Romans 1973

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Romans z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Janosik 7.4

Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.

Jane Eyre 6.0



Wielka miłość Balzaka 7.7

Pierwsze spotkanie Honoriusza Balzaka z Eweliną Hańską miało miejsce w roku 1833. Hrabina urzekła go swą urodą i wdziękiem, szykownym strojem w jego ulubionym fioletowym kolorze. Twórca "Komedii ludzkiej" był wyraźnie zafascynowany piękną Polką. Ewelina Hańska, którą od lat zachwycały powieści genialnego pisarza, miała całkiem inne wyobrażenie o jego fizjonomii. Krępy, niezbyt wysoki z wyraźnymi brakami w uzębieniu nie zrobił na hrabinie najlepszego wrażenia. Kiedy zaczynają rozmowę, inteligencja, urok osobisty i poczucie humoru pisarza zatarły bezpowrotnie pierwsze odczucia. Obiecująco rozpoczęta znajomość przerwana zostaje na prawie siedem lat. Uczucie , które zrodziło się między nimi nie wygasło, dzięki korespondencji…

Słowa kluczowe