Kostiumowy

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kostiumowy. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Drakula

6,9
Koniec XIX wieku. Wybudzony z wieloletniego snu Drakula (Jonathan Rhys Meyers) przybywa do Londynu, pozując na amerykańskiego przedsiębiorcę, który chce wprowadzić nowoczesną technologię do wiktoriańskiego społeczeństwa. Szczególnie interesuje go upowszechnienie elektryczności, dzięki której można rozświetlić noc, co jest przydatne dla osoby unikającej światła słonecznego. Ale Drakula ma także ukryty motyw swojej podróży. Chce się zemścić na Zakonie Smoka, który jest odpowiedzialny za klątwę nieśmiertelności, z jaką przyszło mu żyć przez wieki. Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki Drakula nie spotyka na swojej drodze Miny Murray (Jessica De Gouw), dziewczyny łudząco podobnej do jego miłości sprzed wieków.
Pierwsza i największa miłość Giacoma Casanovy, która opuszcza Włochy i udaje się do Amsterdamu, po tym jak jej twarz została oszpecona przez ospę. Szesnaście lat później, kiedy odrodziła się jako zawoalowana kurtyzana znana pod imieniem Galathée, spotykają się ponownie. Nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości i twarzy, Lucia i Giacomo ponownie zostają kochankami.
Fabuła serialu Pozłacany wiek rozpoczyna się w 1882 roku, kiedy to młoda Marian Brook po śmierci ojca przenosi się z wiejskiej Pensylwanii do Nowego Jorku, gdzie zamieszkuje ze swoimi staroświeckimi ciotkami Agnes van Rhijn i Adą Brook. Wiek pozłacany oznacza okres w historii Ameryki, kiedy to doszło do gwałtownego rozwoju przemysłu oraz intensywnego napływu imigrantów.


Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie „Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik", który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie. Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: dowódca „Pazura”, Leszek Zaręba, ps. „Onyks” i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager”. Pierwszy – sumienny i opanowany, idzie na akcje ze stuprocentową precyzją i skutecznością. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie. Okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje posługiwanie się złem w imię wyższych celów.
Początek XVI wieku. Leonardo da Vinci zostaje oskarżony o zamordowanie swojej muzy, Caterine da Cremony. Podczas przesłuchania snuje opowieść, w której ujawnia historie stojące za swoimi kolejnymi dziełami.
Wybucha spór rodzinny o pozostawione w spadku pianino. Walka między bratem a siostrą — on chce je sprzedać, ona nie chce oddać — ujawnia niepokojącą prawdę o tym, jak postrzegana jest przeszłość i kto określa, co jest rodzinną spuścizną.
Zima 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Siedem dni i siedem nocy Wilhelm i Adso spędzają w przeklętym a zarazem uduchowionym miejscu. Głębokie tajemnice muszą zostać odkryte. W tym celu bohaterowie muszą przekroczyć zakazaną bramę biblioteki-labiryntu. To porywający thriller, który przypomina nam, że przeszłość jest równie ekscytująca i nieprzewidywalna jak przyszłość.
Serial opowiada o grupie położnych w latach 50., które realizują swoje powołanie w zatłoczonym Londynie Wschodnim. Siostry zakonne i cywilne dziewczęta łączą codziennie siły by pomagać angielskim matkom. Jenny Lee przyjeżdża tam pracować, uciekając przed zawodem miłosnym i rzuca się w wir pracy.
Historia Witolda Pileckiego, który został skazany na karę śmierci m.in za organizację ruchu oporu w KL Auschwitz.

Quo Vadis

5,3
Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz, zakochuje się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i chce uczynić ją swoją nałożnicą. Dla Ligii, chrześcijanki, oznacza to ciężki grzech i hańbę. Petroniusz, wuj Winicjusza, esteta i znawca sztuk, z którego zdaniem liczy się Neron, próbuje pomóc siostrzeńcowi w zdobyciu dziewczyny. Po nieudanej próbie porwania Ligii Winicjusz zostaje ranny i przebywa w chrześcijańskim domu. Opiekuje się nim Ligia, której Rzymianin też nie jest obojętny. Nauka chrześcijańska robi na Winicjuszu coraz większe wrażenie. Podczas nieobecności cezara w Rzymie wybucha pożar. Winicjusz wraca pośpiesznie do miasta, by odnaleźć Ligię. Wkrótce też przyjmuje chrzest z rąk apostoła Piotra. W Rzymie wybuchają groźne rozruchy. By uspokoić wzburzenie tłumów, Neron oskarża chrześcijan o wzniecenie pożaru. Chrześcijanie są mordowani, więzieni, rozrywani na arenach przez dzikie zwierzęta. Wśród uwięzionych znajduje się Ligia...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…