Podwodne życie ze Stevem Zissou 2004

The Life Aquatic with Steve Zissou
Film

Zwariowany zespół przyrodników filmowców pod kierownictwem egocentrycznego szefa wyrusza na poszukiwanie rzadkiego gatunku rekina. Opowieść o stosunkach panujących pomiędzy sławnym badaczem oceanów i jego synem. Nieporozumienia pomiędzy nimi rozpoczynają serię dzikich przygód.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Bill Murray
jako Steve Zissou
Owen Wilson
jako Ned Plimpton
Cate Blanchett
jako Jane Winslett-Richardson
Anjelica Huston
jako Eleanor Zissou
Willem Dafoe
jako Klaus Daimler
Jeff Goldblum
jako Alistair Hennessey
Michael Gambon
jako Oseary Drakoulias
Noah Taylor
jako Vladimir Wolodarsky
Bud Cort
jako Bill Ubell
Seu Jorge
jako Pelé dos Santos
Robyn Cohen
jako Anne-Marie Sakowitz
Waris Ahluwalia
jako Vikram Ray

Zwariowany zespół przyrodników filmowców pod kierownictwem egocentrycznego szefa wyrusza na poszukiwanie rzadkiego gatunku rekina. Opowieść o stosunkach panujących pomiędzy sławnym badaczem oceanów i jego synem. Nieporozumienia pomiędzy nimi rozpoczynają serię dzikich przygód. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Przygodowy
Słowa kluczowe
helikopter, zemsta, pogrzeb, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-03-11 (kino), 2004-11-20 (świat), 2005-08-31 (dvd)
Dystrybutor
Forum Film Poland
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
118 minut
Budżet
50 000 000 USD
Wiadomości 2
Konrad Wągrowski krytyk

Dajcie szansę Steve’owi Zissou i jego załodze – tak oryginalnego filmu w kinach w tym roku możecie już nie zobaczyć. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Syntetazatory, orkiestra i Bowie — Wes Anderson jest znany ze swej pieczołowitości w przygotowywaniu ścieżki dźwiękowej swoich filmów. Do swego stałego współpracownika, Marka Mothersbaugha (niegdyś lidera zespołu Devo), zwrócił się już na wczesnym etapie pisania scenariusza. Było dla mnie jasne, że będziemy mieli do czynienia z o wiele bardziej skomplikowaną strukturą muzyczną, niż do tej pory –... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
PoppinTom 6

Dziwaczny a przy tym dziwacznie dobry. Wart obejrzenia. Specyficzny humor, perypetie. Akcje z piratami rozwalają. Barwny film, scenigrafie jak i aktorstwo.

Levi 8

Sceny komediowe równoważą się z tymi dramatycznymi.Zaczynam bardzo lubić drugiego najzdolniejszego Andersona Ameryki.Tylko Fantastyczny Pan Lis lepszy.

tropical

Oglądałem ten film jakieś 10 lat temu i zapadł mi w pamięci jako bardzo nietypowy i śmieszny w swojej dziwności. Pamiętałem o nim że warto do niego wrócić. Tym razem nie zrobił już na mnie takiego wrażenia, odebrałem go jako dość nudnawy. Film ma bardzo specyficzne poczucie humoru i chyba przez to dość wąskie grono odbiorców, musi trafić w odpowiednie "struny" u widza.

karojuu 7

Nawet nie dziwi mnie ta ocena. Powolnie snująca się opowieść bez konkretnego zakończenia, nietypowy temat, dziwna forma; + za odmienne role niektórych aktorów

Mrozikos667 7

Ładny most między relatywną surowością pierwszych filmów a rozbuchaniem późniejszych. Jak na WA trochę za dużo emocji przekazuje się tu zwyczajnie, w dialogach.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
155 pkt.
2
jacks
138 pkt.
3
Perfik
116 pkt.
4
kaskader
45 pkt.
5
Aladyn
30 pkt.
6
Spoke
21 pkt.
7
Melman
8 pkt.
8
Jankes
8 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…