Złe mamuśki 2. Jak przetrwać święta 2017

A Bad Moms Christmas

Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 5 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mila Kunis
jako Amy
Kristen Bell
jako Kiki
Kathryn Hahn
jako Carla
Jay Hernandez
jako Jessie Harkness
Justin Hartley
jako Ty Swindle
Oona Laurence
jako Jane Mitchell, córka Amy
Christine Baranski
jako Ruth, matka Amy
Susan Sarandon
jako Isis Dunkler, matka Carly
Cheryl Hines
jako Sandy, matka Kiki
Peter Gallagher
jako Hank, ojciec Amy
Emjay Anthony
jako Dylan, syn Amy
Lyle Brocato
jako Kent

Fabuła

Idą Święta, a to w życiu każdej pani domu, jak wiadomo, szczególny czas. Tygodnie harówki przy garach, walka wręcz przy sklepowych ladach o najlepsze kąski, detektywistyczna praca w poszukiwaniu prezentów dla całej rodziny. Po prostu pełnia szczęścia. Złe mamuśki dawno jednak zrzuciły kajdany perfekcyjnej pani domu i mogłyby się tym świątecznym czasem cieszyć z drinkiem w ręce, gdyby nie fakt, że zbliżają się jeźdźcy Apokalipsy czyli ich szacowne mamusie: strażniczki rodzinnych tradycji, konserwatywne jak dąb Bartek i surowe jak treser dzikich zwierząt. Czy naszym wyzwolonym mamuśkom uda się przekabacić własne rodzicielki i przeciągnąć je na weselszą stronę mocy? opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Akcja, Przygodowy
Słowa kluczowe
święty mikołaj, striptiz, boże narodzenie, striptizer zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-11-03 (kino), 2017-11-01 (świat), 2018-03-14 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Huayi Brothers Media
STX Entertainment
Kraj produkcji
Chiny, USA
Inne tytuły
Bad Moms 2 (tytuł międzynarodowy)
Bad Moms Christmas (tytuł niezdefiniowany)
Czas trwania
104 minut
Budżet
28 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 7 wiadomości

Recenzje

Mimo swojej tendencyjności, opiera na czymś innym siłę - na ciętym i piekielnie zabawnym dialogu, charyzmatycznie rozpisanych bohaterkach i cudownej energii niepoprawności wszelakiej. 5

Jeżeli coś się sprawdziło raz i wręcz domaga się ze strony widzów ciągu dalszego, dlaczego tego nie zrobić ponownie? Złe Mamuśki 2 grają na sprawdzonych konceptach, mają partyzancki humor, za który się nie rozgrzesza, ale posiadają też w sobie dużo dystansu. Są zrobione z rozmachem i naprawdę śmieszą na poziomie świetnie napisanych postaci i dialogów. Mimo skrajnie przewidywalnej historii, siła tkwi w energii i zdjęciu wrotek przez bohaterki. A nawet samo obejrzenie tego, może nie będzie inspiracją, ale dla wielu pozwoli na chwilę spowolnić oddech.

Nasza trójka "niewspaniałych" matek, ale wspaniałych rebeliantek, dalej się przyjaźni, nieustannie ma dzieci i niezmiennie ma ochotę wyrywać znaki drogowe mówiące, jak trzeba postępować w społeczeństwie. Zbliżają się święta, idealny moment, by skonfrontować się z ekstremum obłędu, jaki dotyka wtedy kobiety. Do tego nasze bohaterki odwiedzają ich mamy - nie będziemy mieli problemu się domyślić, która której jest córką. Dla naszych mamusiek brzmi to, jak nadejście III Wojny Światowej - matki, podobne do nich (chociaż oczywiście naturalnym jest temu zaprzeczać), nie zgadzają się z rewolucją świąteczną, którą planują ich córki. Znaczy jedna z nich - prawdziwy dynamit - Carla, ma sytuacją odwrotną do Amy i Kiki, których mamy są niezdrowo przywiązane, wytykają im nieustannie błędy i uważają, że matki są od uszczęśliwiania innych, nie siebie. U niej sytuacja jest odwrotna - chciałaby chwilami rozsądniejszej kobiety, która nie pojawi się, jak zabraknie jej pieniędzy na obstawianie zakładów.

To bardzo tendencyjna i linearna opowieść, ale zrobiona z pełną świadomością tego, bo ma inne intencje - gdzie indziej szukamy satysfakcji z seansu. Jest ona w rozmachu, bombie za bombą w fabule i naprawdę świetnie napisanych dialogach, które chce się zapamiętać. Do tego oczywiście są żarty slapstickowe, sytuacyjne, wekalno-waginalne i typowe slow motion - ku uciesze. Jednak szyderstwo i girl power jest rozgrzane tutaj do czerwoności. Na dodatek te subtelne kpiarstwo z magii świąt z Love Actually, słodkiej i uroczej historii - Mamuśki stają temu naprzeciwko.

Mamuśki 2 nie stawiają wielkich wymagań dla widza ani sobie, ale zrobienie tak niepoprawnej historii o kobietach, na dodatek matkach, jest zawsze mile widziane i kończy się niejednym ekscytującym dachowaniem. Kobiece Kac Vegas jest nam potrzebne!

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Główne zdjęcia rozpoczęły się 1 maja 2017 roku w Atlancie (USA). zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 2

i_darek1x 2018-06-10 5

Obsada robi wrażenie ;) Kilka scen dosyć zabawnych ! Ale ogólnie świąteczne filmy można chyba tylko oglądać w grudniu? Bo w innych letnich miesiącach traci ;) Ogólnie wydawał mi się trochę za długi ? lekko naciągany ;)

alpaga77 2018-03-18 7

Super komedia, można się pośmiać, akcja dosyć szybko się toczy. Dosyć wulgarna, ale boki zrywać :). Polecam każdemu na odstresowanie.

Współtworzą