Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 1937

Snow White and the Seven Dwarfs

"Dawno, dawno temu ..." tak rozpoczyna się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy, czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki - magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie - postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 1 zdjęcie

Obsada Zobacz pełną obsadę

Roy Atwell
jako Mędrek (głos)
Maria Modzelewska
jako Królewna Śnieżka (Z roku 1938)
Pinto Colvig
jako Gburek (głos)
Aleksander Żabczyński
jako Królewicz (Z roku 1938)
Billy Gilbert
jako Apsik (głos)
Leokadia Pancewiczowa
jako Królowa (Z roku 1938)
Otis Harlan
jako Wesołek (głos)
Irena Górska-Damięcka
jako Królowa (Z roku 1938)
Scotty Mattraw
jako Nieśmiałek (głos)
Seweryna Broniszówna
jako Wiedźma (Z roku 1938)
Eddie Collins
jako Gapcio (głos)
Stefan Jaracz
jako Leśniczy (Z roku 1938)

Fabuła

"Dawno, dawno temu ..." tak rozpoczyna się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy, czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki - magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie - postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka trafia do chatki siedmiu krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika, którzy bawią się, śpiewają, śmieją się i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Wszyscy razem wiodą szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza starucha podstępnie częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem... Anonimowy

Gatunek
Animowany, Musical, Familijny, Fantasy, Dramat

Szczegóły

Premiera
2001-05-25 (kino), 1937-12-21 (świat), 2001-10-24 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 7 lat
Czas trwania
83 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Brakujące sceny — Kiedy realizacja zbliżała się ku końcowi, Walt Disney zmuszony został wyciąć z filmu dwie sekwencje: jedną, w której krasnoludki jedzą zupę i drugą, w której budują łóżko dla Śnieżki. Były one zabawne, ale nie wnosiły niczego do filmu, a tylko niepotrzebnie wydłużały czas projekcji. Ciężka praca animatorów i rysowników nie poszła jednak całkowicie na marne. Sceny... zobacz więcej

Komentarze 4

YanYool99 2016-10-04 8

Grafika ładna do dziś.Pinupowa piękność, Śnieżka,jest podporą filmu.Można narzekać tylko na przesłodzoną końcówkę. Aha,only eng dubb. Stara polska wersja ssie.

Movieman 2013-12-04

5/10 – Mało urodziwa, despotyczna królewna, która rządzi siedmioma niezbyt ogarniętymi brudasami. Pomimo kultowości tej animacji, jakoś nigdy za nią nie przepadałem.

Śnieżka jest nudna, głupiutka i naiwna. Nie będę tego ukrywał – nie lubię jej.

No i dodam jeszcze, że oglądałem z polskim dubbingiem z roku 47. Dymsza, Smosarska itd. Katorga, po prostu katorga dla uszu.

justangel Movieman 2018-07-22 8

@Movieman: To ja zdecydowanie wolę Śnieżkę niż Kopciuszka. To jest dopiero dramat :) Po obejrzeniu tej (Kopciuszka) bajki (przez córkę w tym samym pokoju) nadal piszczy mi w uszach ;) Do Śnieżki akurat mam słabość, sentyment chyba :) Piosenki lubię.

modelka 2012-10-31 8

Przepiekna historia – Co prawda zaskakujaca w wielu momentach ale pieknie zrobiona bajka, z duza iloscia muzyki. Zawsze jednak sciska mnie za gardlo jak czytam corce ksiazke i musze przeczytac ze krolewne ma zabic, strasznie brutalne slownictwo jak dla dzieci. Wyrwac jej serce, zjesc go, albo zatruc, udusic to zalezy od rodzaju przekladu pisanego, albo wersji bajki. Ale jednak uwazam ze dla malego dziecka nie do konca jest to dobra bajka.

Współtworzą