Czy Will Poulter zostanie nowym Pennywisem?

Will Poulter, aktor młodego pokolenia znany z ról w takich filmach jak Millerowie czy Więzień labiryntu, jest przymierzany do roli morderczego klauna o imieniu Pennywise. Film ma być remakem horroru To na podstawie powieści Stephena Kinga.

Premiera filmu zaplanowana jest na 2016 rok. Będzie to remake dwuczęściowego filmu telewizyjnego z lat dziewięćdziesiątych. Wówczas w postać Pennywise’a wcielił się Tim Curry. Warto również dodać, że reżyserią i scenariuszem zajmuje się Cary Joji Fukunaga, zdobywca nagrody Emmy w kategorii najlepsza reżyseria serialu dramatycznego, Detektyw. Przy pracy nad skryptem do filmu pomagali mu Chase Palmer oraz David Kajganich.

Jeśli chodzi o samego Willa Poultera, to aktualnie pracuje ze zdobywcą trzech Oscarów na tegorocznego gali, Alejandro Gonzálezem Iñárritu przy filmie The Revenant.

Oficjalny opis powieści "To", Stephena Kinga brzmi:
Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

Źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)