Moja droga Wendy 2005

Dear Wendy

W małym miasteczku osiemnastoletni Dick po stracie ojca czuje się bezpiecznie jedynie z pistoletem w dłoni. Choć nazywa siebie pacyfistą, razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Pewnego dnia młodzi ludzie są zmuszeni użyć jej w obronie własnej. Zaciera się cienka granica pomiędzy dobrem i złem.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jamie Bell
jako Dick Dandelion
Bill Pullman
jako Krugsby
Michael Angarano
jako Freddie
Danso Gordon
jako Sebastian
Novella Nelson
jako Clarabelle
Chris Owen
jako Huey
Alison Pill
jako Susan
Mark Webber
jako Stevie
Trevor Cooper
jako Ojciec Dicka
Matthew Géczy
jako Młody funkcjonariusz
William Hootkins
jako Funkcjonariusz Walker
Teddy Kempner
jako Pan Salomon

Fabuła

W małym miasteczku osiemnastoletni Dick po stracie ojca czuje się bezpiecznie jedynie z pistoletem w dłoni. Choć nazywa siebie pacyfistą, razem z kolegami zakłada klub miłośników broni. Pewnego dnia młodzi ludzie są zmuszeni użyć jej w obronie własnej. Zaciera się cienka granica pomiędzy dobrem i złem. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
budka telefoniczna, więzienie, morderstwo, przyjaciel zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2005-11-18 (kino), 2005-02-04 (świat), 2006-05-19 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Wytwórnia
Lucky Punch
Nimbus Film Productions
Zentropa Entertainments zobacz więcej
Kraj produkcji
Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania
Czas trwania
105 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Beznickowy 2011-11-02 9

Mocna końcówka – Jeden z lepszych filmów ukazujących zejście na "złą drogę". Jak z wielkich i wzniosłych ideałów młodzi ludzie zaczęli czynić zło. Siłą filmu jest scenariusz, który w sposób perfekcyjny ukazuje nie tyle metamorfozę bohaterów, co przyczynę ich końcowego czynu, który potrafili usprawiedliwić, a dzięki czemu widz może ich zrozumieć, ale nie pochwalić.

Polecam; 9/10

tomaszo 2006-12-07 8

Klimat – Jest to film posiadajacy to cos, specyficzny klimat. Nie musi sie podobac jednak z pewnoscia zaskoczy. Nie sugerujacy niczego tytul jak i sam poczatek filmu nie zapowiada ciekawostek, jakie pojawiaja sie w miare rozwoju akcji… Sadze, ze wart obejrzenia dla wlasnie tego specyficznego klimatu, w jaki wciaga "ogladacza". Dla niedowiarkow apropos celnosci strzelania z broni krotkiej – to jest mozliwe i nawet bardzo prawdopodobne :) co sie czasem dzialo… W razie powaznych watpliwosci – zachecam do przejrzenia osiagow najlepszych strzelcow na zawodach w strzelaniu na 1000 yardow z broni krotkiej kal. 0.50…

Ogolnie – bardzo polecam, to cos nieco innego, niby nie gleboki, a jednak zmusza do przemyslen… Dla lubiacych specyficzne klimaty.

Współtworzą