Pi 1998

Genialny matematyk Max Cohen (Sean Gullette) znajduje się o krok od rozszyfrowania tajnego kodu, dającego władzę nad materialnym i duchowym światem. Wkrótce orientuje się, że jest śledzony przez agentów potężnego koncernu giełdowego i ultra-ortodoksyjną sektę religijną. Musi wybierać między zdrowym rozsądkiem a… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Sean Gullette
jako Maximillian Cohen
Mark Margolis
jako Sol Robeson
Ben Shenkman
jako Lenny Meyer
Pamela Hart
jako Marcy Dawson
Stephen Pearlman
jako Rabbi Cohen
Samia Shoaib
jako Devi
Ajay Naidu
jako Farroukh
Ari Handel
jako Kabalista
Joanne Gordon
jako Pani Ovadia
Lauren Fox
jako Jenny Robeson
Clint Mansell
jako Fotograf

Genialny matematyk Max Cohen (Sean Gullette) znajduje się o krok od rozszyfrowania tajnego kodu, dającego władzę nad materialnym i duchowym światem. Wkrótce orientuje się, że jest śledzony przez agentów potężnego koncernu giełdowego i ultra-ortodoksyjną sektę religijną. Musi wybierać między zdrowym rozsądkiem a szaleństwem, świętością a bluźnierstwem, wiedzą a ignorancją, a przede wszystkim zdecydować, czy jest w stanie udźwignąć śmiertelny ciężar swojego odkrycia... Przez ostatnie dziesięć lat konstruowań ogromny komputer - Euklidesa, którego rozbudowane układy zajęły prawie całe jego skromne mieszkanie. Przy użyciu Euklidesa prowadził obliczenia, które miały go doprowadzić do odszyfrowania numerycznego wzoru sterującego prawidłowościami wzrostu i spadku notowań na giełdzie. Tę wiedzę pragną od niego wydobyć biznesmeni z Wall Street. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Thriller, Sci-Fi
Słowa kluczowe
szaleństwo, halucynacja, ryba, choroba psychiczna zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-02-25 (kino), 1998-07-10 (świat), 2003-05-16 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
3,14159265358 (USA) (tytuł roboczy)
Π
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
84 minut
Budżet
60 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 10
simonperch 3

Ciekawi mnie czy ten film miał być czymś głębszym tyle że nie wyszło, czy z założenia treść miała być mniej istotna od sposobu jej prezentacji.

Redox 8

8/10 (plus spoiler) – Pierwsze mocne uderzenie od Aronofsky’ego!

W swoim debiutanckim filmie reżyser kreuje świat genialnego matematyka, stroniąc jednak od jednostronnych interpretacji. W rezultacie film opiera się o elementy psychodeliczne, technologicznego thrillera z religijnymi motywami na szczęście bez matematycznego żargonu. Niesamowite jak początkowy reżyser doskonale panuje nad tempem akcji, coraz to intensywniejszym podkręcaniem napięcia, towarzyszącego niepokoju i chaosu bohatera i budowaniem maniakalnej atmosfery między snem a jawą.

Nakręcony na czarno-białej taśmie z niepokojąca muzyką film jest również świetnie skonstruowany. Właśnie małe, ale wyraźnie zaakcentowane elementy jak na przykład mrówka czy judasz od drzwi oddziaływają na bohatera i w miarę rozwoju akcji zaczyna je inaczej postrzegać. Również klamrowa struktura filmu (motyw dziewczynki z kalkulatorem) pogłębia to odczucie.

Niezwykle wciągający, efektowny, sugestywny thriller wykonany sprawną ręką. Warto znać.

Soodack Redox 9

zgadzam s w 100%. Swietny film w kazdym niemal aspekcie.
Tego "The Fountain"(plytki i pretensjonalny ?!) ci jednak tak latwo nie wybacze :)

Chemas 9

Odświeżyłem sobie właśnie i oceny nie zmieniam. Klaustrofobiczny klimat, niesamowite kadry, ścieżka dźwiękowa mistrzowska. Przyznam jednak, że film dziwny

mysza_007 5

yyyyyy…….;p – film na maxa schizujący…nie byłem przygotowany na taki seans ;p….temat niby ciekawy , ale widziałem w tv ciekawsze programy o tym , no ale były to tylko suche informacje/teorie…w tym filmie temat jest wzbogacony o schizujące motywy i jest chyba jednak nieco spłycony…większość ludzi uzna pewnie ten film za chory – ciężko się nie zgodzić ;p….sam nie wiem , po prostu na taki seans nie byłem psychicznie nastawiony……jakby nie było nie jest to film na niedziele po obiedzie

tomaszo 10

Polecam. - Tyle w temacie, nie ma sensu sie rozpisywac jakie sfery film porusza, generalnie szukanie Absolutu jest jego tematem. Warto obejrzec, jest bardzo dobry.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Hsi_Nao
91 pkt.
2
Redox
42 pkt.
3
Ronaldinho
37 pkt.
4
jacks
19 pkt.
5
Qinka
14 pkt.
6
homerowa
9 pkt.
7
CoRey
8 pkt.
8
piotrek681
6 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…