Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TOP 8: Najlepsze filmy z Harrisonem Fordem 2

Premiera najnowszego filmu J.J. Abramsa, Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy to idealna okazja do przypomnienia najlepszych filmów z aktorem, który stworzył jedną z najbardziej ikonicznych postaci w historii kinematografii. Mowa tutaj o Harrisonie Fordzie, który w gwiezdnej sadze wciela się w Hana Solo. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić Wam siedem najlepszych filmów z udziałem hollywoodzkiego gwiazdora. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem. Oczywiście zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.

Strona 1 z 2

MIEJSCE 8: Pracująca dziewczyna

Na początek tytuł, który może wydać się Wam trochę zaskakujący. Harrison Ford w całkim innej roli niż zazwycza. Rebeliancki charkter i biczi idą w niepamięć, bo oto nasz bohater przywdziewa szykowny garnitur i pomaga głównej bohaterce filmu w fałszywych negocjacjach z grubymi rybami biznesu. Obraz Mike’a Nicholsa nie jest żadnym opus magnum. Jest to dosyć schematyczna opowieść o wartościach etycznych oraz inspiracjach – tych życiowych, jak i zawodowych. Obraz znalazł się na ostatnim miejscu w naszym rankingu, ponieważ jest to idealny przykład talentu aktorskiego Forda.

MIEJSCE 7: Wybrzeże Moskitów

Wydaje mi się, że jest to jeden z najbardziej niedocenionych filmów lat osiemdziesiątych. Peter Weir tworzy tutaj kino bardzo intrygujące, a zarazem irytujące. Harrison Ford tworzy tutaj kreacja człowieka owładniętego szaleństwem, będącego w jego paszczy. Z jego ust znika rzezimieszkowaty uśmieszek Hana Solo, a pojawia się coś niepokojącego. Jeśli ktoś nie widział to koniecznie musi nadrobić.

Miejsce 6: Uznany za niewinnego

Obraz, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Jako fan kina sądowo-kryminalnego nie mogłem go pominąć. Film mogący omotać każdego widza, w taki sposób, że do samego końca będzie się czekało na finałowe rozstrzygnięcia, a na końcu i tak się nie uwierzy, ze to finał. Jest to naprawdę trzymający w napięciu, sprawnie nakręcony przez Alana Pakulę film, który zaskoczy Was swoją puentą. Naprawdę warto! Tym bardziej, że za oknem coraz zimniej, więc warto spędzić te dwie godziny w ciepłym pokoju oglądając Uznanego za niewinnego w telewizji lub na DVD.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Camizi

Z tych, co widziałem, najbardziej podobały mi się filmy z Indianą i "Czas patriotów". Dla kontrastu napiszę też moim zdaniem najgorszy film z Fordem – "Wydział zabójstw, Hollywood".

Elizabeth_Linton

Tydzień temu zagłosowałam na "Łowcę androidów". Dzisiaj obejrzałam "Wybrzeże Moskitów" i zmieniam swój głos.

CervantesPL

Zabrakło mi Ściganego w ankiecie a tam chciałem postawić mój X :)

Movieman CervantesPL

O Jezu, przepraszam bardzo. Poprawione :) Sorka jeszcze raz za pomyłkę ;)

Proszę czekać…