Zakochany Anioł 2005

Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Codziennie spełnia przynajmniej jeden dobry uczynek. Dzięki dyskretnej pomocy Nieba i kilku magicznym gadżetom radzi sobie całkiem nieźle. Jednak tylko do czasu. Pewnego dnia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Krzysztof Globisz
jako Anioł Giordano
Anna Radwan
jako Roma, psychoterapeutka
Jerzy Trela
jako "Szajbusek" kloszard
Janusz Gajos
jako "Lupin", kloszard warszawski
Mieczysław Grąbka
jako Węglarz w Bieszczadach
Marta Bizoń
jako Irenka Rajska
Kamil Bera
jako Karol
Bartłomiej Świderski
jako Paweł, partner Romy
Dorota Segda
jako Karioka
Tomasz Schimscheiner
jako Lubega, anioł
Andrzej Kozak
jako Rafael, archanioł
Sonia Bohosiewicz
jako "Malutka", przyjaciółka Romy

Fabuła

Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie pogodne życie we współczesnej Polsce. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Codziennie spełnia przynajmniej jeden dobry uczynek. Dzięki dyskretnej pomocy Nieba i kilku magicznym gadżetom radzi sobie całkiem nieźle. Jednak tylko do czasu. Pewnego dnia niebiańska centrala odcina pomoc, tak by Anioł mógł zaznać smaku prawdziwych ludzkich uczuć. Giordano nieoczekiwanie traci swą moc. Z przerażeniem odkrywa też swą męską tożsamość. Dla Anioła takie odkrycie może skończyć się tylko załamaniem nerwowym... Od czego jednak są przyjaciele? Z pomocą biedakowi przychodzą: Szajbus (Jerzy Trela) i Arsen Lupin (Janusz Gajos). Szajbus odkrywa przed Giordano uroki "zakazanych" przyjemności oraz tłumaczy pożytki z bliskiego kontaktu z kobietą. To za jego sprawą Giordano zakochuje się w pięknej pani psycholog, Romie (Anna Radwan). Jednak zdobycie kobiety na Ziemi nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza dla byłego Anioła... Anonimowy

Gatunek
Komedia, Romans

Szczegóły

Premiera
2005-05-13 (kino), 2005-04-21 (świat), 2005-10-14 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Angel in Love (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
95 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

O filmie — Komedia romantyczna Zakochany Anioł duetu producencko-reżyserskiego Artur Więcek i Witold Bereś, to ciepła i zabawna opowieść o wszystkim, co na tym świecie ważne. Dobrotliwy Anioł Giordano (Krzysztof Globisz) wiedzie spokojne życie na ziemi. Sumiennie, acz bez nadmiernego wysiłku, wypełnia swe anielskie obowiązki. Opiekuje się dziesięcioletnim Karolem (Kamil Bera)... zobacz więcej

Komentarze 3

Avatar square 200x200

Redox 2010-02-06 2

2/10 – Miałem wrażenie, że oglądam jakiś dłuższy odcinek serialu (aka chłamu) jak "M jak coś tam" czy "Samego życia". Momentami naprawdę robiło mi się niedobrze, a szczególnie pod koniec, kiedy tańczył pan Globisz. Straszna męczarnia. Tylko dla twardzieli. Prawdziwych twardzieli..

tompawel 2009-06-13 2

Film do obejrzenia – Ale tylko tyle. Kilka zabawnych epizodów, ale brak wiarygodności postaci. Brak również problemu z którym widz zostaje po wyjściu z kina. Na plus intrygująca Radwan i świetny jak zwykle Globisz.

Anita_Nowakowska 2007-08-28 4

Przyjemna komedia – Jak dla mnie – produkcja udana. Co prawda w porównaniu z innymi polskimi komediami romantycznymi nie wypada najlepiej, ale nie należy do słaby.

Ogląda się go przyjemnie, jest zabawny z bardzo dobra obsadą.
Jest bardziej zabawny niż romantyczny, powiedziałabym komedia z delikatną nutka romantyzmu ;) w dodatku bardzo subtelnego. Zaskakujące jest wtrącenie piosenki, chociaż nie, zważywszy na cały film nawet element musicalowy w takiej wersji nie zaskakuje, po prostu jest kolejnym powodem, z powodu którego obraz się wyróżnia na tle innych.

To, co mi utkwiło (negatywnego) w pamięci, to dobór muzyki do sceny w parku. Widzimy bodajże dwóch chłopców, typ studenta grającego na gitarze lub bębnie, zbierającego na piwo, wakacje, którzy po dwóch uderzeniach są zagłuszani przez orkiestrę, która ma zbudować romantyczny nastrój. Szkoda tylko, że widzimy co innego, a słyszymy jeszcze inne, w dodatku taki fragment, który nie wpływa pozytywnie na zbudowanie na tyle romantycznego nastroju, aby partnerka melancholijnie wtulała się w partnera.

Moja ocena: 4

Współtworzą