Musical 1940

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Musical z 1940 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pinokio 7.0

Pewnej magicznej, rozgwieżdżonej nocy, błękitna wróżka sprawiła, że marzenie starego Geppetto spełniło się. Jego ukochana marionetka, chłopczyk o imieniu Pinokio ożył! Przeżywa moc fantastycznych przygód, poddając próbie swą odwagę, lojalność i uczciwość - cnoty, które musi posiadać, by stać się prawdziwym chłopcem. Mimo przestróg przyjaciela, mądrego świerszcza Hipolita, Pinokio wplątuje się w kolejne kłopoty, by na końcu trafić, w poszukiwaniu swego "ojca", do brzucha straszliwego wieloryba. Film uhonorowany dwoma Oscarami, za najlepszą ścieżkę dźwiękową i piosenkę "When You Wish Upon A Star".

Bracia Marx na Dzikim Zachodzie 8.0

Bracia Marx wyruszają na Dziki zachód, gdzie słońce nigdy nie zachodzi, a zabawie nie ma końca. Na prerii stawiają czoła złoczyńcy, który chce zagrabić bezcenne tereny.

Bitter Sweet

Aby uniknąć ślubu z mężczyzną, którego nie kocha, Sarah Millick, ucieka do Wiednia ze swoim nauczycielem muzyki, Carlem Lindenem, w którym jest zakochana. Pobierają się. W Wiedniu, próbują wiązać koniec z końcem zarabiają muzyką. Carl pisze operetkowi próbuje ją wystawić. Pomaga im wiedeński baron, którym kierują nieczyste intencje. Zabija on Carla w walce na miecze.


Słowa kluczowe