Animowany 1937

Przedstawiamy listę 61 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Animowany z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 8.4

Film opowiada o losach Śnieżki, którą zła macocha postanowiła zabić, ponieważ była o wiele piękniejsza od niej. Dziewczynie udaje się jednak uniknąć śmierci i znaleźć schronienie u siedmiu sympatycznych krasnali.

Parábola 2.0

Ten krótki filmik jest prekursorem obecnych szortów (shorts), jednocześnie swego rodzaju animacji. W filmiku tym pojawiają się klatka po klatce różne figury, zakrzywione obiekty, papierowe rzeźby amerykańskiego rzeźbiarza i malarza Rutherforda Boyda oraz różne inne obiekty. Wszystko to w ruchu parabolicznym. W tle muzyka z "La Creation du monde" Dariusa Milhauda.

Stary Młyn 7.1Lonesome Ghosts 8.0

Stary, opuszczony od dawna dworek na odludziu jest zamieszkały przez znudzone, osamotnione duchy, które chciałyby trochę pograsować, ale nie mają możliwości, bo są tak dobre w swych fachu, że wystraszyły już wszystkich w okolicy. Jeden z nich podczas czytania gazety zauważa ogłoszenie Kompani eksterminującej duchy i wpadają na pomysł, aby dla rozrywki zaprosić do siebie ekipę pogromców duchów. Dzwonią więc do Kaczora Donalda, Myszki Miki oraz Goofiego i wynajmują ich do pracy. Widząc, że ich ewentualni pogromcy są niezbyt rozgarnięci, marnej postury i że dość niezbornie zabierają się do dzieła, przybywając na nich ze starą pukawką i pałkami nabierają przekonania, że i tym razem wystraszenie delikwentów to łatwizna. Upiory bawią się świetnie, robiąc durniów z pogromców aż do chwili, gdy Goofy spuszczony ze schodów w starej komodzie, zmiata po drodze kaczora i myszkę, i wszyscy wpadają w spiżarnię wypełnioną beczkami z melasą i mąką. Beczki się rozbijają a ekipa oblepiona ich zawartością zaczyna do złudzenia przypominać potępieńców nie z tego świata. Na ich widok przerażone duchy biorą nogi za pas i w szalonym pośpiechu opuszczają dom, zostawiając jedynie ślady na śniegu leżącym wokół domu..

Słowa kluczowe