawks" ; "Blade Runner" ; "The Osterman Weekend" ; "Ladyhawke" czy kultowy "The Hitcher" to są filmy klasy B to Cię przepraszam :) O czym tu dyskutować.

Quagmire bodek75 2014-03-24

Oj tam, Derikowi pomyliło się z latami 90-tymi :)

bodek75 bodek75 2014-03-24 7

Ale tu też się przyczepię , bo np : "Past Midnight" ; "Wedlock" ; "Split Second" czy dajmy na to "Fatherland" to były złe filmy? Fakt , że lata 90-te (szczególnie ich II-ga połowa) w wykonaniu Rutgera w pamięć jakoś nie zapadają.

Quagmire bodek75 2014-03-24

Bardziej myślałem o drugiej połowie. Należy też oddzielić 2 pojęcia: "zły" od "b-klasowy", a dodatkowo jeszcze oddzielić filmy telewizyjne takie jak właśnie "Obroża", czy "Fatherland". Upadek Hauera nie dokonał się z dnia na dzień, po serii klap kinowych, próbował schronić się w TV, aby następnie trafić na rynek video, a stamtąd już wrócić do Europy, czasem tylko wpadając do Hollywood.

Asmodeusz bodek75 2014-03-28 5

właśnie sporo filmów z jego udziałem zaliczam do bardzo dobrych choć nie były to megaprodukcje światowej klasy, plus oczywiście niezapomniane kreacje w/w ale poza tym mamy niezłą kolekcję filmów przeciętnych i kiepskich zwłaszcza nowsze

Współtworzą