Michael Clayton 2007

Film

Michael jest jednym z najlepszych prawników w mieście. Perfekcyjnie załatwia sprawy mniej i bardziej ważne ludzi wysoko postawionych w społeczeństwie. Film ukazuje cztery najgorsze dni z jego życia.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
  • oraz inne 2 nagrody, 22 nominacji i 3 udział w konkursie zobacz więcej
George Clooney
jako Michael Clayton
Tom Wilkinson
jako Arthur Edens
Tilda Swinton
jako Karen Hauer
Sydney Pollack
jako Marty Bach
Michael O'Keefe
jako Barry Grissom
Ken Howard
jako Don Jefferies
Denis O'Hare
jako Pan Greer
Robert Prescott
jako Pan Verne
Merritt Wever
jako Anna
David Lansbury
jako Timmy Clayton
Bill Raymond
jako Gabe Zabel
Skipp Sudduth
jako Jerry Dante

Michael jest jednym z najlepszych prawników w mieście. Perfekcyjnie załatwia sprawy mniej i bardziej ważne ludzi wysoko postawionych w społeczeństwie. Film ukazuje cztery najgorsze dni z jego życia. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Thriller, Kryminał
Słowa kluczowe
sen, rodzina dysfunkcyjna, samobójstwo, śledztwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-11-23 (kino), 2007-08-31 (świat), 2008-04-16 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Mirage Enterprises
Section Eight
Castle Rock Entertainment (współpraca produkcyjna) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
119 minut
Budżet
25 000 000 USD
Wiadomości 2
Ewa Drab krytyk

Przy nowoczesnym sposobie ugryzienia tematu dziwi stereotypowa maniera zilustrowania „tych złych” – bossów gotowych na wszystko, żeby uratować swoje firmy. Rozczarowuje też zakończenie. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Synopis — Michael Clayton (George Clooney) jest specjalistą od brudnej roboty w jednej z największych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku – Kenner, Bach&Ledeen’s. Zadaniem Claytona, którego mentorem i zleceniodawcą jest założyciel firmy Marty Bach (Sydney Pollack), jest naprawianie błędów ważnych klientów. Nikt tak jak on nie potrafi doprowadzić do umorzenia śledztwa w... zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
crimson

opinia – chcąc odpocząć po tygodniu pracy,odpalam film….myślę G.Clooney już jest dobrze..
oglądam..moje odczucia to zagmatwana treść..zamiast odpocząć przy filmie,obejrzeć coś dobrego,spoglądam na zegarek kiedy się skończy..tyle,że końcówka jest jakaś klarowna.wg mnie szkoda czasu

ana481516 6

Przez końcową scenę zyskał w moich oczach.Wcześniej było średnio na jeża, nie za bardzo mnie ta historia wciągnęła. Myślałam,że to Cate Blanchett a nie Tilda 🤣

juskowiak 9

Z minuty na minutę wciągał mnie mocniej… – Film nominowany do Oscara w kategorii najlepszego filmu anglojezycznego. Raczej zasłużenie. Interesująca historia opowiedziana w intrygujacy sposob, dobra gra Clooneya, Swinton i Wilkinsona, do tego ciekawy pomysł z retropspekcją oraz specyficzny klimat… Ten film ma coś w sobie. Na pewno warto zobaczyć. Wiele osób może zniechęcić zawiły i niezrozumiały początek. Świetna jest za to jedna z ostatnich scen – rozmowa Clooneya ze Swinton.
Oceniam go na mocne 7+/10. Obniżyłem ocenę za iście hollywodzkie zakończenie.

Asia juskowiak

Dobry film ale nie wiem czy akurat te nominacje są zasłużone. Wilkinson zasługuje ale George Clooney już trochę mniej. Przyznaje film wciąga, ale niczym specjalnym nie zaskakuje.

justangel juskowiak 7

Tutaj zgodzę się z Asią – film dobry, ale nominacje niekoniecznie zasłużone, a film wciąga jednak nie zaskakuje niczym nowym i jest przewidywalny.

Jacky juskowiak

FILM B.DOBRY. WIDAĆ KUNSZT REŻYSERSKI. CIEKAWIE OPOWIEDZIANY. 8/10.

Trikster juskowiak 6

fabuła w porządku, ale momentami czułem, jakby scenarzysta wykonywał jakąś chałturę, Tilda Swinton – choć było jej mało, to pokazała klasę. Ten Oscar to podejrzewam jednak, że jurorzy dali jej za całokształt :). O Wilkinsonie chyba nie trza się wypowiadać ;), rola oscarowa. Clooney ani trochę mi się nie podobał. Zakończenie strasznie banalne, że niby wszyscy tacy prawi i sprawiedliwi… Mam mieszane uczucia co do tego filmu, jestem skłonny dać mu 6/10. Czegoś brakowało. A te konie? FUUUJ, co za banał. Dialogi – dobre i tak jak autor tematu zgadzam się co do ostatniej sceny ;)

MacT 6

3\5 – Film może i ma wydźwięk polityczny, ale chyba tak naprawdę ważny dla obywateli USA. Film jest dobrze obsadzony i zagrany- temu nie zaprzeczam. Reżyseria też nawet sprawna, jednakże opowiadana historia jakoś mnie nie wciąga, dlatego taka a nie inna ocena.

Asia MacT

Dobry film, sprawnie zagrany i wyreżyserowany. Całkiem niezła muzyka. Nie dziwie się że nie zgarnął ascarów. Choć świetnie zagrał Wilkinson.

daniello13 MacT 6

6/10 – moja ocena i gdyby nie lepsza druga część filmu, byłoby niżej. obejrzeć można, ale bez szału.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
190 pkt.
2
Hsi_Nao
87 pkt.
3
Perfik
44 pkt.
4
Sweet_Foxy
38 pkt.
5
piwo_war
20 pkt.
6
fredaser
12 pkt.
7
Czejen71
12 pkt.
8
k_malecki
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…