Dogville 2003

Do małego, amerykańskiego miasteczka przybywa Grace (Nicole Kidman) w poszukiwaniu schronienia. Gdy jednak poznaje ich styl życia, powoli odkrywając brak jakiejkolwiek moralności, zło, zakłamanie i brak zasad mieszkańców miasta, narasta w niej nienawiść i chęć zemsty.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 19 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Nicole Kidman
jako Grace Margaret Mulligan
Paul Bettany
jako Tom Jr.
Chloë Sevigny
jako Liz Henson
Jeremy Davies
jako Bill Henson
Philip Baker Hall
jako Thomas Sr.
Lauren Bacall
jako Ma Ginger
Harriet Andersson
jako Gloria
Jean-Marc Barr
jako Mężczyzna w dużym kapeluszu
James Caan
jako Duży człowiek

Fabuła

Do małego, amerykańskiego miasteczka przybywa Grace (Nicole Kidman) w poszukiwaniu schronienia. Gdy jednak poznaje ich styl życia, powoli odkrywając brak jakiejkolwiek moralności, zło, zakłamanie i brak zasad mieszkańców miasta, narasta w niej nienawiść i chęć zemsty. Yasha

Gatunek
Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, gwałt, sąd zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2003-10-03 (kino), 2003-05-19 (świat), 2005-07-01 (dvd)
Dystrybutor
Gutek Film
Kraj produkcji
Dania, Finlandia, Francja, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania
Inne tytuły
The Film "Dogville" as Told in Nine Chapters and a Prologue (USA) (tytuł pełny)
U - Der Film "Dogville" erzählt in neun Kapiteln und einem Prolog. (Niemcy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
178 minut
Budżet
10 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

Avatar square 200x200

bizarre 2016-08-31 7

Znakomity od strony formalnej. Sceneria teatru – budynki bez ścian, czarne lub białe tło akcji, szczekający pies narysowany na podłodze, zamknięcie akcji w jednym miejscu itd. To wszystko mnie kupiło – pozwoliło działać wyobraźni. Co do treści to prawdziwy film psychologiczny. Szkoda tylko, że von Trier tym razem nie poszedł tak daleko jak w „Przełamując fale” i trochę zdystansował od gęstniejącej atmosfery. Poczułem mały niedosyt. Nie przekonała mnie Kidman, mimo że nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń, zresztą tak jak do całej obsady.

7/10

monikawawa 2010-05-01 8

Niezły film – Oryginalny pomysł i dobre aktorstwo 8/10

justangel 2008-10-22 7

Trier – Trier nie jest moim ulubionym reżyserem, jednak ten film uważam za naprawdę dobry. Do plusów zaliczę dobrą grę aktorską i dobra historię z całkiem zaskakującym zaskoczeniem, do minusów: historia była momentami nudnawa, a narrator wypowiadał się zbyt często. Duży minus tego obrazu to sposób przedstawienia historii, mamy tu miejsce akcji, które jest jakby sceną teatru, mamy więc teatr w kinie, niby coś nowego, ale do mnie nie przemawia. Dodatkowo nigdy do mnie nie przemówią zdjęcia kamerą amatorską. Podsumowując plusy i minusy 7/10

Depresja 2007-03-03 9

Lars von Trier to geniusz. – Kolejna swietna produkcja tego genialnego rezysera. Z kazdym jego filmem coraz bardziej zaczynam "zakochiwac" sie w jego tworczosci.

moosix 2006-06-29

Dla mnie jeden z najlepszych filmów ostatnich lat. – na początku ciężko przyzwyczaić się do scenografii, ale na koniec to chyba ona właśnie pozwala się skupić na treści filmu, nie rozpraszając jej.
Mistrzowska gra Nicole Kidman. Po prostu 6+/6 :)

Melman moosix 2010-01-29 8

Minimum efektów, maksimum treści.
Tak, zgadzam się – początkowo scenografia przeszkadza. Może dlatego, że jest to coś 'innego'. Ale juz po obejrzeniu filmu stwierdziłam, że to jest jedna z trzech rzeczy, które wyróżniają ten film. Druga, to ciekawa fabuła. Pokazuje jak zmieniają się ludzie gdy otrzymują trochę władzy. Trzecia – Nicole Kidman – więcej pisać nie trzeba.

Polecam

Współtworzą