Zaćma 2016

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana Krwawą Luną, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Maria Mamona
jako Julia Brystygierowa
Małgorzata Zajączkowska
jako Siostra Benedykta
Janusz Gajos
jako Ksiądz Cieciorka
Marek Kalita
jako Prymas Stefan Wyszyński
Bartosz Porczyk
jako Więzień
Kazimierz Kaczor
jako Żałobnik
Marcin Troński
jako Bufetowy
Krzysztof Ogłoza
jako Plutonowy MO
Barbara Bursztynowicz
jako Kobieta w jadalni
Jacek Bursztynowicz
jako Ordynator
Zbigniew Konopka
jako Prokurator

Druga połowa lat. 50. Julia Brystygierowa, zwana Krwawą Luną, to eks-funkcjonariuszka Ministerstwa Bezpieczeństwa. Tam, jako szefowa owianego złą sławą Departamentu V, osobiście i z sadystyczną zawziętością katowała więźniów politycznych. Słynęła z donosów do NKWD, nie oszczędzając swoich partyjnych towarzyszy. Teraz, szukając porady duchowej, ubiega się o prywatną audiencję u prymasa Stefana Wyszyńskiego (Marek Kalita). Zanim jednak dojdzie do spotkania z głową Kościoła, Brystygierowa będzie musiała przekonać do swoich racji oślepionego księdza (Janusz Gajos) i cierpiącą na kryzys wiary zakonnicę (Małgorzata Zajączkowska). opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2016-11-25 (kino), 2016-09-09 (świat), 2017-04-20 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
RB Film (producent)
Telewizja Polska (koprodukcja)
Studio Produkcyjne Orka (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Blindness (tytuł międzynarodowy)
Czas trwania
110 minut
Budżet
4 000 000 PLN
Bernadetta Trusewicz krytyk
  • 4
  • FDB

Zaćmie kończy się szybko paliwo i energia do opowiadania historii, mimo tego, że bohaterowie cały czas ze sobą rozmawiają, z nami niespecjalnie nawiązują kontakt. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
vivaldik

Potencjalny Widzu !
Na ten doskonały film należy wybrać się należycie przygotowany ! Radziłbym przeczytać nieco niewypaczonej przez współczesnych malarzy historii. Ten wrażliwy temat został umiejętnie, choć nie tak natarczywie, jak na "Wołyniu", przedstawiony przez wspaniale stworzone kreacje PP. M.Mamony (do tej pory mało wybijającej się na ekranie), genialnego J.Gajosa, M.Kality (epizod- ale jakże perfekcyjny).
Film robi piorunujące wrażenie; to nie jest film dla widza z torebką popcornu w ręce !
Byłem na projekcji premierowej i żal mi było tych kilkoro jeszcze osób, które po zakończeniu projekcji były wyraźnie zażenowane, ale i podjęły poważną wymianę wrażeń .
Gorąco zachęcam ambitnych kinomanów do wybrania się na seans; to jeszcze jedna kolejna odsłona naszej gorzkiej, ale "naszej !" historii.
Panie Ryszardzie Bugajski – mocno dziękuję !

Sebioslaw 5

Zamierzenia były całkiem ciekawe, lecz coś nie wyszło. Niby klimat jest, gra aktorska głównej bohaterki świetna, lecz przez cały seans coś nie grało. Mogło być super a wyszło bardzo średnio.

i_darek1x 5

Głowna bohaterka jest niezła w filmie ! Dzięki niej film jest wart obejrzenia ! A tak po za tym to za dużo tego kleru ! Aż mdli ! Biograficzny,Historyczny czyli może tak może nie ,na dwoje babka wróżyła ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Bernadetta_Trusewicz
160 punktów
Czechu
93 punkty
Sebioslaw
78 punktów
Kristo
74 punkty
miodzik
66 punktów
Mehtol
6 punktów
jacks
2 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…