Christine 1983

Arnie był życiowym nieudacznikiem. Jego rodzice sprawowali nad nim całkowita kontrolę, szkolni koledzy traktowali go gorzej, niż karalucha. Jedynym przyjacielem naszego bohatera był Dennis. Jednak wkrótce pojawiła się ona. Arnie całkowicie stracił dla niej głowę. Poświęcał jej cały swój wolny czas. A ona odpłacała mu się,… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 25 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Keith Gordon
jako Arnie Cunningham
John Stockwell
jako Dennis Guilder
Alexandra Paul
jako Leigh Cabot
Robert Prosky
jako Will Darnell
Harry Dean Stanton
jako Rudolph Junkins
Christine Belford
jako Regina Cunningham
Roberts Blossom
jako George LeBay
William Ostrander
jako Buddy Repperton
David Spielberg
jako Pan Casey
Malcolm Danare
jako Moochie Welch
Steven Tash
jako Richard Trelawney
Stuart Charno
jako Don Vandenberg

Fabuła

Arnie był życiowym nieudacznikiem. Jego rodzice sprawowali nad nim całkowita kontrolę, szkolni koledzy traktowali go gorzej, niż karalucha. Jedynym przyjacielem naszego bohatera był Dennis. Jednak wkrótce pojawiła się ona. Arnie całkowicie stracił dla niej głowę. Poświęcał jej cały swój wolny czas. A ona odpłacała mu się, karząc jego prześladowców. Kim jest miłość Arniego? To czerwony plymouth fury, który żyje własnym życiem. Matejsoner11

Gatunek
Horror, Dramat
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, opętanie, samochód

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1983-12-09 (świat)
Wytwórnia
Columbia Pictures Corporation
Delphi Premier Productions
Polar Film
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
John Carpenter's Christine (USA) (tytuł pełny)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
9 700 000 USD

Recenzje

Podcinanie skrzydeł 7
  • 2009-08-27
  • napisana przez Matejsoner11
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Horrory na podstawie książek Kinga w latach 80. i 90. powstawały niemal hurtowo, na ilość, nie na jakość. Samo to, że film jest ekranizacją powieści słynnego pisarza, miało przyciągnąć widza do kina. I przyciągało, jak najbardziej. Kiedy John Carpenter zaczynał kręcić kinowy odpowiednik jednej z... pokaż więcej

1 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 7

LakiLou 8

Ach ta miłość. Do czego ona jest w stanie doprowadzić Bogu ducha winny samochód ;) Gdybym ja miał taki wóz jak w tym filmie to nazwałbym go Scarlett i mocno dbałbym o niego ;D Dobra, a co do samego filmu to świetny był, no ale skoro stał za nim Carpenter i na dodatek był na podstawie książki Kinga to inaczej być nie mogło.

Psycho_Daddy 9

Naprawdę świetnie się ogląda,wciąga od pierwszych minut i tak do samego końca.Finał troszkę przekombinowany,ale nie znam lepszego filmu o takiej tematyce.

Psycho_Dad 9

Naprawdę świetnie się ogląda,wciąga od pierwszych minut i tak do samego końca.Finał troszkę przekombinowany,ale nie znam lepszego filmu o takiej tematyce.

bizarre 5

5/10 – Ten film zawiera chyba wszystkie elementy typowe dla lat 80. Świetnie oddaje klimat powieści S. Kinga (to chyba jedna z najwierniejszych adaptacji jego prozy). Oglądałem ze sporą przyjemnością, ale jednak z mniejszą niż czytałem książkowy pierwowzór.
„Christine” posiada niestety sporo wyraźnych wad: w scenariuszu schemat goni schemat, nic nie zaskakuje, nie trzyma w napięciu. Wszyscy bohaterowie są wręcz karykaturalnie stereotypowi, a przy tym ich zachowania są po prostu głupie, przez co nie można się zaangażować w oglądanie.
Mam bardzo mieszane odczucia po seansie „Christine”, ale zapamiętam ją pozytywnie ze względu na styl i klimat.

Elros 9

Może trochę odbiega od książki, ale obejrzeć można :) – *Christine *to (jedna z nielicznych) dobrze sfilmowana, na podstawie powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Mocne 9/10 się należy.

Zresztą "inny tytuł" mówi sam za siebie.

skunksior Elros

i jaki piekny samochodzik w roli głównej :)

Asmodeusz Elros 7

jeden z niewielu filmów na prozie kinga, na którym nie zasnołem, wkońcu spójna fabuła bez kilkunastu wątków pobocznych

Współtworzą