Kostiumowy 1990

Przedstawiamy listę 3 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót wilczycy 5.4

Kamil, dekadencki poeta i malarz, używa życia, bawi się z przyjaciółmi, romansuje z zakochaną w nim modelką, mimo iż niedługo poślubi Krystynę. Poeta potajemnie narkotyzuje się. Nad pałacem Ziembalskich, kuzynów Kamila, przechodzi gwałtowna burza, w czasie, której zostaje rozbity grób rodzinny. Służący przynosi do pałacu dziwną czaszkę znalezioną w grobie. Na zaproszenie Ziembalskich przyjeżdża Kamil z nowo poślubioną Krystyną. Młodą kobietę atakuje wilkołak.

Cyrano de Bergerac 7.0

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerag przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów.

Kanalia

Akcja filmu rozgrywa się w 1910 roku. Terrorysta Wert wraca na tereny byłego państwa polskiego. Uciekł stąd w obawie przed prześladowaniami. Na miejscu okazuje się, że jego przyjaciele nie żyją tymi samymi ideami co kiedyś. Wert po powrocie poszukiwany jest przez Jegorowa. Rozpoczyna się walka, w której stawką jest przetrwanie.

Słowa kluczowe