Dokumentalny 2005

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 48 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dokumentalny z 2005 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Detektywi

4,7
Do biura prowadzonego przez Marzenę Fliegel, Maćka Friedka i Krzysztofa Dzioba przychodzą ludzie, których pomoc detektywów jest ostatnią deską ratunku. Odcinki serialu pokażą kolejne śledztwa odzwierciedlające autentyczne historie. Niejednokrotnie okaże się, że cierpliwość detektywów, ich determinacja i zaufanie stanowią o powodzeniu śledztwa.
Większość z nas drży na samą myśl o zetknięciu się z seryjnym mordercą. U nielicznych programy telewizyjne, dzięki którym nazwiska Edmund Kemper, David Berkowitz i Richard Ramirez przeszły do historii, wywołują wspomnienie nie tylko potwornych zbrodni, ale także postaci tych, którzy się ich dopuścili. Urodzeni, by zabijać? to historie seryjnych morderców winnych śmierci największej liczby osób na terenie USA. Poznamy ich dzięki bezpośrednim relacjom i zeznaniom tych, którzy znali ich najlepiej. Policyjni detektywi, dziennikarze, znajomi z dzieciństwa, współlokatorzy i adwokaci opowiedzą o swoich nietypowych relacjach z najgroźniejszymi zbrodniarzami.


Film przedstawia najważniejsze wydarzenia, które zmieniły naszą historię i w dalszym ciągu mogą determinować naszą przyszłość. Chodzi o rewolucję, zjawisko przez długi czas uważane za przeszłość. Okazuje się, że procesy doprowadzające do rewolucji są uniwersalne i ponadczasowe.
Niesamowity mikrokosmos najmniejszych mieszkańców naszej planety. Otwórzcie oczy na przedziwny i zaskakująco piękny świat bezkręgowców. David Attenborough w jego przełomowej podróży do widowiskowego miniaturowego uniwersum, tętniącego życiem wszędzie wokół nas. Zobaczcie opalizujące ważki, egzotyczne cykady, larwy o neonowej poświacie i tkające skomplikowane sieci pająki. Dzięki technologicznym innowacjom w oświetleniu i komputerowemu sterowaniu kamerami, popatrzcie na ten świat z perspektywy jego niezwykłych mieszkańców. Te stworzenia są maleńkie, ale ich życie ma ogromny rozmach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…