Ostatnia klątwa 2016

Johnny Frank Garrett's Last Word

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci za brutalny gwałt i morderstwo zakonnicy. Chłopak do końca utrzymuje, że jest niewinny, rzucając klątwę na wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek z niesprawiedliwym wyrokiem. Wkrótce po egzekucji… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sean Patrick Flanery
jako Danny Hill
Erin Cummings
jako Lara Redman
Mike Doyle
jako Adam Redman
Cassie Shea Watson
jako Kathy Jones
Dodge Prince
jako Sam
Sue Rock
jako Harmony
Mike Gassaway
jako Harold Pinkman
Jon Michael Davis
jako Dr Andrews
Tim Childress
jako Lekarz
Rebekah Turner
jako Tadea Benz, siostra
Chip Joslin
jako Asystent
Heather L. Tyler
jako Carol Moore

Fabuła

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 18-letniego Teksańczyka, Johnny’ego Franka Garretta, skazanego na karę śmierci za brutalny gwałt i morderstwo zakonnicy. Chłopak do końca utrzymuje, że jest niewinny, rzucając klątwę na wszystkich, którzy mieli jakikolwiek związek z niesprawiedliwym wyrokiem. Wkrótce po egzekucji zaczynają ginąć ludzie zamieszani w sprawę. Kiedy w śmiertelnym niebezpieczeństwie znajdzie się syn jednego z ławników, mężczyzna zrobi wszystko, by odnaleźć prawdziwego mordercę, doprowadzić do jego skazania i odwrócić klątwę. opis dystrybutora

Gatunek
Horror

Szczegóły

Premiera
2017-04-21 (kino), 2016-03-13 (świat)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
A7SLE Films
Boss Media
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Last Word (tytuł roboczy)
Czas trwania
95 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Przerażający w nielicznych momentach, nudny i przewidywalny o wiele częściej. 3

Wiecie, że były takie czasy kiedy horror nie oznaczał wyłącznie kina rozrywkowego, który w peletonie zostawia wartości artystyczne na poczet „dziania się”? Niestety Ostatnia klątwa nie jest żadną obietnicą, że w kwestii zaniżania standardów w tym gatunku i niekojarzenia ze słowem artystyczne, coś się zmieni. To pełna chaotycznych bodźców, nieskomplikowanej fabuły historia, która stawia na straszenie, a i to wychodzi im przeciętnie.

Jest to historia, która tworzyła się w oparciu o realną historię. Fantazja na temat faktu – niesłusznie skazanego na śmierć młodego mężczyzny za gwałt i morderstwo siostry zakonnej. Frank Garret przed wykonaniem na nim kary śmierci (gdyby podnieść łóżko, gdzie podadzą mu śmiertelną substancję wyglądałby jak Jezus na krzyżu) spisuje coś w pośpiechu w swojej celi. Mimo że oficjalnie jego IQ i badania mówią, że niespecjalnie sobie radzić z takimi czynnościami. Jest to klątwa, którą rzuca w ostatnich chwilach życia na wszystkich, którzy go oskarżyli,ich rodziny i odległych krewnych. Sprawiedliwość ich odnajdzie, kiedy on już będzie martwy. Jego śmierć nie uwolni miasta od niebezpieczeństwa.

Jest to konwencjonalna historia z religijnymi i okultystycznymi rymami, dla wprowadzania jakiegoś pierwiastka niecodzienności i nieprzypadkowości w tę historię – oraz uwiarygodnienia, by nie chodziło o żadne czary. Oczywiście, nie psika tutaj krew koloru przecieru pomidorowego ani co chwilę nikt nie schodzi w dół piwnicy, jednak zagrywki i chwyty są przewidywalne. Ktoś się odwróci za późno, coś się zatrzaśnie.

Ostatnia klątwa stawia na szok i mocny bodziec. Wymachuje obrazem, pokazuje nam to co widzą opętani bohaterowie ich oczami, by zwielokrotnić współodczuwanie nadchodzącego obłędu. Jednak jest to mało skuteczne, nie robi wrażenia, bo nie troszczy się o element niezbędny w fabule: zaskoczenie.

Horror, który nie straszy to horror nieudany, a jeszcze jak udaje że jest ciekawy... kolejna powtórka z kina „buuu!”.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

i_darek1x 2017-05-13 3

Strach się bać ! Ogólnie nic ciekawego ! Może jakieś 20 lat wstecz robił by wrażenie ? Ale teraz to nic innego jak porażka !

Współtworzą