Blow 2001

George Jung pamięta z dzieciństwa, że matka ciągle robiła wyrzuty jego ojcu, że nie zarabia wiele, że często brakuje pieniędzy. Postanowił, ze on nie będzie tak żyć. Będąc młodym człowiekiem, wyjeżdża do Kalifornii. Fascynują go ludzie, ich swoboda, wolność. Postanawia rozkręcić swój interes. Wraz z przyjacielem z dzieciństwa,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 49 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Johnny Depp
jako George Jung
Penélope Cruz
jako Mirtha Jung
Franka Potente
jako Barbara Buckley
Rachel Griffiths
jako Ermine Jung
Paul Reubens
jako Derek Foreal
Jordi Mollà
jako Diego Delgado
Cliff Curtis
jako Pablo Escobar
Miguel Sandoval
jako Augusto Oliveras
Ethan Suplee
jako Tuna
Ray Liotta
jako Fred Jung
Kevin Gage
jako Leon Minghella
Max Perlich
jako Kevin Dulli

Fabuła

George Jung pamięta z dzieciństwa, że matka ciągle robiła wyrzuty jego ojcu, że nie zarabia wiele, że często brakuje pieniędzy. Postanowił, ze on nie będzie tak żyć. Będąc młodym człowiekiem, wyjeżdża do Kalifornii. Fascynują go ludzie, ich swoboda, wolność. Postanawia rozkręcić swój interes. Wraz z przyjacielem z dzieciństwa, zaczyna sprzedawać trawkę na kalifornijskich plażach... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał, Biograficzny
Słowa kluczowe
więzienie, policja, zdrada, miłość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2001-10-19 (kino), 2001-03-29 (świat), 2016-10-12 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
124 minut
Budżet
30 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Rachel Griffiths wcielająca się w matkę George'a, jest pięć lat młodsza od Johnny'ego Deppa, który zagrał jej syna. zobacz więcej

Komentarze 15

Justyna007 9

[9/10] Rewelacyjny – Lubie filmy na faktach. Wciągający, a ostatnia scena pouczająca i wzruszająca. I pomyśleć, że w 2015 roku wyjdzie jako dziadek…

Sebioslaw Justyna007 9

@Justyna007 Wyszedł wcześniej, bo w 2014, bodajże w czerwcu. Przeprowadził kilka wywiadów, odwiedził byłego partnera od kokainowych interesów i spotkał się z Johnem Deepem.

simonperch 6

Lukrowanie dilera narkotykowego. Klasyczna historia nakręcona w bardzo klasycznym stylu. Relacja Deep-Liotta na plus. "Money isn’t real"

niebieski_joe 9

Film rewelacyjny – zwłaszcza końcówka gdzie bohater dokonuje rozrachunku ze swym postępowaniem i jego bolesnymi konsekwencjami, mówiąca co jest najważniejsze w życiu.

Edith 7

7/10 – Dobry film. Dałabym 8/10 gdyby nie wkurzająca mnie na ekranie Penelope (nie wiem co ona ma takiego, że niemal w każdym filmie mnie drażni).
Za to Deep zagrał jedną z lepszych swoich ról. Zresztą on potrafi z drugoplanowej roli zrobić "coś".
A "Blow" to jeden z ciekawszych filmów biograficznych jakie widziałam:) Polecam

Darth_Artur 6

A mi sie średnio widział – Za dużo w tym filmie się dzieje, jest jak kronika. Pokazywane są jakieś wydarzenia, zmiany itp. a prawie nie ma pokazane co jest pomiędzy. Dopiero ostatnie sceny coś pokazują. Przez to aktorzy nie mieli okazji się wykazać specjalnie.
Nie jest to stracony czas, ale jakaś rewelka też nie, 6/10.

Zobacz wszystkie 6 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
BartoszB Darth_Artur

Za dużo się w tym filmie dzieje ? Omg.. Chyba jeszcze nigdy nie przeczytałem żeby ktoś się żalił że w filmie za dużo się dzieje. WYDARZENIA jakie oglądamy pokazują w jaki sposób człowiek nie mający nic staje się największym handlarzem narkotyków w Ameryce, historia ta trwała kilka/kilkanaście lat w czasie gdzie dochodziło do największych ZMIAN w USA (w rządzie, w myśleniu człowieka, życiu) i jak do tych zmian musiał się dostosować nasz "bohater" i jak dobrze udawało mu się je wykorzystywać do własnych korzyści. To BYŁ, JEST, i chyb a BĘDZIE najlepszym filmem o rozwoju handlu narkotyków jaki widziałem czy też widzieć będę. W tym filmie nie ma jakiś dziwnych bajeczek, żenujących scen, głupawej strzelaniny…a po obejrzeniu już ostatniej klatki nasuwało mi się tylko jedno słowo….IDEAŁ, 10/10 , 5/5, miliard na miliard.

Darth_Artur Darth_Artur 6

Z tego co widzę jesteś fanem tego filmu więc pewnie i tak nic cie nie przekona.
W każdym razie może nie precyzyjnie się wyraziłem, za dużo się dzieje w za krótkim czasie. 2 godziny to nie jest czas na film o czyimś całym życiu. Może gdyby trwał 3h to by był lepszy. Bo tak to jest tylko ciąg wydarzeń, tak jak napisałem wyżej, nie wiem czy czytałeś coś poza pierwszym zdaniem.

BartoszB Darth_Artur

Jestem fanem tego filmu jak wiele innych dobrych filmów. Może 2h to za krótko ale inny może powiedzieć że 3h to za długo nie da się dogodzić. Ja stwierdzam że zmieścili się w tych 2 i pokazali wszystko to co pokazać chcieli, nie wiem czy wszystko co powinno być pokazane ale mi w zupełności wystarcza.

Nie rozumiem pretensji że : to jest tylko ciąg wydarzeń. Przecież każdy film to jest ciąg wydarzeń lepiej lub gorzej, sensowniej lub mniej pokazany.

Zawsze czytam wszystko co ktoś napisał.

Darth_Artur Darth_Artur 6

> BartoszB o 2009-03-03 23:52 napisał:
> Nie rozumiem pretensji że : to jest tylko ciąg wydarzeń. Przecież każdy film to
> jest ciąg wydarzeń lepiej lub gorzej, sensowniej lub mniej pokaza

To było na takiej zasadzie – wyprowadził się- znalazł kogoś – poszedł do więzienia – wyszedł z więzienia itd.itd.
A mogli by trochę pokazać jak w tym więzieniu siedział, jak zarabiał, jak mu się żyło, a tu wszystko było w skrócie pokazane. Był bardziej jak film dokumentalny a nie fabularny.

BartoszB Darth_Artur

Może faktycznie tak było ale myślę że w filmie nie chodziło o to jaki był jego ulubiony napój, co oglądał, jakie ciuchy kupował czy jaki szacunek czy też go brak miał w więzieniu. Chodziło tu bardziej jak to się stało że zaszedł tak "daleko" jak on to zrobił, co mu w tym pomogło, co zyskał i co stracił.

A to jak zarabiał no to chyba było bardzo dobrze pokazane :P a jak żył to chyba też nie najgorzej :P

monikawawa Darth_Artur 5

mnie tez ten film sie nie podobal. jak dla mnie zbyt nudny, dluzyl sie niemilosiernie…

Współtworzą