Niemy 1923

Przedstawiamy listę 619 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Niemy z 1923 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pielgrzym 6.0

W Pielgrzymie Tramp ucieka z więzienia w przebraniu duchownego. Przez pomyłkę zostaje pastorem w parafii, gdzie wsławia się nowatorskim kazaniem o Dawidzie i Goliacie. Niestety zostaje uwikłany w kradzież funduszu kościelnego, dokonaną przez dawnego kolegę z celi. Próbując odzyskać pieniądze, sam zaczyna być ścigany. Niezapomniane jest zakończenie filmu, w którym Tramp idzie okrakiem po linii granicznej USA i Meksyku. Prawdziwy włóczęga nigdzie bowiem nie może znaleźć spokojnego domu.

Jeszcze wyżej 7.3

Ciąg niesamowitych przypadków i zbieżności sprawia, iż młody subiekt, Harold, zaczyna wspinać się na ścianę wielkiego, towarowego budynku, mając przed sobą kilkanaście pięter grozy. Na każdym z nich przystaje i oczekuje pomocy od zawodowego wspinacza. Ta jednak nie nadchodzi...

Kobieta przeciw kobiecie

Historia niespełnionej miłości brytyjskiego oficera i francuskiej tancerki.


Zawsze mów żonie

Żonaty mężczyzna jest szantażowany przez dawną miłość.

Zaza

Zaza (Gloria Swanson), aktorka rewiowa występująca w Music Hall, zakochuje się w Bernard Dufresne (H.B. Warner), francuskim dyplomacie. Dziewczyna jest przekonana, że mężczyzna jest wolny, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Kiedy dowiaduje się prawdy od Florianne (Mary Thurman), porzuca Dufresne'a, pomimo, że ten zapewnia ją o chęci rozwodu z żoną.

Vanity Fair

Becky Sharp (Mabel Ballin) używa swojego sprytu oraz uroku osobistego, aby uwieść i poślubić Josepha Sedley (Willard Louis), brata jej przyjaciółki ze szkoły Amelii (Eleanor Boardman). Kiedy jednak on nie jest zainteresowany jej zalotami, musi iść do pracy jako guwernantka dzieci Sir Pitta Crawley'a (Bobbie Mack). Tam poznaje jego syna Rawdona Crawley'a (George Walsh) i potajemnie biorą ślub.

Paryżanka 7.5

Trzy epoki 7.0

Słowa kluczowe