Kostiumowy 1990

Przedstawiamy listę 3 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót wilczycy 5.3

Zdradzona kochanka przeklina Kamila Orzelskiego, gdy ten zostawia ją dla świeżo poślubionej żony. Jakiś czas później, Kamil wraz z Krystyną przyjeżdżają na wieś do jego rodziny. Wykorzystując czaszkę wilkołaka, jedna z mieszkających tam kobiet zabija Krystynę, by zdobyć jej męża. To jednak dopiero początek.

Cyrano de Bergerac 7.0

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerag przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów.

Kanalia

Akcja filmu rozgrywa się w 1910 roku. Terrorysta Wert wraca na tereny byłego państwa polskiego. Uciekł stąd w obawie przed prześladowaniami. Na miejscu okazuje się, że jego przyjaciele nie żyją tymi samymi ideami co kiedyś. Wert po powrocie poszukiwany jest przez Jegorowa. Rozpoczyna się walka, w której stawką jest przetrwanie.

Słowa kluczowe