Aktywność

Zbigniew Lesień

Dobry aktor, gra bardzo przyzwoicie. Ma bardzo ciekawy głos, charakterystyczny. Może nie ma specjalnie wiele ról pierwszoplanowych (nie wiem czy nie żadnej) ale w drugoplanowych sprawdza się znakomicie.

Nimona (2023)

@Chemas A to śmieszna sprawa jest, bo ja też nic nie wiedziałem. Wchodzę sobie w Sylwka na stronę "Obejrzyj online", żeby wybrać coś na wieczór filmowy, zaznaczam, żeby pokazało tylko filmy, które mam na liście "Do obejrzenia" i znajduję "Nimonę". Nie mam najmniejszego pojęcia, jakim cudem ten film się tam znalazł. Nie pamiętam, żebym czytał lub oglądał jego reckę, nie pamiętam, żeby ktoś mi go polecał. A to raczej jedyne możliwości, żebym coś tam dodał. Raczej nie oglądam filmów w ciemno, a już na pewno nie dodaję ich w ciemno na tę listę. :-)

Science fantasy FDB.PL

@Marac, czasem przeszkadza, nie znalazłam dotąd takiej bazy filmowej, w której wszystko by mi odpowiadało. :) Ale no właśnie, żyję z tym dalej. :)

Tłumaczenie ról FDB.PL

@Chemas, a w serialach byłby jeszcze większy zamęt w rolach…

Marcin Rogacewicz

Cóż, niestety, Marcin Rogacewicz nigdy nie robił na mnie jakieś specjalnego wrażenia jako aktor i nic specjalnie się w tym nie zmienia. Po prostu przeciętniak bez polotu.

Komisarz Alex (2011 - )

Uparłem się na komentowanie tego serialu, ponieważ co jakiś czas coś tam obejrzę i widzę jak zmienia się tylko na gorsze. A już od momentu zatrudnienia tego słabego Marcina Rogacewicza i Olafa Lubaszenkę jako komisarza poziom zaczyna obniża≥ć się do trójeczki.

Science fantasy FDB.PL

@Sweet_Foxy Oki. Przyjmuję do wiadomości. :-) Skoro nikomu poza mną to nie przeszkadza, będę musiał jakoś z tym żyć. :-)

Nimona (2023)

@Marac eeee tam, obejrzę i wyrobie sobie swoje zdanie. Generalnie to ja po prostu nic o tej pozycji nie wiedziałem, a teraz wiem, że warto obejrzeć. W przypadku wielu pozycji nasze gusta się w miarę pokrywają.

Nimona (2023)
@Chemas No zwykle jak już się za jakiś film zabieram, to uzupełniam wszystko (w ramach tych kategorii, które dodaję). Ale też gdyby to był paździerz, to pewnie by mi się nie chciało.

Tylko żebyś sobie po moim komciu zbytnio oczekiwań nie wywindował, bo to często skutkuje rozczarowaniem. Zerknij na podlinkowaną wyżej reckę Piotra Kamińskiego, bo jemu w sumie film też się podobał, ale nie aż tak bardzo. I rzetelnie omawia wady, których ja albo nie zauważyłem (jakość animacji) albo mi nie przeszkadzały (schematyczność fabuły).

Science fantasy FDB.PL

@Marac, jak podaje polska Wikipedia – dotąd nikt tak naprawdę nie zdefiniował, co to jest science fantasy, i obecnie raczej się tego terminu nie stosuje. :)
Natomiast są też inne sytuacje – seriale-antologie, w których każdy odcinek jest w zasadzie oddzielnym filmem; może się zdarzyć, że będą w takim serialu odcinki i fantasy, i SF, i horrory, i thrillery. Tylko że ja się po prostu przyzwyczaiłam, że pewnych gatunków nie łączymy i tyle.

Proszę czekać…