Godzilla 1998/I

W głębi dżungli Południowego Pacyfiku eksplozja nuklearna powołuje do życia niezwykłą istotę. Przez dziesiątki lat pozostawała w ukryciu, teraz pokaże się światu w całej swej okazałości. Jest najsłynniejszym potworem w historii kina, ma stopę wielkości autobusu, ogon długości ratuszowej wieży i siłę, której nikt nie… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Matthew Broderick
jako Dr Niko Tatopoulos
Jean Reno
jako Philippe Roaché
Maria Pitillo
jako Audrey Timmonds
Hank Azaria
jako Victor "Zwierzak" Palotti
Kevin Dunn
jako Płk Hicks
Michael Lerner
jako Burmistrz Ebert
Harry Shearer
jako Charles Caiman, prezenter WIDF
Arabella Field
jako Lucy Palotti
Vicki Lewis
jako Dr Elsie Chapman
Doug Savant
jako Sierż. O'Neal
Malcolm Danare
jako Dr Mendel Craven
Lorry Goldman
jako Gene, asystent burmistrza

W głębi dżungli Południowego Pacyfiku eksplozja nuklearna powołuje do życia niezwykłą istotę. Przez dziesiątki lat pozostawała w ukryciu, teraz pokaże się światu w całej swej okazałości. Jest najsłynniejszym potworem w historii kina, ma stopę wielkości autobusu, ogon długości ratuszowej wieży i siłę, której nikt nie dorówna. Twórcy ID4 przedstawiają najsłynniejszego potwora wszech czasów, Godzillę z udziałem Mathew Brodericka, Jeana Reno i Hanka Azarii. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Akcja, Sci-Fi
Słowa kluczowe
helikopter, naukowiec, słońce, ryba zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1998-08-28 (kino), 1998-05-18 (świat), 2005-02-09 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Wytwórnia
Centropolis Film Productions
Fried Films
Independent Pictures (II) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Japonia
Inne tytuły
Gojira (Japonia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
139 minut
Budżet
130 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Artur Tojza użytkownik
  • 8

Daleki krewniak wujaszka z Japonii. przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 7
ZIOM68 8

Ogólnie przed oglądnięciem każdego filmu lubię czytać recenzje na różnych portalach filmowych. Powiem szczerze, iż ten film nie posiada dobrej opinii, co trochę i mnie zdziwiło. Fabuła tego filmu wcale aż tak zła nie jest, oczywiście stwór różni się od Japońskiej Klasycznej Godzilli – tutaj faktycznie przyznam rację. Oczywiście są tu sceny w tym filmie, które mi się nie podobają jak np. atak wojska na stwora w strefie mieszkalnej lub gdy auto zostało uwięzione w paszczy stwora a mimo to przeżyli itp. Ale w tym filmie jest akcja jest fajny klimat a efekty specjalne są na bazie technologi cyfrowej, co powoduje, iż na pewno inaczej się ogląda ten film od tradycyjnej Godzilli Japońskiej. Pozdrawiam wszystkich fanów tego rodzaju i gatunku filmowego.

The_Nomad 3

"Durna Ameryka wszystko pożre,przetrawi i wyrzyga. Przed rokiem sprofanowali poczciwą Godzillę, w dodatku przyprawiając napisy końcowe rapowaną wersją Kashmiru"

piwo_war 5

Słaby – Jeden ze słabszych filmów z dorobku Rolanda Emmericha. Efekty specjalne w postaci potwora raziły sztucznością, a pod koniec filmu miałem wrażenie, że oglądam kolejny film z cyklu "Jurassic Park". Jakoś nie potrafię znaleźć wielu czynników, które zrobiłyby na mnie wrażenie w tym filmie. Nie jestem za bardzo zeznajomiony z japońskim oryginałem, więc nie mam do czego przyrównać tej wersji, ale osobiście nie jestem zachwycony.

marek22 piwo_war

Ty sobie zdajesz z tego sprawę, ze to film z 1998 roku? Wymień mi choć 5 filmów z tego roku, które miały lepsze efekty.

piwo_war piwo_war 5

> marek22 o 2009-09-08 06:57 napisał:
> Ty sobie zdajesz z tego sprawę, ze to film z 1998 roku? Wymień mi choć 5 filmów
> z tego roku, które miały lepsze efekty.

Zdaję sobie z tego bardzo sprawę. Jeżeli chodzi o fabułę, to mnie film nie zachwycił, ale pomimo reżysera, który znany jest z widowiskowych filmów, to pociechy w postaci efektów też nie znajdzie się ogromnej (co prawda – są dobre, ale nie rewelacyjne).
Nie wymienię Ci tych 5 filmów z lepszymi efektami specjalnymi dokładnie z roku 1998, ale mogę Ci wymienić jeden z 1996 z lepszymi efektami specjalnymi tego samego reżysera – "Dzień niepodległości". Jak widać, gdyby się włożyło więcej pracy w "Godzillę", mogłoby wyjść coś dobrego.

P.S. Spójrzmy chociażby tylko rok w przód i mamy "Matrix".

JakubWyklety 2

Emmerich ponoć poczynił ten głupi film z pełną premedytacją. Ogromna jest zdrożna przyjemność jaką ze sobą niesie. Polecam serdecznie! Ale nie.

Mrozikos667 2

Powtórka. Gówniarz bawił się przednio, dojrzały widz (tak, to ja) spodziewał się cierpienia. Ale że o tej męce można by nakręcić osobny film, nie podejrzewał.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

kaskader
225 punktów
jacks
197 punktów
Mierzwiak
132 punkty
Asmodeusz
78 punktów
Vermin
75 punktów
stormm59
60 punktów
kubor
24 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…