Bez skrupułów 2006

Infamous

Słynny amerykański pisarz, a jednocześnie największy ekscentryk nowojorskich salonów literackich, Truman Capote, szczyt swojej kariery osiągnął po napisaniu książki „Z zimną krwią”. Był to stylizowany na powieść zapis brutalnej zbrodni dokonanej w małym amerykańskim miasteczku, zapis, któremu pisarz poświęcił cztery lata życia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 8 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Toby Jones
jako Truman Capote
Sandra Bullock
jako Harper Lee
Daniel Craig
jako Perry Smith
Gwyneth Paltrow
jako Peggy Lee
Sigourney Weaver
jako Babe Paley
Jeff Daniels
jako Alvin Dewey
Isabella Rossellini
jako Gloria Guinness
Hope Davis
jako Slim Keith
Juliet Stevenson
jako Diana Vreeland
Morgan Farris
jako Nancy Clutter
Peter Bogdanovich
jako Bennett Cerf
Vicki Aversa
jako Prostytutka

Fabuła

Słynny amerykański pisarz, a jednocześnie największy ekscentryk nowojorskich salonów literackich, Truman Capote, szczyt swojej kariery osiągnął po napisaniu książki „Z zimną krwią”. Był to stylizowany na powieść zapis brutalnej zbrodni dokonanej w małym amerykańskim miasteczku, zapis, któremu pisarz poświęcił cztery lata życia i który uwikłał go w niebezpieczną znajomość z odsiadującym wyrok mordercą. Znajomość, która niespodziewanie przerodziła się w intymny związek... opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Dramat
Słowa kluczowe
krew, więzienie, policja, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-02-09 (kino), 2006-08-31 (świat), 2007-10-17 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Every Word Is True (USA) (tytuł roboczy)
Have You Heard? (USA) (tytuł roboczy)
Untitled Douglas McGrath Movie (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
110 minut
Budżet
13 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Julia Roberts była kandydatką do roli Harper Lee. zobacz więcej

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Coradooo 2009-09-12

6/10 Historia Prawdziwa – Jest to już druga adaptacja tej książki, lecz jak dla mnie na pewno nie lepsza od poprzedniej. Ta wersja zawiera więcej szczegółów, co może być atutem dla widzów którzy nie czytali książki.
Tak na marginesie to nie wiem co można jeszcze wycisnąć z filmu, jeżeli jego pierwsza wersja została nakręcona rok wcześniej, a główny bohater za swją rolę otrzymał Oscara ?????

Redox Coradooo 2011-01-15 7

Świetny film zafundował nam w tym miesiącu miesięcznik FILM.

Biografia Trumana Capote’a ujęta została tutaj w formę paradokumentu. Samego bohatera poznajemy, gdy jest już u szczytu sławy. Wydał już 7 powieści, poznał światowe znakomitości. Nagle natrafia na artykuł w gazecie o zabójstwie rodziny. Postanawia odnaleźć morderców. Doświadczenia te zmienią nie tylko życie jego, ale też i skazanych na śmierć.

Film raczej został utrzymany w tonie kameralnym, przede wszystkim świetnie zagrany. Nawet takie persony jak Sandra Bullock czy Daniel Craig wczuli się w swoje postacie aż tak bardzo, że byłem w stanie zapomnieć o ich dotychczasowym dorobku i móc cieszyć się obrazem.

Nie jest to jakiś wiekopomny pomnik pozostawiony amerykańskiemu pisarzowi, ale porządnie rozpisana praca, przedstawiająca charakter Capote’a, jego ekstrawaganckość, ale też wielka duszę artysty i poprowadzony emocjonalnie do finału. Warto!

Współtworzą