Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

''Doktor Sen'' wygląda jak ''Lśnienie'' Kubricka. Nowy zwiastun to potwierdza! 1

Doktor Sen będzie kontynuacją Lśnienia w reżyserii Stanleya Kubricka. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby odtworzyć kultowe lokacje. Efekt ich pracy widać na nowym zwiastunie.

Horrory przechodzą swój renesans w kinie głównego nurtu. Dużą popularnością cieszą się również adaptacje prozy Stephena Kinga, takie jak Smętarz dla zwierzaków, To oraz jego kontynuacja To: Rozdział 2. Wprawiony twórca kina grozy, Mike Flanagan, został oddelegowany przez studio Warner Bros. do zekranizowania powieści Doktor Sen. Książka stanowi kontynuację najpopularniejszej książki Kinga, Lśnienia.

Fabuła powieści śledzi życie Danny’ego, który stał się bardzo podobny do ojca. Mężczyznę nękają wspomnienia z hotelu Panorama. Aby o nich zapomnieć, sięga po alkohol i narkotyki. Życie spędza na wiecznej tułaczce, jednak nawet w niej nie odnajduje oczekiwanego ukojenia.

Kinowa adaptacja Doktora Sen będzie zarazem kontynuacją Lśnienia Kubricka.

Twórcom bardzo zależy, aby film wiernie nawiązywał do jednego z najpopularniejszych horrorów wszech czasów. W tym celu szczegółowo odtworzyli wygląd hotelu Panorama. Właśnie w nim ojciec Danny’ego, Jack (Jack Nicholson), wpadł w obłęd, zaś jego syn był dręczony koszmarnymi wizjami.

Odtwarzając wygląd hotelu, Mike Flanagan bazował na dokumentach Lśnienia, które udało się odnaleźć w magazynach studia Warner Bros. Efekt jego pracy możecie podziwiać w najnowszym zwiastunie.

Twórcy opublikowali nowy zwiastun filmu Doktor Sen:

Doktor Sen: twórcy i obsada

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Mike Flanagan. Twórca jest uznawany przez fanów i krytyków za jednego z najwybitniejszych twórców współczesnego kina grozy. Wcześniej zrealizował m.in. Oculusa oraz Zanim się obudzę. Dla platformy Netflix nakręcił serial Nawiedzony dom na wzgórzu oraz umiejętnie zaadaptował prozę Kinga w Grze Geralda.

W Doktorze Sen wystąpią: Rebecca Ferguson, Ewan McGregor, Jacob Tremblay, Cliff Curtis, Bruce Greenwood, Zahn McClarnon, Carel Struycken, Emily Alyn Lind, Catherine Parker oraz Chelsea Talmadge.

Doktor Sen zadebiutuje na ekranach amerykańskich kin 15 listopada 2019 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Animek84

Pytanie do tych co czytali książkę rozumiem iż mała dziewczynka w książce też jest czarna?

Bercik022 Animek84

@Animek84 tutaj to nie ma szczegolnego znaczenia jakiego koloru to dziecko, w książce też nie jest to dokładnie opisane bo chodziło o organizacje, która polowala na dzieci. King tez lubi czarnoskórych dawać jako bohaterów w swoich książkach więc mogło tak być

Animek84 Bercik022

@Bercik022 Czyli ogólnie trzeba się cieszyć że tylko dziewczynka wyblakła a Danny’ego nie gra Idris Elba?:D

Bercik022 Animek84

@Animek84 raczej cieszyć się, że nie potraktowali go jak Roberta Downeya Jr. W tropic thunder xD

Proszę czekać…