Musical 1940

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1940 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pinokio 6.8

Pewnej magicznej, rozgwieżdżonej nocy, błękitna wróżka sprawiła, że marzenie starego Geppetto spełniło się. Jego ukochana marionetka, chłopczyk o imieniu Pinokio ożył! Przeżywa moc fantastycznych przygód, poddając próbie swą odwagę, lojalność i uczciwość - cnoty, które musi posiadać, by stać się prawdziwym chłopcem. Mimo przestróg przyjaciela, mądrego świerszcza Hipolita, Pinokio wplątuje się w kolejne kłopoty, by na końcu trafić, w poszukiwaniu swego "ojca", do brzucha straszliwego wieloryba. Film uhonorowany dwoma Oscarami, za najlepszą ścieżkę dźwiękową i piosenkę "When You Wish Upon A Star".

Bracia Marx na Dzikim Zachodzie 8.0

Historia rozgrywa się w 1870 roku. Quentin Quale usiłuje dostać się na Dziki Zachód, ale nie ma pieniędzy na bilet. Na dworcu spotyka dwóch braci niedołęgów: Joe i Rusty Panello. Próbuje od nich wyłudzić potrzebną gotówkę, ale bracia okazują się być cwani, nie dają się nabrać, a na dodatek kradną mu wszystko, co posiadał. Joe i Rusty wsiadają do pociągu i udają się na Dziki Zachód. Docierają do miasteczka, w którym trwa zajadły konflikt między rodzinami Turnerów i Wilsonów.

Bitter Sweet

Aby uniknąć ślubu z mężczyzną, którego nie kocha, Sarah Millick, ucieka do Wiednia ze swoim nauczycielem muzyki, Carlem Lindenem, w którym jest zakochana. Pobierają się. W Wiedniu, próbują wiązać koniec z końcem zarabiają muzyką. Carl pisze operetkowi próbuje ją wystawić. Pomaga im wiedeński baron, którym kierują nieczyste intencje. Zabija on Carla w walce na miecze.


Słowa kluczowe