Przygodowy 1973

Przedstawiamy listę 8 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Przygodowy z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Star Trek: The Animated Series 6.8

Animowana wersja, a zarazem dalsza część przygód załogi statku U.S.S. Enterprise, nawiązująca do oryginalnych epizodów serialu z lat 60.

Janosik 7.5

Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.

Stawiam na Tolka Banana 6.9

Bohaterowie filmu - czterej chłopcy i dziewczyna w wieku 12-14 lat - pozostają w stałym konflikcie z porządkiem społecznym. Od chuligańskiego stylu życia dzieli ich tylko krok. Film wskazuje na potrzebę istnienia w życiu młodych ludzi ideałów, szlachetnych mitów i wzorców postępowania. Ucieleśnieniem marzeń bohaterów jest romantyczna postać Tolka Banana, jego tajemnicza osobowość działa na ich wyobraźnię. W filmie zostały przedstawione przygody młodzieżowej "szajki" zmieniającej swoje postępowanie pod wpływem Tolka Banana. Dzięki niemu bohaterowie uczą się przyjaźni i uczciwości, w myśl zasady: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.


Gruby

Serial dla młodzieży przedstawiający grupę uczniów nowo otwartej szkoły w miasteczku gdzieś na Ziemiach Odzyskanych w okresie tuż po wyzwoleniu. Mimo, iż przygody chłopców są główną osią serialu, to nie brakuje tu też tematów rozgrywających się jakby w drugim planie. A są to i trudne problemy osadników przybywających na te ziemie z różnych stron kraju, i walka z szabrownikami, ale także przeciwdziałanie akcjom dywersyjnym Werwolfu.

Słowa kluczowe