Cyrano de Bergerac

1990
Film
Cyrano de Bergerac zakochuje się w swojej kuzynce, Roxane. Wysyła do niej listy miłosne, które podpisuje nie swoim nazwiskiem.
6,8
22
oceny
oceń
film
Reżyseria
2 lubią
1 obejrzy
22 obejrzały

Gdzie obejrzeć

  • oraz innych 5 nagród, 13 nominacji i 2 udział w konkursie zobacz więcej
Zdjęcia 26 dodaj zobacz wszystkie
Obsada dodaj zobacz obsadę
Gérard Depardieu
jako Cyrano De Bergerac
Anne Brochet
jako Roxane
Vincent Perez
jako Christian de Neuvillette
Jacques Weber
jako Hr. de Guiche
Roland Bertin
jako Ragueneau
Philippe Morier-Genoud
jako Le Bret
Pierre Maguelon
jako Carbon de Castel-Jaloux
Josiane Stoléru
jako Duenna
Anatole Delalande
jako Dziecko
Alain Rimoux
jako Ojciec
Philippe Volter
jako Wicehrabia de Valvert
Jean-Marie Winling
jako Lignière

Fabuła

Opisy 2 dodaj

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerac przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów. opis dystrybutora

Zobacz także
Szczegóły
dodaj
Premiera
1990-12-31 (kino), 1990-03-28 (świat), 2005-02-11 (dvd)
Wytwórnia
Caméra One
Centre National de la Cinématographie (CNC)
DD Productions zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
135 minut
Budżet
100 000 000 FRF
Recenzje 0 dodaj
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i dodaj recenzję.
Czy wiesz, że?
dodaj
Ciekawostka
Historyczny Cyrano nie został zamordowany. Prawdą jest, że został zraniony, ale zmarł rok później, w domu kuzyna na wsi. Edmond Rostand doskonale zdawał sobie sprawę z tych faktów, zdecydował się na zabójstwo i śmierć w klasztorze ze względów literackich. zobacz więcej
Powiązane filmy 5 dodaj

Komentarze do filmu

1
8

Gerard Depardieu w swojej życiowej roli. Bardzo lubię ten film ze względu na swoją rzadkość – dialogi są mówione rymami i wierszem. Wielkie brawa dla dialogisty za ogromną kreatywność.

Współtworzą dodaj zobacz wszystkich
1
A_Biel
305 pkt.
2
roksana_goly
172 pkt.
3
Sweet_Foxy
60 pkt.
4
Lillu
56 pkt.
5
Kristo
55 pkt.
6
jacks
40 pkt.
Nawigacja

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Zarządzanie