Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Thriller Polańskiego, Prawdziwa historia, w polskim zwiastunie i z datą premiery 1

Roman Polański tym razem przenosi na ekran bestsellerową powieść Delphine de Vigan pod tytułem Prawdziwa historia. Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze wejdzie na ekrany kin w maju. Prezentujemy oficjalny polski zwiastun.

Eva Green w thrillerze Prawdziwa historia, fot. Lionsgate.

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru.

Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Poniżej prezentujemy oficjalny polski zwiastun thrillera:

Prawdziwa historia to najnowszy obraz Romana Polańskiego (Pianista, Chinatown, Rzeź, Dziecko Rosemary) oparty na bestsellerowej powieści Delphine de Vigan, do którego scenariusz napisał Polański wraz z Olivierem Assayasem.

W rolach głównych zobaczymy: Evę Green (Casino Royale, Osobliwy dom Pani Peregrine, Mroczne cienie), Emmanuelle Seigner (Frantic, Dziewiąte wrota, Gorzkie gody, Motyl i skafander) oraz Vincenta Pereza (Królowa Margot, Po tamtej stronie chmur, Indochiny).

Prawdziwa historia swoją premierę kinową w Polsce ma zapowiedzianą na 11 maja 2018 roku.

Emmanuelle Seigner i Eva Green w filmie Prawdziwa historia, fot. Lionsgate.

Źrodło: Monolith Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…