Staram się jak mogę unikać spoilerów, a ciągle miałem wrażenie że wiedziałem zbyt dużo. Reżyser bardzo subtelnie buduje tajemnicę, pierwsza godzina to praktycznie wstęp do filmu i to daje dużo czasu na myślenie. Co się dzieje w tym miasteczku? A każda dodatkowa informacja jest na wagę złota – [SPOILER] tutaj nawet plakat i gatunek zdradzają zbyt dużo. [/SPOILER]
Może w idealnych warunkach – znając dosłownie sam tytuł – da się wyciągnąć więcej, ale ogólnie to średniak. Film trzeba było przyśpieszyć (i to znacznie), jak już zauważyli przedmówcy.
Fajny odcinek serialu Ojciec Mateusz. Jeden z lepszych. Małgorzata Pieczyńska w swojej roli super. W zasadzie do końca nie wiadomo kto tam broi…
Większość to przerysowane kadry, jakby baśń z Disneya.Isaac najlepszy aktorsko, muzyka słabo współgra z obrazem, można obejrzeć ale za to słaba to adaptacja.
Film do oglądania na jeden raz.
Jedna z perełek kina indyjskiego, bardzo subtelne i wysmakowane dzieło, niczym wykwintne danie. Doceni go widz z wyrobionym gustem. Również humor jest wyrafinowany. Kreacje aktorskie także prima sort.
TROCHĘ SPOJLER / TROCHĘ OPIS ODCINKA / TROCHĘ PIERWSZE WRAŻENIA: Pierwszy odcinek rozpoczyna się w momencie, gdy do kapitanatu w Świnoujściu dociera sygnał Mayday z Heweliusza. W kolejnych scenach jest przejście na helikopter, który dociera do ocalałych, przebywających w pontonie. Mamy chaos. Próbę ratowania tych, którzy przeżyli. Serial chyba będzie miał taką konstrukcję, że zaczyna się od zatonięcia promu, a potem w kolejnych odcinkach będzie przedstawienie całej historii katastrofy – od wypłynięcia z portu, aż do zatonięcia – z punktu widzenia ocalałych i ich rodzin, z procesem sądowym w tle. Wizualnie – póki co robi wrażenie. Do poziomu aktorstwa nie mam zastrzeżeń (jestem ciekawa Szyca, nie było go w pierwszym odcinku). BTW Kilka miesięcy temu przeczytałam książkę "Heweliusz. Tajemnica katastrofy na Bałtyku". Wiele fragmentów było bardzo trudnych w odbiorze. Nawet jak oglądałam zdjęcia tirów, które do dzisiaj spoczywają we wraku na dnie morza, zrobiło to na mnie potworne wrażenie.
Nareszcie obejrzany.. i przesłuchany.
Film 1 pomieszczenia, ale ciekawie się oglądało dialogi 4 kobiet i ich walkę o przeżycie.
@matinek dokładnie. Też właśnie te dinozaury mutanty najbardziej popsuły mi ten film. Albo skopiowane z Obcego albo z Avatara.
@Chemas Jeszcze jedna uwaga, warto jak się robi odcinki na podstawie IMDb, sprawdzać dokładnie role. Na IMdb są czasami takie błędy, że w głowie się nie mieści. I nieraz jest tak, że mają, jak przy różnych rolach ukośniki, a tymczasem są to ich własne błędy. Na przykład brakuje jakiegoś stopnia. Warto to ujednolicać. Ale mogą też być role podwójne, czy nawet potrójne. Takie dodawanie wymaga dokładności.
Proszę czekać…