Aktywność

Ursula K. Le Guin

Moja ulubiona pisarka w tematyce fantasy. Serię Ziemiomorze czytałem pasjami wielokrotnie. Jestem zdziwiony, że są jakieś pozycje w filmografii. Trzeba by obejrzeć.

Szczęki 2 (1978)

Nie pobiję pierwszej części, ale nadal trzyma poziom. Sam pomysł usadowienia najważniejszej akcji w okolicach latarni i samotnej wysepki jest genialny. Poza tym mam do tego filmu wielki sentyment, ponieważ to jego pierwszego oglądałem za gówniarza w kinie, dopiero jakiś czas temu jedynkę. W tamtych czasach, nie wiedzieć czemu, nagminnie puszczana była tylko dwójka. Po seansie byłem w szoku.

Szczęki (1975)

Pamiętam jak za gówniarza byłem w kinie na Szczękach 2, a było to przeżycie, jednak przez długi czas nie było możliwości obejrzeć pierwszej części, chociaż po obejrzeniu kontynuacji zdawałem sobie sprawę, że musi być jeszcze straszniejsza. Tak też się okazało. W końcu obejrzałem, chociaż już trochę starszy. W tamtych czasach Spielberg był geniuszem kina.

Szczęki (1975)

@LakiLou po przeanalizowaniu za i przeciw ;) właśnie zmieniłem ocenę z 8 na 9. Zgadzam się z Tobą całkowicie. Zdecydowany klasyk gatunku i myślę, że można również powiedzieć, że film już kultowy. Wczoraj obejrzałem Szczęki 2 i stąd naszły mnie takie refleksje.

Blanche-Neige, la suite (2007)

Bardzo dobra parodia klasycznych bajek disnejowskich, przede wszystkim Królewny śnieżki i siedmiu krasnoludków. Polecam, jednak nie dla dzieci ;)

Gracz (2014/III)

Naprawdę dobry film, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Jedna z lepszych ról, niezbyt przeze mnie lubianego Marka Wahlberga. Tutaj pokazał klasę.

VIZIR HYDE PARK

@Szczerosc rozumiemjak najbardziej.
Apropos reklam, mały quiz, jaką krew przewozi kurier w reklamie leku Ibuprom RR? Jak on mówi tak, zwana ererka?

Ostatni skaut (1991)

Bruce Willis w znakomitej formie. Do tego Dmon Wayans się dobrze wpasował w duet. Trzeba zaznaczyć, że to film, w którym Willis chyba najwięcej oberwał po gębie ;)

Paryżanka (2017)

@ana481516 zgadzam się. Uwielbiam kino francuskie i ten luz, a tu nie brakowało tego. I komedia i romans, piękne plenery. Super film.

Dron (2017/I)

@Barbarka88Rz tu się nie zgodzę. To nie jest typowy film akcji. W zasadzie jest to bardziej dramat psychologiczny i z dość zaskakującym zakończeniem.

Proszę czekać…