Miss Potter 2006

Film

Renee Zellweger i Ewan McGregor w biografii autorki książek o Piotrusiu Króliku. Anglia. Przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Rene Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się jej z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Renée Zellweger
jako Beatrix Potter
Ewan McGregor
jako Norman Warne
Emily Watson
jako Millie Warne
Barbara Flynn
jako Helen Potter
Bill Paterson
jako Rupert Potter
Matyelok Gibbs
jako Panna Wiggin
Lloyd Owen
jako William Heelis
Anton Lesser
jako Harold Warne
David Bamber
jako Fruing Warne
Phyllida Law
jako Pani Warne
Patricia Kerrigan
jako Fiona
Lucy Boynton
jako Młoda Beatrix

Renee Zellweger i Ewan McGregor w biografii autorki książek o Piotrusiu Króliku. Anglia. Przełom XIX i XX wieku. Młoda Beatrix Potter (Rene Zellweger) opiera się presji konserwatywnych rodziców przywiązanych do wiktoriańskich obyczajów. Nie spieszy się jej z zamążpójściem, nie goni za stabilizacją; wciąż snuje fantazje i wolny czas spędza na rysowaniu. Nikt nie śmie nawet przypuszczać, że stanie się ona wkrótce jedną z najbardziej znanych pisarek dla dzieci. opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Dramat
Słowa kluczowe
śmierć, relacja ojciec-córka, książka, relacja matka-córka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-04-13 (kino), 2006-12-29 (świat), 2007-11-14 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
92 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Aktorzy o swoich postaciach — Renne Zellweger o BEATRIX POTTER Aktorkę już na miesiąc przed rozpoczęciem zdjęć pochłonęły studia nad postacią: „Czułam, że łączy nas silna więź, przywiązałam się zarówno do niej jak i do całej historii. Gdy była dzieckiem, próbowała dostosować się do wizerunku kobiety, jaki miała przyjąć. Każdy z nas może się z tym utożsamić. Za wszelką cenę starała się jednak... zobacz więcej

Komentarze do filmu 5
wazka16 8

Ponownie duet Ewan-Renee. Historia twórczyni Królika Piotrusia i innych bajek dla dzieci,jej związku z wydawcą (zakończony przedwczesną śmiercią).

Novqa

ok – lubię Renee i ten film tez przypadł mi do gustu, przyjemny film

MacT 5

+3\5 – Da się obejrzeć, ale bez większych zachwytów. Można pośmiać się z zasad obowiązujących jeszcze na początku XX wieku, chodzi mi zwłaszcza o obecność przyzwoitki. Ponadto całkiem dobrze w epokę wpisują się Renee Zellweger oraz Evan McGregor.

homerowa

sympatyczny – bardzo milo sie oglada, fajna rola Renee

the_foe

kolejny przyklad olewki dystrybutorow…. – Jak ma sie ten film w Polsce sprzedac jak premiera zbiega sie z wydaniem filmy na DVD? Potem narzekają na piractwo!

Poza tym chyba ktos musi zaczac z jakas inicjatywa pt. "photoshopom wara od kobiecych cial!" Na szczescie na razie retusz dotyczy tylko zdjec promocyjnych i plakatow, ale nie ludzmy sie, niedlugo nastanie era narzedzi "muskania" filmow.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Spinnaker
66 pkt.
2
Melman
51 pkt.
3
Trikster
25 pkt.
4
opatrznik
19 pkt.
5
nathalie
16 pkt.
6
jacks
12 pkt.
7
A_Biel
8 pkt.
8
majak01
6 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…