Europa 1991

Po zakończeniu II wojny światowej do Niemiec przybywa młody Leopold Kessler, który chce swoją pracą uczynić coś dobrego dla poniżanej ojczyzny. Jego stryj, pracujący na kolei, pomaga mu w znalezieniu pracy. Leo zostaje pomocnikiem konduktora wagonu sypialnego pierwszej klasy. Przemierza wszerz i wzdłuż Niemcy oglądając… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 12 nagród, 2 nominacje i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Jean-Marc Barr
jako Leopold Kessler
Barbara Sukowa
jako Katharina Hartmann
Udo Kier
jako Lawrence Hartmann
Ernst-Hugo Järegård
jako Wuj Kessler
Erik Mørk
jako Pater
Jørgen Reenberg
jako Max Hartmann
Henning Jensen
jako Siggy
Eddie Constantine
jako Płk Harris
Max von Sydow
jako Narrator
Benny Poulsen
jako Steleman
Erno Müller
jako Seifert
Dietrich Kuhlbrodt
jako Inspektor

Po zakończeniu II wojny światowej do Niemiec przybywa młody Leopold Kessler, który chce swoją pracą uczynić coś dobrego dla poniżanej ojczyzny. Jego stryj, pracujący na kolei, pomaga mu w znalezieniu pracy. Leo zostaje pomocnikiem konduktora wagonu sypialnego pierwszej klasy. Przemierza wszerz i wzdłuż Niemcy oglądając powojenne zniszczenia, wszechobecne patrole MP, głód oraz skazaną na niepowodzenie walkę tych, którzy wolą zginąć niż się poddać. To Europa i Niemcy Anno Domini 1945. Już podczas pierwszej podróży Leo poznaje piękną Katherinę. Wkrótce pobierają się i postanawiają razem zbudować nową rzeczywistość. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Wojenny, Thriller
Słowa kluczowe
terroryzm, druga wojna światowa, powieszenie, ksiądz zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-01-21 (kino), 1991-05-12 (świat), 2003-07-25 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Wytwórnia
Institut suisse du film
Nordisk Film
Sofinergie 1 zobacz więcej
Kraj produkcji
Dania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja, Polska
Inne tytuły
Zentropa (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
113 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od marca do sierpnia 1990 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
mee_ae 8

Rewelacyjny warsztat Larsa von Trier od początku… – Europa, 'Zentropia' od samego początku zauracza oraz porywa widza do powojennych niemiec, stanowiących wizję tego kraju według Larsa von Trier. Zabawa obrazem jest zdumiewająca, plastyczna i płynna, łaczy się w artystyczna wizję. Dzięki ciekawie poprowadzonej narracji, która wprowadza widza jakby w hipnozę, daje wrażenie, że widz staje się częścią filmu, że stara się wcielić w rolę Leopolda. Scenariusz, jak każdy który wyszedł spod ręki Larsa von Trier, porusza różne aspekty, pokazuje jak człowiek, bohater może być wmieszany w sprawy, w których nie chce brać udziału, jak jest manipulowany przez innych. Każdemu kto lubi kino Larsa von Trier polecam ten film. Uważam że jest to produkcja, która dorównuje "Dogville". 8.2/10.

aristosek 8

Lars wygrał obsadzając Sukową, oraz mając 3!? operatorów. Przednia/tylna projekcja, gra światłem, kolorem, kontrastem, ziarnem, 4. ścianą – prawie jak Sin City.

ManFromTheBoat 5

z cyklu "filmy, które udają ambitne kino"

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
122 pkt.
3
Kleofas
50 pkt.
4
Kristo
31 pkt.
5
fever
23 pkt.
6
grzybek
23 pkt.
7
Redox
22 pkt.
8
tompawel
10 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…