Mucha 1986

The Fly

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 38 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jeff Goldblum
jako Seth Brundle
Geena Davis
jako Veronica Ronnie Quaife
John Getz
jako Stathis Borans
Joy Boushel
jako Tawny
Leslie Carlson
jako Doktor Cheevers
George Chuvalo
jako Marky
Michael Copeman
jako Facet w barze
David Cronenberg
jako Ginekolog
Carol Lazare
jako Pielęgniarka
Shawn Hewitt
jako Sprzedawca

Fabuła

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
naukowiec, miłość, szpital, zazdrość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1986-08-15 (świat)
Wytwórnia
SLM Production Group
Brooksfilms
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
15 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 2 powiązane

Komentarze 5

Avatar square 200x200

bizarre 2016-09-08 9

Myślałem, że to będzie tandeta i kicz, ale bardzo mocno się pomyliłem. Ciekawy miks gatunkowy z mistrzowską charakteryzacją. Fenomenalnie pokazany proces przemiany i tej psychicznej i fizycznej. Szczerze jestem pod wrażeniem, jak daleko posunął się Cronenberg w kreacji muchy. Film jest bardzo rozrywkowy, ale nie wpada w śmieszności, a przy tym jest bardzo obrzydliwy (co jest jak najbardziej zaletą). Cały czas jest utrzymany we właściwym tonie – teoretycznie poważnym, ale momentami puszczającym oko do widza. Trzeba też dodać świetny scenariusz, który ani razu nie wpada w utarte schematy i nie pozwala na nudę. Rewelacyjny wytwór chorej wyobraźni.

bodek75 2013-02-28 8

To jest MUCHA , – której się nie zapomina. 8/10

Czechu 2009-05-16 8

To jeden z tych klasycznych filmów – zawłaszcz z tamtych czasów. Kojarzę go jeszcze z młodości, a i ostatnio odnowiłem sobie seans, i całkiem pozytywne mam wrażenia.

Anonimowy Czechu 2009-05-16

Jest to remake horroru z 1958 roku – ten sam temat w nowej scenerii. Film bardzo ciekawy ze względu na to, że odbiega od standardowych horrorów, okraszony świeżymi i dowcipnymi dialogami. Szokujące efekty specjalne oraz Oscar w kategorii charakteryzacji. To były wspaniałe czasy horrorów oraz Sci-Fi.

Redox Czechu 2010-08-21 7

Bardzo klimatyczny horror spod ręki mistrza gatunku – Davida Cronenberga. Z lekka kiczowaty, ale nadaje to obrazowi tylko uroku. Świetnie prezentowała się tytułowa postać muchy. Charakteryzatorom zatrudnionym przy filmie należą się gromkie brawa.

Coś chodzą plotki, że Hollywood planuje remake, byłby to kolejny – drugi. Mam nadzieję, że do realizacji nie dojdzie, bo film dzisiaj prezentuje się wspaniale i chyba nie stracił na wartości, ani nie stał się ani trochę archaiczny.

7/10

Współtworzą