Aktywność

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@Sweet_Foxy

Rozumiem, zapytałem o te role, bo się nagle zastanawiłem, czy nie mogłoby dojść do pewnego rodzaju przekrętu, polegającego na dodaniu najpierw samych nazwisk bez ról, a potem w osobnym formularzu uzupełnieniu o role ;)
Może nie potrzebnie to piszę, bo jeszcze coś podpowiem komuś ;)

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@Sweet_Foxy

Dzięki wielkie :(

@fredaser

No właśnie tak myślałem, że lepiej informować w formularzu z obsadą o przyszłych zmianach.
Natomiast dzięki za uświadomienie mnie, że nie muszę w formularzu aktualizacji nazwy, dodawać tej informacji. Więc nie będę :). Właściwie to już kilka razy miałem zaprzestać tego, ale jakoś tak się automatycznie przyzwyczaiłem, że się zapominam ;)

Ogólnie, dzięki Wam za odzew.

PS
Jeszcze jedno przy okazji, kiedyś Fredaser rozmawialiśmy na temat opisu IMDB (jak jest przy dodaniu nowego filmu), a nie IMDb (jak być powinno). Poinformowałem swoją drogą o tym Grzegorza, bo według mnie powinno to być zmienione. Ja czasami (jak pamiętam) zmieniam to później w opisie strony IMDb już gdy dodaję treść do dodanego przeze mnie wcześniej filmu. W sumie to nawet nie wiem czy jest jakiś punkt za to (chociaż pewnie powinien być), ale uwierzcie mi, nie robię tego da punktów. Po prostu denerwuje mnie, że na dole strony filmu, w dziale "pozostałe strony" jest IMDB a nie IMDb.
Co ciekawe, jeżeli film ma już wystarczającą liczbę ocen na IMDb, że może pojawić się link do tego portalu na głównej stronie filmu, to już jest prawidłowo. To jest ciekawe.

PS2

Coś mi jeszcze przyszło do głowy :)
Zakładam, że dodanie osoby do obsady, niezależnie czy z opisem roli czy bez, jest tak samo punktowane. Czy jednak nie powinno być coś dodatkowo ?

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@Sweet_Foxy

Dzięki za odpowiedź, nie mogłem właśnie znaleźć tego adresu :)
Przy okazji coś się jeszcze spytam, oczywiście za każdą dodaną nazwę do osoby, jest po 1 pkt ?

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@jacks

Zdaję sobie z tego sprawę doskonale. Jak już mówiłem, też czasami zmienię kolejność z IMDb, no ale nie zawsze ma się wiedzę ku temu, poza tym przy mniejszych obsadach, gdy są wymienione alfabetycznie, taką też i dodaję. Często jednak są sytuacje ewidentne, gdy z opisu wynika kto jest bohaterem głównym na przykład.
Co do nazwisk, zacząłem podchodzić do tego poważnie, dlatego wspomniałem o czasochłonności dodawania obsady i ekipy.
Sprawdzam każdą nazwę główną, w przypadku gdy są alternate names i oczywiście gdy jest numer. Jeżeli nazwa w IMDb jest całkowicie inna niż w FDB lub ma numer, a FDB nie ma, informuję wera, że dodaję nazwę zgodnie z FDB, ale potem będę ją zmieniał. I zaraz po dodaniu treści robię te zmiany.
Co do tego informowania dostałem informację, że nie muszę, bo system automatycznie to zmieni, ale robię to, ponieważ się sparzyłem raz. To znaczy dodałem nazwisko bez numeru, potem dodałem numer w osobnym formularzu i później dostałem złą weryfikacje, właśnie z powodu, że nazwa ma numer, który sam dodałem. Nie wiem jak to wyszło, ale podejrzewam, że pierwsza została zmiana nazwy zweryfikowana. Poza tym staram się, nawet gdy nazwy główne się pokrywają, uzupełniać o alternate, żeby było tego jak najwięcej.
Pozdrawiam

Absurdy w dobie koronawirusa HYDE PARK

@Robert_DeNiro

Zgadza się, sam widzę na ulicach pewne rozluźnienie, a już o parkach nie wspomnę.
A co do TVP, jak się dostaje gratis 2 mld, to się trąbi jak chce sponsor.

Męskie duety LUDZIE KINA

@Robert_DeNiro @Szczerosc

Koniec z klótniami, to nie ma sensu, bo tak to można to ciągnąć i ciągnąć, a i tak konsensusu nie będzie ;)

Natomiast w temacie:
Moje własne Idaho niestety nie oglądałem, co do reszty zgadzam się, może tylko te Gwiezdne wojny to taki dość nietypowy duet, ale fakt ;)
Asteriz i Goście goście zgadza się.

No a ja dorzucę klasyka polskiego, że też nie pomyślałem o tym wcześniej:
Pawlak i Kargul rzecz jasna !!!

Najlepszy (2017)

Wielki szacun dla Gierszała !, mistrzunio

Snajper: Ostatni strzał (2017)

Popłuczyny po popłuczynach

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@jacks

Dzięki, rozjaśniłeś mi sporo, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest dużo dość mało znanych filmów, szczególnie krótkometraży, do których może być ciężko z napisami, ale wiem o co chodzi.
A tak swoją drogą, na początku dodawania korzystałem z IMDb bezkrytycznie, teraz jest inaczej, zdałem sobie sprawę, że to nie biblia i sam zauważam co jakiś czas błędy, staram się mieć to na uwadze. Cóż, człowiek uczy się całe życie ;)
Pozdrawiam.

EDIT
Dodam jeszcze, że konfrontacja napisów z bazą IMDb jeszcze bardziej komplikuje dodawanie obsady i ekipy., chociaż zdaję sobie sprawę, że tak to właśnie powinno wyglądać. Nie powielać błędów z innych baz.

EDIT 2
Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy, chodzi o zmiany w kolejności obsady. Jeżeli obsada bazuje na źródle IMDb, albo jakimś innym właściwym, ale jest uporządkowana według napisów końcowych filmu, to chyba ten fakt powinien blokować wszelkie zmiany w tej kolejności, bo zdaję sobie sprawę, że IMDb nie jest absolutnym źródłem. Jeżeli ktoś wcześniej ustalił kolejność obsady (bo to raczej chodzi głównie o obsadę) według napisów końcowych, nie powinno to być zmienialne, chyba że chodzi o uzupełnienie. Bo należy zdać sobie sprawę, że nie wszyscy uzupełniają, nawet obsadę do końca, i to nie mam na myśli całej reszty "in alfabetik itp", ale nieraz jest tak, że są 3 (słownie trzy) osoby z obsady, a reszty nie ma.
Ale do meritum, jeżeli jest cala obsada (credited) i jest według napisów końcowych uporządkowana, nie powinno być możliwości jakichkolwiek zmian. Oczywiście, jeśli jest to ostatecznie zatwierdzone.

EDIT 3
No i teraz nasuwa mi się sugestia, że jeżeli miałbym bazować na obsadzie na IMDb i jednocześnie sprawdzać czy kolejność jest właściwa w napisach filmu, no to wybaczcie, to wtedy każda obsada powinna "kosztować" co najmniej dwa jak nie więcej punktów. Już nie wspomnę o pozostałej ekipie, gdzie też może się zdarzyć wiele niespodzianek.
Ten ostatni EDIT to trochę żart oczywiście, zdaję sobie sprawę, że dla wera jest to podwójna robota. Więc wybaczcie :)
Pozostaje jednak pytanie zasadnicze: Na czym bazować ?

OBSADY-Więcej punktów FDB.PL

@jacks
Okej, jesteś bardziej i to bardziej doświadczony, a ja chcę się czegoś nauczyć, i na prawdę traktuję poważnie dodawanie treści w FDB.
Zdaję sobie sprawę, że na IMDb zdarzają się i to często błędy, czasami uda mi się je poprawić, ale przyznam, że w większości korzystam z tej bazy, no bo z czego, przynajmniej jeśli chodzi o filmy anglojęzyczne.
Pojawia się więc pytanie ode mnie, napisy końcowe, hmmmm, więc albo jest dostęp do bazy napisów końcowych wszelakich filmów, w co wątpię, albo trzeba by obejrzeć każdy film i obejrzeć napisy końcowe, klatka, klatka, klatka itd i spisać. To jest najlepsze rozwiązanie, ale mam pytanie, co wtedy podaje się jako źródło ?

EDIT

Ja też nie patrzę na punktację, chociaż nie mam jeszcze 50 tys., mam swój klucz dodawania i tyle.

Proszę czekać…