Dekalog II 1988

Mąż Doroty znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu. Kobieta jest w ciąży z innym mężczyzną. Postanawia, że urodzi dziecko tylko wtedy, jeśli mąż umrze. Wówczas będzie mogła też związać się z ojcem dziecka. W innym przypadku zamierza usunąć ciążę. Na ordynatorze szpitala, który opiekuje się chorym chce wymóc jednoznaczną… zobacz więcej

Zdjęcia Zobacz wszystkie 10 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Krystyna Janda
jako Dorota Geller
Aleksander Bardini
jako Ordynator
Olgierd Łukaszewicz
jako Andrzej Geller, mąż Doroty
Artur Barciś
jako Laborant
Krzysztof Kumor
jako Ginekolog
Stanisław Gawlik
jako Wacek, listonosz
Maciej Szary
jako Dozorca
Krystyna Bigelmajer
jako Pielęgniarka
Karol Dillenius
jako Chory leżący obok Andrzeja
Ewa Ekwińska
jako Pani Basia
Jerzy Fedorowicz
jako Janek Wierzbicki, przyjaciel Andrzeja
Piotr Siejka
jako Lekarz

Fabuła

Mąż Doroty znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu. Kobieta jest w ciąży z innym mężczyzną. Postanawia, że urodzi dziecko tylko wtedy, jeśli mąż umrze. Wówczas będzie mogła też związać się z ojcem dziecka. W innym przypadku zamierza usunąć ciążę. Na ordynatorze szpitala, który opiekuje się chorym chce wymóc jednoznaczną diagnozę, która ułatwi jej podjęcie decyzji. Wymusza wręcz przysięgę, aby mieć pewność, że lekarz mówi prawdę. Czy ordynator nie zawaha się skłamać, aby uratować nienarodzone dziecko? Jana

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
bóg, grzech, mieszkanie, blok zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
The Ten Commandments 2
Decalogue: Two
Czas trwania
58 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

bizarre 2015-08-29 8

8/10 – Bardzo wyraziste postacie z realnymi, odczuwalnymi problemami. Świetne kreacje Jandy i Bardiniego. To co najważniejsze jest tu przekazywane przez spojrzenia mimikę i wreszcie ujęcia, które noszą znamiona genialności. Chyba najbardziej poruszająca część Dekalogu.

1. Dekalog VI (8.5/10)
2. Dekalog II (8/10)
3. Dekalog IV (7.5/10)
4. Dekalog X (7.5/10)
5. Dekalog I (7.5/10)
6. Dekalog IX (7.510)
7. Dekalog V (7/10)
8. Dekalog VII (6.5/10)
9. Dekalog VIII (6/10)
10. Dekalog III (5/10)

simonperch 2012-08-19 3

totalnie nie moje klimaty.

tfilippo 2010-12-28 10

Moim skromnym zdaniem chyba najlepszy z całego cyklu – A na pewno jeden z lepszych. Doskonale zagmatwany dramat, bardzo realistyczny (wbrew opiniom sceptyków, którzy sądzą, że filmowy Dekalog jest wydumany i mało prawdopodobny), z kapitalnymi kreacjami Jandy i Bardiniego. Polecam szczerze wielbicielom ambitnego kina skłaniającego do przemyśleń. Tutaj będzie nad czym się zastanawiać po seansie i to na długo!

Jana tfilippo 2010-12-31 8

Na pewno bardzo dobry! Jak to miło, że ktoś jeszcze zachwyca się dekalogiem wg. Kieślowskiego:) Swego czasu robiłam nawet opisy do niektórych części, aby zachęcić do obejrzenia:)
Mnie parę innych interpretacji przykazań też się podobało… chociaż II chyba rzeczywiście najbardziej. Nie można pozostać obojętnym, to na pewno!

Współtworzą