Mad Max: Na drodze gniewu 2015

Mad Max: Fury Road
Film

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • oraz innych 17 nagród, 32 nominacje i 5 udział w konkursie zobacz więcej
Tom Hardy
jako Max Rockatansky
Nicholas Hoult
jako Nux
Charlize Theron
jako Imperatorka Furiosa
Zoë Kravitz
jako Toast
Riley Keough
jako Zdolna
Nathan Jones
jako Rictus Erectus
Hugh Keays-Byrne
jako Immortan Joe
Abbey Lee
jako Dag
Megan Gale
jako Valkyrie
Josh Helman
jako Slit
Angus Sampson
jako Mechanik organiczny

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe'ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Przygodowy, Thriller, Sci-Fi
Słowa kluczowe
przyszłość, apokalipsa, olej, ciemna przyszłość
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-05-22 (kino), 2015-05-07 (świat), 2015-09-25 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Kennedy Miller Production
Village Roadshow Pictures
Kraj produkcji
Australia, USA
Inne tytuły
Mad Max 4 (Australia) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
100 000 000 USD
Wiadomości 59
Paweł Marek krytyk

Tego filmu nie da się opisać słowami, to trzeba zobaczyć. przeczytaj recenzję

Dominik Jedliński krytyk

Fabuła najnowszego filmu 70-letniego już Millera stanowi tylko pretekst do wyszukanych kaskaderskich popisów. Kto jednak oglądał poprzednie części, ten wie, że to nie fabuła, a właśnie pościgi, kraksy i wybuchy stanowią o jakości tego dzieła. przeczytaj recenzję

Marcin Darski użytkownik
  • 8

Szalona jazda raz jeszcze! przeczytaj recenzję

Małgorzata Czop użytkownik
  • 8

George Miller powraca do serii "Mad Maksa" przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od lipca do 17 grudnia 2012 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 28
tyta 9

Niesamowity powrót klasyka. Efekty specjalne wciskają w fotel, aż żałuję, że nie byłem w kinie.

LakiLou 10

What a lovely movie!! No po prostu genialny film, który w głównej mierze opiera się na czystej i niczym nie skrępowanej rozwałce. Dodam, że prezentuje się ona wyśmienicie. Strona wizualna tego filmu robi ogromne wrażenie. Te pustkowie wygląda świetnie, tak samo zresztą charakteryzacja. Spisali się przy niej na medal. Jeśli zaś chodzi o aktorstwo to w większości przypadków jest bardzo dobrze albo wręcz rewelacyjnie. Tom Hardy jako małomówny i dręczony koszmarami Max jest wyśmienity, tak samo Charlize Theron wcielająca się w postać Furiosy. W sumie można powiedzieć, że odkrywa ona w całej tej historii ważniejszą rolę od Maxa. I mnie tam to wcale nie przeszkadzało, bo to całkiem fajna postać i przypadła mi do gustu jej relacja z tytułowym bohaterem, która w głównej mierze opierała się na mowie ciała zamiast słowach. Równie dobre wrażenie zrobił na mnie Nicholas Hoult. Warto również wspomnieć o aktorkach wcielające się w role uciekinierek. Nie miały jakiejś skomplikowanych ról to też spisało się dobrze. Wydaje mi się, że w głównej mierze miały się ładnie prezentować i tak też było. Na koniec został główny czarny charakter czyli Immortan Joe, który co prawda nie będzie wymieniany wśród najlepszych złoczyńców, ale nie oznacza to wcale, iż jest to słaba postać. Jest bardzo fajnym czarnym charakterem, ale jednak nie ma w sobie tego czegoś co sprawi, że zostanie zapamiętany na dłużej. Dobra do tej pory cały czas chwalę ten film i to nie bez powodu, ale teraz przyszła pora na trochę krytycznych słów, a dotyczy ona fabuły. Jest to zdecydowanie najsłabszy element tego filmu, ale w tym wypadku oznacza to, że zamiast rewelacyjnej dostajemy tylko i wyłącznie bardzo dobrą. Jest ona sprawnie i ciekawie opowiedziana, jednakże jakoś specjalnie mną nie zachwyciła. Chociaż w sumie nie musiała, bo cała ta rozwałka, która nieustannie trwała zrekompensowała to z nawiązką. Film naprawdę godny polecenia.

Adrenochrom

Jak dla mnie absolutnie porywający i nieziemsko emocjonujący, zdecydowanie najlepsza odsłona Mad Maksa. Chyba w żadnym innym filmie nie ma takiej ilości akcji, film to jeden wielki pościg po pustyni. Charlize Theron wypadła bosko, jedna z jej najlepszych ról.

JakubWyklety 9

A skądże to, jakże to, czemu tak gna? A co to to, co to to, kto to tak pcha? Że pędzi, że wali, że bucha, buch-buch? To ropa gorąca wprawiła to w ruch!

Phosphoester 5

Dawno już nie widziałem filmu, w którym fabuła nie istnieje, a tytułowy bohater odgrywa rolę trzecioplanową :v Ale ładne efekty były.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
627 pkt.
2
jacks
240 pkt.
3
Gooosik
160 pkt.
4
Tuiq
160 pkt.
5
ferhin2
132 pkt.
6
fredaser
52 pkt.
7
Aladyn
30 pkt.
8
Bluejohn_26
28 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…