Dobry odcinek Komisarza Alexa. Psiak super. Dobrze zagrał. Trochę wzruszający temat. Mam propozycję, by sobie swoje leki gnoje testowali na sobie.
Kolejny niezły odcinek tego serialu. Intryga wokół działki pod kopalnię piasku. Fajna rola Poniedziałka z Lokatorów. :) Niezły odcinek.
Ho ho, nieźle zakręcony odcinek. Jestem pod wrażeniem. 12 lat dla głupiej baby to słuszna kara. Myślę, że powinno się ten odcinek obejrzeć, choćby ku przestrodze. Jeden z lepszych odcinków tego serialu.
W sumie ciekawy temat i sama historia, ale już z samą realizacją tak sobie. Płonący las to zawsze jest dobry temat na film czy serial.
Kogel Mogel to dla wspomnienie piosenki rozpoczynającej. A potem jest jedynie dobrze.
Odcinek w porządku. Można obejrzeć. Historia ciekawa, wykonanie niezłe. Nie ma słabych dialogów i nawet aktorzy się postarali. :)
Czułem że tak będzie. Ten serial powinien się zakończyć. Tu chodzi głównie o scenariusz i przede wszystkim dialogi. Wszystko jest po protu sztuczne i wymuszone. Masakra jakaś!
Słychać tragedię, ale jej nie widać. Przyjemne chwile nad rzeką, zieleń, spokój, świergot ptaszków vs. krzyki ofiar w obozie. Niewinne i wesołe dzieci vs. strzały, które słychać z oddali. Jazda konna na łące vs. kominy pieców krematoryjnych w tle. Mówienie o wypełnieniu komory gazowej "ładunkiem" w tak beztroski sposób, jakby nie chodziło o mordowanie ludzi. Rodzina Hössa mieszka sobie, jak gdyby nigdy nic przez płot z obozem koncentracyjnym i wygląda to tak, jakby to po nich kompletnie spływało. W pewnym momencie ten sposób opowiedzenia historii zaczął mnie męczyć. Nie mam pojęcia co reżyser chciał przekazać widzom. Chyba nie taką oczywistość, że zbrodniarze wojenni też mieli dzieci, życie rodzinne? Czy chodziło o to, żebym zaczęła współczuć nie tylko ofiarom z obozu? Nie lubię takich manipulacji.
Staram się jak mogę unikać spoilerów, a ciągle miałem wrażenie że wiedziałem zbyt dużo. Reżyser bardzo subtelnie buduje tajemnicę, pierwsza godzina to praktycznie wstęp do filmu i to daje dużo czasu na myślenie. Co się dzieje w tym miasteczku? A każda dodatkowa informacja jest na wagę złota – [SPOILER] tutaj nawet plakat i gatunek zdradzają zbyt dużo. [/SPOILER]
Może w idealnych warunkach – znając dosłownie sam tytuł – da się wyciągnąć więcej, ale ogólnie to średniak. Film trzeba było przyśpieszyć (i to znacznie), jak już zauważyli przedmówcy.
Proszę czekać…