Kostiumowy 1990

Przedstawiamy listę 3 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót wilczycy 5.4

Kamil, dekadencki poeta i malarz, używa życia, bawi się z przyjaciółmi, romansuje z zakochaną w nim modelką, mimo iż niedługo poślubi Krystynę. Poeta potajemnie narkotyzuje się. Nad pałacem Ziembalskich, kuzynów Kamila, przechodzi gwałtowna burza, w czasie, której zostaje rozbity grób rodzinny. Służący przynosi do pałacu dziwną czaszkę znalezioną w grobie. Na zaproszenie Ziembalskich przyjeżdża Kamil z nowo poślubioną Krystyną. Młodą kobietę atakuje wilkołak.

Cyrano de Bergerac 7.0

Film opowiada historię niezwykłego, bo obdarzonego przez naturę nadzwyczaj wielkim nosem, muszkietera. Cyrano nie stronił od awanturniczego trybu życia, a jednocześnie był bardzo onieśmielony w relacjach z kobietami, z powodu swojej urody. Zakochany w kuzynce, swoje uczucia najpełniej wyrażał w listach do niej, które jednakże podpisywał imieniem swojego podwładnego. "Cyrano de Bergerac" to filmowa adaptacja głośnej sztuki Edmonda Rostand'a, cieszącej się niesłabnącą popularnością od chwili jej powstania w XIX wieku.

Kanalia

Akcja filmu rozgrywa się w 1910 roku. Terrorysta Wert wraca na tereny byłego państwa polskiego. Uciekł stąd w obawie przed prześladowaniami. Na miejscu okazuje się, że jego przyjaciele nie żyją tymi samymi ideami co kiedyś. Wert po powrocie poszukiwany jest przez Jegorowa. Rozpoczyna się walka, w której stawką jest przetrwanie.

Słowa kluczowe