Mucha 1986

The Fly

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Jeff Goldblum
jako Seth Brundle
Geena Davis
jako Veronica Ronnie Quaife
John Getz
jako Stathis Borans
Joy Boushel
jako Tawny
Leslie Carlson
jako Doktor Cheevers
George Chuvalo
jako Marky
Michael Copeman
jako Facet w barze
David Cronenberg
jako Ginekolog
Carol Lazare
jako Pielęgniarka
Shawn Hewitt
jako Sprzedawca

Seth Brundle konstruuje kapsuły teleportacyjne, dzięki którym próbuje poprawić możliwości ludzkiego ciała. Pewny swego, testuje urządzenie na sobie. Eksperyment okazuje się sukcesem, niestety kilka dni później jego ciało zaczyna mutować. Szybko okazuje się, że podczas próby w kapsule oprócz niego znalazła się mucha i ich geny zostały wymieszane. Asmodeusz

Gatunek
Horror, Sci-Fi
Słowa kluczowe
naukowiec, miłość, szpital, zazdrość zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1986-08-15 (świat), 2006-08-02 (dvd)
Wytwórnia
SLM Production Group
Brooksfilms
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
95 minut
Budżet
15 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Mel Gibson, John Travolta, John Lithgow, Willem Dafoe, Michael Keaton, James Woods, Richard Dreyfuss, Billy Crudup i Brad Pitt byli brani pod uwagę lub z różnych powodów odrzucili rolę Setha Brundle'a. zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
dawidek98 8

Co za wysmakowany plakat do filmu. Poezja!

bizarre 9

Myślałem, że to będzie tandeta i kicz, ale bardzo mocno się pomyliłem. Ciekawy miks gatunkowy z mistrzowską charakteryzacją. Fenomenalnie pokazany proces przemiany i tej psychicznej i fizycznej. Szczerze jestem pod wrażeniem, jak daleko posunął się Cronenberg w kreacji muchy. Film jest bardzo rozrywkowy, ale nie wpada w śmieszności, a przy tym jest bardzo obrzydliwy (co jest jak najbardziej zaletą). Cały czas jest utrzymany we właściwym tonie – teoretycznie poważnym, ale momentami puszczającym oko do widza. Trzeba też dodać świetny scenariusz, który ani razu nie wpada w utarte schematy i nie pozwala na nudę. Rewelacyjny wytwór chorej wyobraźni.

Rrouge 10

Genialna fabuła, genialne i efektowne gore, świetne efekty, charakteryzacja która robi wrażenie nawet teraz, wielki klimat grozy i świetna ścieżka dźwiękowa.

bodek75 8

To jest MUCHA , – której się nie zapomina. 8/10

Czechu 8

To jeden z tych klasycznych filmów – zawłaszcz z tamtych czasów. Kojarzę go jeszcze z młodości, a i ostatnio odnowiłem sobie seans, i całkiem pozytywne mam wrażenia.

Anonimowy Czechu

Jest to remake horroru z 1958 roku – ten sam temat w nowej scenerii. Film bardzo ciekawy ze względu na to, że odbiega od standardowych horrorów, okraszony świeżymi i dowcipnymi dialogami. Szokujące efekty specjalne oraz Oscar w kategorii charakteryzacji. To były wspaniałe czasy horrorów oraz Sci-Fi.

Redox Czechu 7

Bardzo klimatyczny horror spod ręki mistrza gatunku – Davida Cronenberga. Z lekka kiczowaty, ale nadaje to obrazowi tylko uroku. Świetnie prezentowała się tytułowa postać muchy. Charakteryzatorom zatrudnionym przy filmie należą się gromkie brawa.

Coś chodzą plotki, że Hollywood planuje remake, byłby to kolejny – drugi. Mam nadzieję, że do realizacji nie dojdzie, bo film dzisiaj prezentuje się wspaniale i chyba nie stracił na wartości, ani nie stał się ani trochę archaiczny.

7/10

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

jacks
128 punktów
89Keradius
40 punktów
Ronaldinho
29 punktów
Asmodeusz
25 punktów
Hsi_Nao
24 punkty
Vampire_Lestat
18 punktów
Milas
4 punkty
Więcej informacji

Proszę czekać…