Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy Will Poulter zostanie nowym Pennywisem? 2

Will Poulter, aktor młodego pokolenia znany z ról w takich filmach jak Millerowie czy Więzień labiryntu, jest przymierzany do roli morderczego klauna o imieniu Pennywise. Film ma być remakem horroru To na podstawie powieści Stephena Kinga.

Premiera filmu zaplanowana jest na 2016 rok. Będzie to remake dwuczęściowego filmu telewizyjnego z lat dziewięćdziesiątych. Wówczas w postać Pennywise’a wcielił się Tim Curry. Warto również dodać, że reżyserią i scenariuszem zajmuje się Cary Joji Fukunaga, zdobywca nagrody Emmy w kategorii najlepsza reżyseria serialu dramatycznego, Detektyw. Przy pracy nad skryptem do filmu pomagali mu Chase Palmer oraz David Kajganich.

Jeśli chodzi o samego Willa Poultera, to aktualnie pracuje ze zdobywcą trzech Oscarów na tegorocznego gali, Alejandro Gonzálezem Iñárritu przy filmie The Revenant.

Oficjalny opis powieści "To", Stephena Kinga brzmi:
Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków. W kanałach miasteczka zalęgło się To. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec To. I dlatego właśnie one stają do walki z potworem.

Mija dwadzieścia kilka lat i To powraca. Dzieci są już dorosłymi, ale muszą odnaleźć w sobie dziecięcą wiarę, lojalność i odwagę, by skutecznie stawić mu czoła.

Źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Quagmire 2015-05-06

Dziwaczny, niespodziewany casting. Ale z drugiej strony, patrząc na zdjęcie główne można zauważyć pewne podobieństwo Willa do Tima Curry w charakteryzacji.

bizarre 2015-05-05

Wow! Dawno nie byłem tak pozytywnie zaskoczony wyborem aktora do kultowej roli. Mam nadzieję, że to się potwierdzi. Curry’emu raczej na pewno nie dorówna, ale i tak się nieźle zapowiada.

Movieman bizarre 2015-05-05

Tym bardziej, że jego ryjek nadaje się do grania różnej maści potworów :P

jacks bizarre 2015-05-06

Ciekawy wybór, ale nie wiem czy nie jest za młody do tej roli. Co prawda łatwo można go postarzeć, ale pytanie po co jak są inni aktorzy :)

Proszę czekać…