Mentalista 2008-2015

The Mentalist

Serial Mentalista to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność. Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Odcinki zobacz wszystkie 151 odcinki

Sezony

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 39 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Simon Baker
jako Patrick Jane
Robin Tunney
jako Teresa Lisbon
Tim Kang
jako Kimball Cho
Owain Yeoman
jako Wayne Rigsby
Amanda Righetti
jako Grace Van Pelt
Michael Gaston
jako Gale Bertram
Michael Rady
jako Luther Wainwright
Drew Powell
jako Reede Smith
Xander Berkeley
jako Thomas McAllister
Reed Diamond
jako Ray Haffner
Emmanuelle Chriqui
jako Lorelei Martins
John Troy Donovan
jako Ron z CBI

Fabuła

Serial Mentalista to opowieść o człowieku, który dzięki talentowi, wysokorozwiniętemu zmysłowi obserwacji i dedukcji oraz szczególnego rodzaju trikom przez wiele lat udawał medium i utrzymywał się wykorzystując ludzką naiwność. Kiedy jego żona i córka zostały zamordowane przez seryjnego mordercę Czerwonego Johna, który nigdy nie został ujęty, Patrick Jane (Simon Baker) postanowił zostać niezależnym detektywem i pomagać agentom z Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzięki genialnemu instynktowi, z pomocą którego czyta w ludziach jak w otwartych księgach i wykorzystaniu bardzo niekonwencjonalnych metod, jak manipulacja, sugestia czy hipnoza jest bardzo skuteczny w dochodzeniu prawdy. Na co dzień pracuje z grupą specjalistów pod dowództwem agentki Teresy Lisbon (Robin Tunney), która niechętnie uznaje talenty Jane'a i przy każdej okazji krytykuje go za teatralność, narcyzm i notoryczne nieprzestrzeganie regulaminu. W skład zespołu Lisbon wchodzą także agenci Kimball Cho (Tim Kang) i Wayne Rigsby (Owain Yeoman) oraz najmłodsza w zespole Grace Van Pelt (Amanda Righetti). Wszyscy uważają Patricka za megalomana i efekciarza, ale podziwiają jego urok i niewątpliwy talent. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, zwłoki zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2008-12-07 (kino), 2008-08-23 (świat)
Wytwórnia
Primrose Hill Productions
Warner Bros. Television (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
odc.: 45 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 7 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Przy każdym zbliżeniu widać, że Patrick Jane (Simon Baker) ma rozszerzone źrenice. Jest to objaw, który sam często zauważa u innych spotykanych osób, będący oznaką wstrząsu lub hipnozy. zobacz więcej

Komentarze 13

Avatar square 200x200

Beznickowy 2013-12-02 9

Finałowy sezon – Rzadkie dla seriali stacji ogólnodostępnych, ale ostatni sezon jest chyba najlepszy z dotychczasowych. Zerwanie z proceduralem zdynamizowało akcję, a każdy odcinek nawiązywał do Red Johna, czyli głównego wątku. Ciekawe czym jeszcze zaskoczą twórcy w ostatnich odcinkach.

Zobacz wszystkie 5 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
A_Biel Beznickowy 2013-12-02 8

Ja się nie zgodzę. Mentalista w tym sezonie totalnie mnie rozczarował. Cały ten pomysł, że Red John jest jednym z siedmiu był idiotyczny od samego początku. Przez 5 lat ciągneli ten wątek wrzucając co nie raz wskazówki i wszystko to zrujnowali jednym "wspaniałym" odcinkiem ujawniającym tożsamość Red Johna, który swoją drogą powinien być na końcu sezonu a nie w odcinku 8. Odcinek był zrobiony byle jak, nie dostaliśmy absolutnie żadnych odpowiedzi. Wyglądało to jakby chcieli jak najszybciej zakończyć ten wątek aby zacząć coś nowego.
Gdzie jest ten charyzmatyczny Red John dla którego tylu ludzi było gotowych umrzeć. Zamiast tego dostaliśmy SPOILER cieniasa błagającego o życie.
Według mnie udawany Red John w 3 sezonie był sto razy lepszy niż prawdziwy. Powinni byli już wtedy zakończyć ten wątek.

P.S.
Co to do cholery miało być z tym gołębiem? Skąd on go wyciągnął? Będzie to chyba jedna z najbardziej niedorzecznych rzeczy jakie widziałam. Seryjny morderca pokonany przez gołębia.

Beznickowy Beznickowy 2013-12-02 9

Naprawdę sądzisz, że Red John został już zabity? Bacząc na ilość odcinków do końca, wciąż uważam, że ten temat nie jest jeszcze zamknięty. A sztuczka z gołębiem ponoć należy do jednej z prostszych wśród iluzjonistów :)

A_Biel Beznickowy 2013-12-02 8

W wywiadach twórca serialu twierdził, że to już koniec wątku Red Johna. Oczywiście mógł kłamać. Mam nadzieję, że kłamał, ale póki co moja przygoda z Mentalistą się zakończyła.

Beznickowy Beznickowy 2013-12-02 9

Nie sądzę, żeby przez kolejne pół sezonu wrócili do bycia proceduralem, zaczynali nową historię (tj. pracę Jane’a dla FBI), bo to byłoby bez sensu. Jestem na 99% pewien, że wątek z Red Johnem powróci, bo nie wierzę w tak rozległy (na kilkanaście odcinków) epilog.

Beznickowy Beznickowy 2013-12-02 9

Przeczytałem ten wywiad z twórcą. Jeśli faktycznie tak zakończyli sprawę z Red Johnem, to będę musiał odszczekać swoje wcześniejsze pochwały na temat tego sezonu :D

trueblood_pl 2012-06-23

Oglądaj premierowe odcinki True Blood na żywo :) – Zapraszamy wszystkich fanów serialu Mentalista.pl do oglądania odcinków serialu na http://mentalista.pl

Poszukujemy również fanów serialu, którzy chcieliby dodawać artykuły.

Lazikowa1984 2011-09-02

jaki telefon – gra w filmie? motorola razar? czy to jakis nowszy model?

Beznickowy 2009-11-23 9

Drugi sezon – Nie spuszcza z tonu. Więcej o Red Johnie, a ósmy odcinek niezwykle zaskakujący i inny niż reszta. Kto jeszcze nie zaczął oglądać, to najwyższa pora.

thementalist 2009-01-31

Mentalista – strona serialu po polsku – Na razie dla wybranych, bo serial jest dostępny raptem w usłudze vod w n-ce.

Choć kto zobaczy – zakocha się w nim bez pamięci :)

Na polskiej stronie znajdziesz również wyjaśnienia jak to Mentalista robi, czyli jak czyta w myślach.

http://www.mentalista.pl

T.M.

regoat thementalist 2009-07-09

o polska strona, dobrze wiedziec :)

Współtworzą