FDB.PL 1129 nowy temat
szukaj Kategorie

Forum techniczne fdb.pl. Zgłoś błędy zauważone na stronie, pisz opinie na jej temat. Strona ta jest dla Was i zależy nam aby spełniała Wasze oczekiwania.

Sugestie 15
Wafel88

Witam, jestem użytkownikiem tego portalu od dłuższego czasu i dzisiaj przeglądając sugestie, zauważyłem, że niektóre z nich wiszą od siedmiu lat. Czy administracja nie może jakoś odnosić się do tych pomysłów i usuwać te, które od razu można odrzucić? Dział wydaje się być martwy, ponieważ brak w nim jakiejkolwiek aktywności czy interakcji. Zauważyłem tam kilka naprawdę interesujących pomysłów. Czy jest możliwość, że ktoś się nimi zajmie?

Grzegorz_Derebecki

@Wafel88 Masz rację, jednak część funkcji zostało zaimplementowanych właśnie z tych sugestii. Wymienie niektóre z nich:

- Możliwość dodania linku IMDB przy dodawaniu nowego filmu do bazy
- moja ocena przy tytule odcinka
- Nowe kategorie: reality show, show, event, inne wydarzenia.
- Widok treści oczekujących przy osobach
- Dodanie Daty Premiery Odcinka w serialu
- OST
- Statystyka obejrzanych filmów i seriali
- Poprawki w obsadach
- Lista ocenionych – filtry
- Linki na stronie aktora do jego oficjalnej strony, profilu w wikipedii, imdb…
- Możiwość dodawania ankiet (to w wiadomościach)
- Ranking dodających ze wszystkich lat
- Ilość odcinków
- Poprzedni/Następny odcinek
- Top 100 Filmów, seriali i osób.
- Powiązane
- Listy
- Miniseriale

Trzeba wrócić i zrobić porządek z funkcjami które tam są. Postaram się je przejrzeć i pooznaczać te najpopularniejsze.

Wafel88

@Grzegorz_Derebecki No i super :) ja wiem, że z sugestii zostało wprowadzone dużo zmian :) ale właśnie bardziej mi chodzi o to żeby to przejrzeć i może coś znowu zaimplementować. Sam tam widziałem ciekawe rozwiązania, które można wdrożyć :)

Grzegorz_Derebecki

@Wafel88 jak cos to dodaj tutaj link chętnie je zobaczę :)

fredaser

@Grzegorz_Derebecki Nowe kategorie: reality show, show, event, inne wydarzenia. – to w jakim sensie, bo na pewno nie dodajemy takich rzeczy poprzez Dodaj film
Linki na stronie aktora do jego oficjalnej strony, profilu w wikipedii, imdb… – no nie do końca, bo nie dodajemy linków osób do IMDb ani do wikipedii ;-)

Grzegorz_Derebecki

@fredaser feedback.userreport.com/e26cd8d9-3d45-4a47-96b3-995858ed0ea3/#idea/55656 – częściowo zrealizowane (pojawiły się nagrody) https://fdb.pl/nagrody/31-mtv-movie-awards. Czasem ktoś podaje wiele pomysłów w jednym wpisie. Odnośnie feedback.userreport.com/e26cd8d9-3d45-4a47-96b3-995858ed0ea3/#idea/50597 – można dodawać linki do stron na profilu aktora.

fredaser

@Grzegorz_Derebecki Ok. Do drugiego jednakże: nie można dodawać profilu na IMDb ani z wikipedii, jest to zapisane w poradniku, wiem, że można dodawać niektóre, ale napisałem, że nie można tych dwóch.

Grzegorz_Derebecki

@fredaser Masz rację może warto przemyśleć to do jakich jeszcze stron można dodawać linki.

jacks

@Grzegorz_Derebecki myślenia było już kilka lat, czas działać.

- Do aktorów na pewno trzeba dodać linki do IMDb i Wiki
- Do filmów poza istniejącym IMDb dodałbym też link do RT (Rotten Tomatoes) – mamy bardzo niską ilość głosów oddawanych przez użytkowników więc dobrze byłoby mieć 2 największe źródła podane, bo i tak wchodzi się osobno na RT żeby to sprawdzić
- Do ODCINKÓW – to samo co do filmów IMDb i RT
- ZDECYDOWANIE należy dodać jak najwięcej portali streamingowych, bo mamy tylko 4 aktualnie – można podpatrzeć jak robi to Upflix z innymi dostawcami
- ZDECYDOWNAIE należy dodać możliwość wyszukiwania tytułów odcinków – pisałem o tym już chyba kilka razy
- należy usprawnić istniejące "dodatki", np. OST czy wytwórnie, bo wpisywanie dla wpisywania jest bez sensu i mało kto przez to nad tym pracuje; wytwórnie powinny miec swoje podstrony jak np. nagrody i możliwość dodawania alternatywnych/historycznych nazw przez co zrobiłby się porządek bo teraz jest mnóstwo dubli w bazie (choć skoro nie są klikalne to nie są nawet duble tylko dodatkowe słowa)

To tak na szybko z głowy, a jest tego z pewnością więcej. Bez ciekawych rozwiązań nie ma opcji na zainteresowanie nowych użytkowników, którzy znajdą takie rzeczy po prostu gdzie indziej. W czasach rozwijającego się AI z pewnością znajdą się rozwiązania na sprawne wprowadzanie zmian. Czy może się mylę?

Grzegorz_Derebecki

@jacks
- Do aktorów na pewno trzeba dodać linki do IMDb i Wiki

Jestem na tak dodajmy możliwość ich dodawania.

- Do filmów poza istniejącym IMDb dodałbym też link do RT (Rotten Tomatoes) – mamy bardzo niską ilość głosów oddawanych przez użytkowników więc dobrze byłoby mieć 2 największe źródła podane, bo i tak wchodzi się osobno na RT żeby to sprawdzić

Możemy dodać ale oceny z RT raczej nie wyświetlimy kiedyś badałem temat i za darmo jaj nie udostępniali.

- Do ODCINKÓW – to samo co do filmów IMDb i RT

Odblokowałem dodawanie odnośników do episodów. Odnośnie RT trzeba odpowiedni zapis poradniiku wykonać.

- ZDECYDOWANIE należy dodać jak najwięcej portali streamingowych, bo mamy tylko 4 aktualnie – można podpatrzeć jak robi to Upflix z innymi dostawcami

Zgadam się pracuje nad inną metodą dodawania filmów streamingowych (podobną jak w przypadku recenzji krytyków). Pozwoli to na dodawanie tych danych przez system dodawania treści. System część będzie automatycznie starał się dodać.

- ZDECYDOWNAIE należy dodać możliwość wyszukiwania tytułów odcinków – pisałem o tym już chyba kilka razy

Myśle, że to też jest do zrobienia. Zapisze sobie i sprawdzę na ile będzie to łatwe do dodania.
Tytuły odcinków chcemy wyszukiwac z głownej wyszukiwarki czy jakoś inaczej?

Co do AI to bym tutaj nie przesadzał z tym :)

jacks

@Grzegorz_Derebecki
- wyszukiwanie odcinków z głównej wyszukiwarki, czyli tak jak każdy jeden inny tytuł
- czy pozostałem platformy streamingowe czy VOD byłby dodawane tak jak obecnie, że będą dodawane automatycznie i tylko brakujące będziemy dopasowywać ręcznie? wydaje się to dobrym rozwiązaniem

Ponadto:
- czy można zablokować górną część strony (tą na czarnym tle), aby była zawsze widoczna?
- czy można dodać przycisk powrotu do góry strony kiedy mamy długą stronę i trzeba przewinąć żeby dojść do góry?

Chemas

@Wafel88 No i proszę, cała masa sugestii była nieraz dyskutowana, a do tego jeszcze inne kwestie. Ja, ale oczywiście wielu innych użytkowników w różnych wątkach wspominało o nowych zmianach. Trzeba było tego tematu :)
Muszę sobie to wszystko przemyśleć i zrobię listę. Na przykład była też zgłaszana kwestia zmian w profilu osoby, typu powiązania rodzinne, ale także lokalizacje filmu.

k_malecki

@Wafel88 @Grzegorz_Derebecki Też kilkukrotnie pojawiające się w sugestiach, w filmografii aktora podział na role aktorskie i role głosowe. Tylko czy technicznie do zrobienia?

k_malecki

@Grzegorz_Derebecki W widoku zdjęć z serialu w polu Film wyświetla się tylko nazwa odcinka. Możnaby dodać też nazwę serialu. Np. tutaj https://fdb.pl/osoba/742607-damian-kulec jak wybierzemy zdjęcie w opisie mamy tylko Film: Odcinek (2022).

Chemas

@Grzegorz_Derebecki Nie miałem za bardzo czasu na podsumowanie tego wszystkiego, ale zajmę się tym w tym tygodniu.

A na razie, bo mi wyleci z głowy:

- lokalizacje miejsc – jest czymś bardzo dziwnym i denerwującym, że cytuję za poradnikiem dodawania: "Ciekawostki związane z miejscem kręcenia zdjęć – nie dodajemy samej informacji o miejscu." To w takim razie w ogóle nie ma możliwości dodania takiej informacji. Koniecznie trzeba dodać lokalizację do profilu filmu, albo umożliwić dodawanie jako ciekawostka.
- linki w profilach osób do IMDb i wiki i to wyświetlane na stronie głównej podobnie jak link do IMDb w filmach.
- powiązania rodzinne

Varabi

@Grzegorz_Derebecki
Ja mam dwa życzenia do króliczka wielkanocnego ;)
1) Filtry również na liście do obejrzenia
2) Ocenienie filmu zdejmuje z listy do obejrzenia

Proszę czekać…