Gallipoli 1981

Mel Gibson i Mark Lee w rolach młodych patriotów, którzy zaciągają się do armii, by wziąć udział w katastrofalnej bitwie pod tureckim Gallipoli w czasie I wojny światowej.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Mark Lee
jako Archy Hamilton
Bill Hunter
jako Mjr Barton
Robert Grubb
jako Billy
Bill Kerr
jako Jack
John Morris
jako Płk Robinson
Ron Graham
jako Wallace Hamilton
Heath Harris
jako Pasterz
Mel Gibson
jako Frank Dunne
Harold Hopkins
jako Les McCann
Tim McKenzie
jako Barney
David Argue
jako Snowy

Mel Gibson i Mark Lee w rolach młodych patriotów, którzy zaciągają się do armii, by wziąć udział w katastrofalnej bitwie pod tureckim Gallipoli w czasie I wojny światowej. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Wojenny, Przygodowy
Słowa kluczowe
żołnierz, wojsko, podróż, prostytutka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1981-08-07 (świat)
Wytwórnia
R&R Films
The Australian Film Commission
Kraj produkcji
Australia
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
2 600 000 AUD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 8 września 1980 do stycznia 1981 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 4
dawidek98 7

Dobry film. Nie żałuję, że go obejrzałem. Na plus bardzo dobra kreacja Mela Gibsona (mało znany wówczas aktor), połączenie muzyki klasycznej z "Oxygene" Jeana-Michel Jarre’a oraz ukazanie końcowej bitwy pod tytułową Gallipoli. Szczerze powiedziawszy, zgadzam się z krytykami że lepszy od Mad Maxa, bardziej udany pod względem historii, odpowiedniego tempa czy rozwinięcia scenariusza w trakcie trwania realizacji. Podobało mi się też unikanie drastyczności, a zarazem pokazanie życia dwóch młodych przyszłych żołnierzy przed wyjazdem by walczyć na I wojnie światowej. Mało kto już wie, że okres 1914-1918 był nazywany Wielką Wojną. Ale dzięki naszej kochanej Wikipedii przybywa świadomych internautów. Tym niemniej serdecznie polecam. P.S.: Braveheart to jest jednak Braveheart.

PoppinTom 6

Nienawidzę gloryfikowania wojny, nawet nie w prost. Mamy lekcję życia dla jednego małego "listonosza". Nadęty, coś pokroju Katynia dla nas. + za relację kumpli

mala_madi PoppinTom 7

@PoppinTom Ja też nie lubię gloryfikowania wojny, ale w moim odczuciu film tego nie robi, tylko pokazuje, że tak wojnę przedstawiano jako przygodę życia. Rzeczywisty obraz wojny w kontraście do tych wyobrażeń jest dopiero pokazany na końcu filmu, kiedy młodzi ludzie giną w bezsensownym i bezcelowym ataku.

Levi 7

Im więcej oglądam filmów Weira tym widzę że on nigdy już nie potrafił zbliżyć się do poziomu swoich dwóch arcydzieł:Trumana Show i Piknik pod wiszącą skałą.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
46 pkt.
2
jacks
22 pkt.
3
k4c5er
15 pkt.
5
Czechu
4 pkt.
6
agata
4 pkt.
7
Anonimowy
3 pkt.
8
WuJot
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…