Musical 1937

Przedstawiamy listę 58 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 8.4

Film opowiada o losach Śnieżki, którą zła macocha postanowiła zabić, ponieważ była o wiele piękniejsza od niej. Dziewczynie udaje się jednak uniknąć śmierci i znaleźć schronienie u siedmiu sympatycznych krasnali.

Pani minister tańczy 7.5

W bliżej nieokreślonym kraju na czele Ministerstwa Ochrony Moralności Publicznej staje Zuzanna; zasadnicza, młoda, atrakcyjna osoba. Jej zastępcą zostaje Sebastian hrabia de Santis, mężczyzna z opinią uwodziciela i lekkoducha. Zaczyna on starać się o względy szefowej, która nie pozostaje obojętna. Niespodziewanie pojawia się siostra bliźniaczka pani minister - niesforna artystka rewiowa. Dochodzi do tego, że hrabia zaczyna zalecać się do Loli. Tego jest już za wiele dla Zuzanny - burza wisi w powietrzu...

Trójka hultajska 6.5

Szydełko, Igiełko, Wiórek to trzech czeladników, do których uśmiecha się los – wygrywają na loterii. Dzielą wygraną między siebie i każdy rusza w swoja stronę. Po roku spotykają się ponownie i mogą ocenić, który z nich wykorzystał pieniądze, a kto roztrwonił.


Something to Sing About

Mało znany zespół z Nowego Jorku dostaje propozycję umowy ze studiem, jednak oni chcą spróbować kariery na własną rękę.

Die Göttliche Jette

Jette jest typową młodą dziewczyną z Berlina. Razem z matką występuje na deskach peryferyjnego teatru, gdzie zauważa ją młody austriacki baron, Eugen Opalla. Jego starania umożliwiają jej debiut w uznanym teatrze Königstädtisches. Mimo pierwszych niepowodzeń, Jette szybko zdobywa serca publiczności. Duża w tym zasługa zuchwałych tekstów pisanych dla niej przez Fritza Barscha, kierownika jej poprzedniego teatru. Obaj mężczyźni działają pod wpływem silnych uczuć i kiedy Jette zostaje zatrzymana przez policję za zbyt odważne słowa głoszone na scenie, pierwszy interweniuje baron, ale i Fritz jest niedaleko.

Shall We Dance 8.0

Sięgać wyżej 4.0

Czar cyganerii 7.0

Słowa kluczowe