Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dezerter.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Steve Rogers postanawia zaciągnąć się do wojska, jednak jest do tego zbyt słaby. Zostaje poddany eksperymentowi, który czyni z niego siłacza zdolnego pokonać wszelakich wrogów.
Pod koniec trwającej na Cybertronie wojny, przegrywające Autoboty wysyłają w przestrzeń kosmiczną Arkę - statek zawierający broń która może dać im zwycięstwo. Pojazd zostaje jednak uszkodzony i znika na wieki. Współcześnie przebywające już na Ziemi Autoboty wpadają na ślad rozbitego statku, którego wrak leży na księżycu. W jego szczątkach odnaleziony zostaje ich pierwszy przywódca Sentinel Prime, ale po jego przebudzeniu okazuje się, że przeszedł on na stronę Decepticonów, których oddziały czekają tylko na sygnał do ataku.
On – kapitan Neuville (Jean Dujardin), jest pozbawionym skrupułów, przebiegłym… tchórzem. Ona – Elisabeth (Mélanie Laurent), to szczera, rozważna i honorowa siostra niewinnej Pauline, czyli narzeczonej oficera. Pewnego dnia mężczyzna musi pilnie wyjechać, ale obiecuje ukochanej, że będzie do niej często pisał zapewniając o swoim uczuciu. Niestety żaden jego list nigdy nie dociera do zrozpaczonej Pauline. Elisabeth postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i, podszywając się pod niesłownego Neuville’a, zaczyna pisać do porzuconej narzeczonej fałszywe wiadomości. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie powraca do domu. W trosce o wrażliwe serce Pauline, Neuville i Elisabeth zmuszeni są brnąć w kolejne kłamstwa. Kobieta i mężczyzna prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. W kłamstwach jednak łatwo można się pogubić.
Przed służbą w Wietnamie, dwaj przyjaciele, Dean i Eric oraz ich dziewczyny Bailey i Chrissie wybierają się na wycieczke. Niestety w czasie jazdy ulegają wypadkowi. Dzwonią po lokalnego szeryfa, który zamiast im pomóc, zabiera ich do domu horroru.
W hotelu gromadzą się miejscowe władze, aby uczcić zakończenie wojny. Wśród gości znajduje się komunista Szczuka. Podziemna organizacja wydała na niego wyrok śmierci. Zamachu ma dokonać Maciek Chełmicki, żołnierz AK. Pierwsza próba zabójstwa nie udaje się, więc Maciek również pojawia się w hotelu. Spotkanie z barmanką Krystyną rodzi w nim wątpliwości. Czy warto jeszcze zabijać, skoro wojna się skończyła? Powojenna rzeczywistość nie oferuje żadnej alternatywy.
Seth Rogen i James Franco w kontrowersyjnej komedii o dwóch dziennikarzach, którzy zyskują szansę na wywiad z Kim Dzong Unem, a następnie zostają zwerbowani przez CIA.