Historyczny 2015

Przedstawiamy listę 10 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Historyczny z 2015 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Upadek królestwa 6.7

Uhtred, osierocony syn Saksońskiego arystokraty zostaje porwany przez wikingów i wychowany jako jeden z nich.

Another Period 5.0

Komedia opowiadająca o żyjącej w początkach XX wieku arystokratycznej rodzinie z Newport.

Katarzyna Wielka 6.0

Historia młodości wielkiej carycy. Serial ukazuje pierwsze 20 lat życia Katarzyny w Rosji: historię dworskich intryg, spisków, romansów, walki o władzę i bezwarunkowej miłości do nowej ojczyzny.


Jednostka X

Druga wojna światowa. W leżącym niedaleko jeziora Ontario małym mieście spotyka się pięcioro młodych ludzi. Zostali oni wybrani do wzięcia udziału w tajnej misji. Każdy z nich jest obdarzony wyjątkowymi zdolnościami, dzięki czemu razem tworzą świetnie uzupełniającą się grupę. Wkrótce dzięki wyczerpującemu treningowi młodzi agenci nabywają kolejnych umiejętności potrzebnych do skutecznego szpiegowania Niemców w Europie, głównie we Francji. Każdy odcinek tego opartego na prawdziwych wydarzeniach serialu przedstawia inną misję, z którą mierzą się bohaterowie.

Wygnani do raju 4.0

Brytyjscy skazańcy zostają zesłani w roku 1788 do Australii, w ramach kary za ich zbrodnie (jest to pierwsza kolonia karna w Australii). Starają się prowadzić nowe życie według nowych zasad. Również żołnierze Marynarki Królewskiej muszą się dostosować do nowej rzeczywistości. Tysiąc więźniów jest strzeżonych przez stu żołnierzy. Dodatkowo wśród więźniów pięciu mężczyzn przypada na jedną kobietę. Spięcia są nieuniknione.

Słowa kluczowe