Ona 2013

Her
Film

Niezwykła historia miłosna. Samotny pisarz - Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy komputerowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans….

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax, 11 kwiecień 2023, wtorek 01:35 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

  • oraz inne 4 nagrody, 12 nominacji i 2 udział w konkursie zobacz więcej
Joaquin Phoenix
jako Theodore
Amy Adams
jako Amy
Rooney Mara
jako Catherine
Olivia Wilde
jako Dziewczyna na randce w ciemno
Scarlett Johansson
jako Samantha
Rachel Ann Mullins
jako Giselle
Sam Jaeger
jako Dr Johnson
Tiffany Pulvino
jako Informatyczka
Gracie Prewitt
jako Jocelyn
Aura Trentin
jako Dziewczyna w bikini
Jen Kuhn
jako Kathy C.

Niezwykła historia miłosna. Samotny pisarz - Theodore (Joaquin Phoenix) kupuje nowy komputerowy system operacyjny, który jest tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby użytkownika. Między nim, a jego systemem operacyjnym rozwija się romans…. opis dystrybutora

Gatunek
Romans, Sci-Fi, Dramat
Słowa kluczowe
miłość, przyjaźń, zazdrość, samotność zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-02-14 (kino), 2013-10-13 (świat), 2014-07-02 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Buckeye Pictures
FilmNation Entertainment
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Untitled Spike Jonze Project (USA)
Untitled Charlie Kaufman and Spike Jonze Project (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
126 minut
Wiadomości 11
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Katarakty Owsianko użytkownik
  • 10

Pomimo nieprawdopodobnego wyjściowego pomysłu, film jest świetny - gra aktorska, ciekawe przemyślenia na temat miłości i współczesnego społeczeństwa. Pomimo wolnego tempa ogląda się z zapartym tchem. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Carey Mulligan została obsadzona w filmie, jednak zrezygnowała z udziału w nim ze względu na konflikt terminów. Zastąpiła ją Rooney Mara. zobacz więcej

Komentarze do filmu 19
bizarre 8

8.5/10 – W kinie o miłości zostało już opowiedziane na każdy możliwy sposób. Długo myślałem, że żaden melodramat już mnie nie zaskoczy, ale ostatnio zrobił to Spike Jonze. Miłość do systemu operacyjnego – tego jeszcze nigdy nie było i pewnie sporo poczekamy jeszcze na równie świeży i trafny scenariusz. Jonze trafił idealnie z pomysłem w rzeczywistość w jakiej żyjemy.
„Ona” zmusza do myślenia, stawia wiele pytań o granice miłości, o granice postępu technologicznego, o różnice pomiędzy człowiekiem a sztuczną inteligencją i o prawdziwość ludzkich emocji. Film łączy motywy z klasycznych romansów, z motywami z „Łowcy androidów” czy „A.I. Sztuczna inteligencja”. Jest jednocześnie poruszająca i zabawna, abstrakcja łączy się tu z rzeczywistością. Film ten jest też świetną rozrywką – wciągająca fabuła, piękne zdjęcia i muzyka i prawdziwy, szczery bohater wykreowany przez Joaquina Phoenixa, no i idealnie brzmiący głos Scarlett Johansson.

justangel bizarre 7

@bizarre też sądziłam, że żaden melodramat mnie już nie zaskoczy, a jednak proszę bardzo. Mamy nowy temat, na dodatek dobry scenariusz, pełen emocji. Mamy fajne role, dobrych aktorów. Również polecam.

jacks 8

Ciekawa wizja przyszłości – Solidny film z dobrym aktorstwem. Głos Scarlett idealnie pasował do Samanthy. Wizja przyszłości, która jest jedną z wielu jaka może spotkać społeczeństwo co raz bardziej zaangażowane w życie wirtualne niż realne. Spike Jonze odwalił kawał dobrej roboty. 8/10

robgordon jacks

Scarlett jest chyba największym plusem tego filmu. Gra tylko głosem, ale za to jak!

Ikcolbaz 8

Wspaniały film poruszający wiele przeplatających się współcześnie tematów. Nie tylko porusza uczucia ale też zmusza do przemyśleń.

simonperch 9

Ciekawy pomysł i kapitalny Phoenix.

Chemas 9

Bardzo specyficzny i dla niektórych może być trudny w odbiorze ten film. Jest jednak tak jak Katarakty w swojej recenzji napisał. Należy siąść spokojnie i dać się wciągnąć. Historia tak nieprawdopodobna (na dzień dzisiejszy ;) ), że wielkie uznanie za twórców, którzy się za to wzięli. Peanów dla Phoenixa i dla głosu Scarlet już nie będę słał, bo jest oczywiste, że bez nich ten film tak znakomity by nie był. Jedyny minus jak dla mnie to gra Amy Adams.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Marac
160 pkt.
2
jacks
137 pkt.
3
Czejen71
117 pkt.
4
Redox
60 pkt.
5
kaskader
24 pkt.
6
Kristo
20 pkt.
7
agatkar16
14 pkt.
8
Beznickowy
13 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…