Zakochany Anioł 2005

Anioł Giordano mieszka w Krakowie. Żyje, nie rzucając się w oczy, codziennie spełnia jeden dobry uczynek, oraz opiekuje się 10-letnim chłopcem. Pewnego dnia jednak traci niebiańską moc. Gdy odkrywa swoją męską tożsamość, przechodzi załamanie nerwowe. Trafia pod opiekę pani psycholog, Romy, która stara się usilnie mu pomóc.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Krzysztof Globisz
jako Anioł Giordano
Anna Radwan
jako Roma, psychoterapeutka
Jerzy Trela
jako "Szajbusek" kloszard
Janusz Gajos
jako "Lupin", kloszard warszawski
Mieczysław Grąbka
jako Węglarz w Bieszczadach
Marta Bizoń
jako Irenka Rajska
Kamil Bera
jako Karol
Bartłomiej Świderski
jako Paweł, partner Romy
Dorota Segda
jako Karioka
Tomasz Schimscheiner
jako Lubega, anioł
Andrzej Kozak
jako Rafael, archanioł
Sonia Bohosiewicz
jako "Malutka", przyjaciółka Romy

Fabuła

Anioł Giordano mieszka w Krakowie. Żyje, nie rzucając się w oczy, codziennie spełnia jeden dobry uczynek, oraz opiekuje się 10-letnim chłopcem. Pewnego dnia jednak traci niebiańską moc. Gdy odkrywa swoją męską tożsamość, przechodzi załamanie nerwowe. Trafia pod opiekę pani psycholog, Romy, która stara się usilnie mu pomóc. Giordano niespodziewanie zakochuje się w niej. Matejsoner11

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Premiera
2005-05-13 (kino), 2005-04-21 (świat), 2005-10-14 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Angel in Love (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
95 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Twórcy — ARTUR WIĘCEK ,,BARON" Scenarzysta, reżyser. Dla telewizji publicznej współtworzył i zrealizował pierwszą serię "Rozmów na koniec wieku". Wyreżyserował Historię filozofii po góralsku według Tischnera (nagroda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), a także cykl dokumentalny "Archiwum polskich wydarzeń kulturalnych". Jest współscenarzystą filmów telewizyjnych "W tym... zobacz więcej

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Redox 2010-02-06 2

2/10 – Miałem wrażenie, że oglądam jakiś dłuższy odcinek serialu (aka chłamu) jak "M jak coś tam" czy "Samego życia". Momentami naprawdę robiło mi się niedobrze, a szczególnie pod koniec, kiedy tańczył pan Globisz. Straszna męczarnia. Tylko dla twardzieli. Prawdziwych twardzieli..

tompawel 2009-06-13 2

Film do obejrzenia – Ale tylko tyle. Kilka zabawnych epizodów, ale brak wiarygodności postaci. Brak również problemu z którym widz zostaje po wyjściu z kina. Na plus intrygująca Radwan i świetny jak zwykle Globisz.

Anita_Nowakowska 2007-08-28 4

Przyjemna komedia – Jak dla mnie – produkcja udana. Co prawda w porównaniu z innymi polskimi komediami romantycznymi nie wypada najlepiej, ale nie należy do słaby.

Ogląda się go przyjemnie, jest zabawny z bardzo dobra obsadą.
Jest bardziej zabawny niż romantyczny, powiedziałabym komedia z delikatną nutka romantyzmu ;) w dodatku bardzo subtelnego. Zaskakujące jest wtrącenie piosenki, chociaż nie, zważywszy na cały film nawet element musicalowy w takiej wersji nie zaskakuje, po prostu jest kolejnym powodem, z powodu którego obraz się wyróżnia na tle innych.

To, co mi utkwiło (negatywnego) w pamięci, to dobór muzyki do sceny w parku. Widzimy bodajże dwóch chłopców, typ studenta grającego na gitarze lub bębnie, zbierającego na piwo, wakacje, którzy po dwóch uderzeniach są zagłuszani przez orkiestrę, która ma zbudować romantyczny nastrój. Szkoda tylko, że widzimy co innego, a słyszymy jeszcze inne, w dodatku taki fragment, który nie wpływa pozytywnie na zbudowanie na tyle romantycznego nastroju, aby partnerka melancholijnie wtulała się w partnera.

Moja ocena: 4

Współtworzą