Ona 2013

Her

Niezwykła historia miłosna. Samotny pisarz - Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy komputerowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans….

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 42 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Joaquin Phoenix
jako Theodore
Amy Adams
jako Amy
Rooney Mara
jako Catherine
Olivia Wilde
jako Dziewczyna na randce w ciemno
Scarlett Johansson
jako Samantha
Rachel Ann Mullins
jako Giselle
Sam Jaeger
jako Dr Johnson
Tiffany Pulvino
jako Informatyczka
Gracie Prewitt
jako Jocelyn
Aura Trentin
jako Dziewczyna w bikini
Jen Kuhn
jako Kathy C.

Fabuła

Niezwykła historia miłosna. Samotny pisarz - Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy komputerowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans…. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Romans, Sci-Fi
Słowa kluczowe
przyjaciel, miłość, zazdrość, samotność zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2014-02-14 (kino), 2013-10-13 (świat), 2014-07-02 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Buckeye Pictures
FilmNation Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Untitled Spike Jonze Project (USA)
Untitled Charlie Kaufman and Spike Jonze Project (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
126 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 11 wiadomości

Recenzje

Pomimo nieprawdopodobnego wyjściowego pomysłu, film jest świetny - gra aktorska, ciekawe przemyślenia na temat miłości i współczesnego społeczeństwa. Pomimo wolnego tempa ogląda się z zapartym tchem. 10
  • 2018-05-07
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Miłość na jedno serce i 8 rdzeni

Spike Jonze zarządził po raz kolejny i udowodnił, że "zdanża" również bez pomocy Charliego Kaufmana.

Co prawda nowy film Jonze'a jest oparty na skrajnie nierealistycznym założeniu, że Sztuczna Inteligencja zamiast w kilka dni przejąć władzę nad światem, będzie nam sprawdzać e-maile, ale w żadnym stopniu nie umniejsza to genialności tego dzieła. W końcu to film SF, gdzie konieczne jest zawieszenie niewiary i akceptacja nieprawdopodobnych założeń. I tak długo jak wymyślony świat jest wewnętrznie spójny, wszystko jest w porządku. I nie ma znaczenia czy to będzie wypełniony eterem kosmos z Gwiezdnych Wojen czy też SI, która wynosi nam wirtualne śmieci w przerwach w zgłębianiu tajników fizyki teoretycznej i dyskusjach filozoficznych. Zresztą film trwa 2 godziny i kto wie jak akcja rozwinie się w drugiej części seansu... Może reżyser pragnie tylko uśpić naszą czujność...? To znaczy ja już wiem jak owa historia się potoczy, ale nie chcę psuć wrażeń innym, więc to tyle na temat fabuły.

Niezależnie od prawdopodobieństwa wyjściowego pomysłu, film jest po prostu znakomity. Powala genialne aktorstwo - Joaquin Phoenix jest odpowiednio rozczulający jako introwertyczny okularnik, a w "łóżkowym" głosie Scarlett Johansson można się zatopić bez pamięci. Równie mocny jest drugi plan, z wyróżniającą się rolą Amy Adams.

Her niesie też sporo ciekawych przemyśleń na temat natury miłości i współczesnego społeczeństwa i pomimo nieśpiesznego tempa ogląda się go z zapartym tchem. Gorąco polecam!

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Carey Mulligan została obsadzona w filmie, jednak zrezygnowała z udziału w nim ze względu na konflikt terminów. Zastąpiła ją Rooney Mara. zobacz więcej

Komentarze 10

bizarre 2015-03-15 8

8.5/10 – W kinie o miłości zostało już opowiedziane na każdy możliwy sposób. Długo myślałem, że żaden melodramat już mnie nie zaskoczy, ale ostatnio zrobił to Spike Jonze. Miłość do systemu operacyjnego – tego jeszcze nigdy nie było i pewnie sporo poczekamy jeszcze na równie świeży i trafny scenariusz. Jonze trafił idealnie z pomysłem w rzeczywistość w jakiej żyjemy.
„Ona” zmusza do myślenia, stawia wiele pytań o granice miłości, o granice postępu technologicznego, o różnice pomiędzy człowiekiem a sztuczną inteligencją i o prawdziwość ludzkich emocji. Film łączy motywy z klasycznych romansów, z motywami z „Łowcy androidów” czy „A.I. Sztuczna inteligencja”. Jest jednocześnie poruszająca i zabawna, abstrakcja łączy się tu z rzeczywistością. Film ten jest też świetną rozrywką – wciągająca fabuła, piękne zdjęcia i muzyka i prawdziwy, szczery bohater wykreowany przez Joaquina Phoenixa, no i idealnie brzmiący głos Scarlett Johansson.

jacks 2014-02-22 8

Ciekawa wizja przyszłości – Solidny film z dobrym aktorstwem. Głos Scarlett idealnie pasował do Samanthy. Wizja przyszłości, która jest jedną z wielu jaka może spotkać społeczeństwo co raz bardziej zaangażowane w życie wirtualne niż realne. Spike Jonze odwalił kawał dobrej roboty. 8/10

robgordon jacks 2014-02-28

Scarlett jest chyba największym plusem tego filmu. Gra tylko głosem, ale za to jak!

simonperch 2014-01-23 9

Ciekawy pomysł i kapitalny Phoenix.

Khaosth 2018-08-03 10

Historia wrażliwca który po rozstaniu z żoną (ten jeden wątek można było nieco dokładniej przybliżyć) zaczyna wchodzić w coraz głębszą relację ze świeżo zainstalowanym systemem operacyjnym. Ciepła, melancholijna i błyskotliwa opowieść o stopniowym dojrzewaniu relacji, opowiedziana z odświeżającego dystansu tematyki SI i wpływu nowoczesnych technologii na nasze życie.

Mrozikos667 2014-02-23 9

Poza wszystkim, pięknie chwyta miejsce, gdzie rodzi się miłość niemożliwa – między przypadkiem a bezlitosną konsekwencją czasu. Zamieniłbym Ivonę na Samanthę.

Współtworzą