Kostiumowy 1990

Przedstawiamy listę 3 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy z 1990 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Powrót wilczycy 5.4

Kamil, dekadencki poeta i malarz, używa życia, bawi się z przyjaciółmi, romansuje z zakochaną w nim modelką, mimo iż niedługo poślubi Krystynę. Poeta potajemnie narkotyzuje się. Nad pałacem Ziembalskich, kuzynów Kamila, przechodzi gwałtowna burza, w czasie, której zostaje rozbity grób rodzinny. Służący przynosi do pałacu dziwną czaszkę znalezioną w grobie. Na zaproszenie Ziembalskich przyjeżdża Kamil z nowo poślubioną Krystyną. Młodą kobietę atakuje wilkołak.

Cyrano de Bergerac 7.0

Historia muszkietera obdarzonego przez naturę niezwykle długim nosem. Cyrano de Bergerag przez ten właśnie szczegół anatomiczny stara się zyskać szacunek u innych poprzez wywoływanie awantur i wyzywanie na pojedynki. W parze z awanturniczym stylem życia idzie jego niespotykana wrażliwość, którą wyraża tworzoną poezją. Gdy zakochuje się w swej kuzynce, miłość wyznaje w listach podpisywanych jednak, z braku śmiałości, imieniem jednego z podwładnych. Nie wie, że w istocie Christian jest jego rywalem, ponieważ również skrywa uczucia do pięknej Roxanne. Dziewczyna ulega pięknu czytanych słów i zakochuje się, jak jej się wydaje, w autorze listów.

Kanalia

Łódź. Po stłumieniu rewolucji 1905 roku Wert - dowódca bojówki PPS - przedostaje się do Niemiec. Za jego ucieczkę zostaje zdegradowany Jegor Jegorow - rosyjski śledczy, który poprzysiągł zemstę uciekinierowi. Rok 1910. Jegorowowi udaje mu się wyśledzić miejsce pobytu Werta. Postanawia zwabić go do Łodzi, aby zanim go zabije, złamać, upokorzyć i zastraszyć swego śmiertelnego wroga. Czy jego plan zemsty się powiedzie?

Słowa kluczowe