Aktywność

Wiking (2022)

Kompletnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem, kompletnie. Owszem, jest on "inny" niż większość produkcji, ale chyba na tym atuty się kończą, bo niczym mnie on nie ujął. Historia w sumie banalna i przewidywalna, pokazana w jakiś dziwny i niespójny sposób. Niespójny, bo z jednej strony mamy nadmiar emocji, a z drugiej jej kompletny brak: zachowania bohaterów (w szczególności Amletha) odbieram jako bezsensowne, nieprzemyślane, impulsywne mimo iż niby jest odwrotnie. Do tego ten rozpierdziel, krew – ani to sceny realistyczne, ani to przerysowane (jak u Tarantino), ani to jakaś poetyka obrazu, nie kupuję tego rodzaju scen przemocy. I ten absurd latania z gołymi klatami…

Biała odwaga (2024)

Film ze sporym potencjałem, niestety niewykorzystanym. Jak dla mnie próba połączenia wątku politycznego z miłosnym / rodzinnym po prostu się nie powiodła, bo próbując pokazać wszystko jednocześnie trzeba było spłycić / skrócić wątki. I mamy taki dramat, nie wiadomo czy o nieszczęśliwej miłości, czy o polityce i wojnie, no i jeszcze o wspinaczce. 6/10 bo źle nie jest, niemniej spodziewałam się czegoś lepszego.

Gosford Park (2001)

Jeśli nie czujesz klimatu arystokracji, służby na ich rzecz, to szkoda czasu. Akcja powolna, przegadany, monotonny, nudny długimi momentami. A sam wątek morderstwa i jego wyjaśniania to żaden przełom, to tylko moment, który nie przynosi zmian. Jeśli szukasz zagadki, emocji i zawiłości, to nie tu.

Paraliż (2024)

W porządku. Film o dość nieskomplikowanej fabule, ale mimo wszystko potrafiący trzymać w napięciu. Sporo się dzieje, nie zamula.

Stawka większa niż życie: Oblężenie 1x15 (1968)

Jeden z najlepszych odcinków tego wspaniałego serialu. Mikulski i Karewicz na najwyższym poziomie, ale i cała reszta obsady super. Jak się ogląda ma się ciarki lekkie.

"Jurassic World: Odrodzenie" doczeka się sequela! Powrócą gwiazdy oraz reżyser filmu

Nie dobra wiadomość :/ już "Odrodzenie" sponiewierało franczyzę, a tu jeszcze chcą kręcić kontynuację tego… Po zawodzie jakiego doznałam oglądając "Odrodzenie", a kochając tą serię, na kolejny film na pewno do kina się już nie wybiorę

X-człowiek, który widział więcej (1963)

Ciekawy pomysł. Trochę mi się skojarzył z "Człowiekiem widmo" z Baconem. Tyle, że tutaj mamy dobrego naukowca, który kończy w tragiczny sposób. Jestem też ciekawa, co Stephen King napisał o tym filmie w "Danse Macabre" ("I can still see!" – to mogłoby być ciekawe). Koniecznie do nadrobienia.

Predator: Strefa zagrożenia (2025)

To nie Predator, lecz film o obcym na obcej planecie

Dom (1980 - 2000)

Jest kilka osób w mojej rodzinie, którym się nie spodobał serial "Dom" – także nie wszystko złoto, co się świeci.

Columbo: Piękna, lecz zabójcza 3x1 (1973)

Doskonały odcinek, Peter Folk jak zwykle niesamowity. Ależ niesamowita sytuacja, a to kobieta!!! Odcinek dosłownie perfekcyjny. Wspaniała rola
Very Miles.

Proszę czekać…