Godzilla 1998/I

Amerykańska wersja sztandarowego Japońskiego potwora. W latach 50 amerykanie przeprowadzają próby nuklearne na atolu Mururoa. W ich wyniku napromieniowane zostają jaja żyjących tam gadów. Czterdzieści lat później nieznana istota zaczyna atakować japońskie łodzie rybackie. Jest to jednak dopiero początek, gdyż potwór… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Matthew Broderick
jako Dr Niko Tatopoulos
Jean Reno
jako Philippe Roaché
Maria Pitillo
jako Audrey Timmonds
Hank Azaria
jako Victor "Zwierzak" Palotti
Kevin Dunn
jako Płk Hicks
Michael Lerner
jako Burmistrz Ebert
Harry Shearer
jako Charles Caiman, prezenter WIDF
Arabella Field
jako Lucy Palotti
Vicki Lewis
jako Dr Elsie Chapman
Doug Savant
jako Sierż. O'Neal
Malcolm Danare
jako Dr Mendel Craven
Lorry Goldman
jako Gene, asystent burmistrza

Amerykańska wersja sztandarowego Japońskiego potwora. W latach 50 amerykanie przeprowadzają próby nuklearne na atolu Mururoa. W ich wyniku napromieniowane zostają jaja żyjących tam gadów. Czterdzieści lat później nieznana istota zaczyna atakować japońskie łodzie rybackie. Jest to jednak dopiero początek, gdyż potwór kilka dni później atakuje Nowy Jork. Do walki z nim wojsko wysyła wszystkie dostępne siły, ale Gad wciąż żyje i co gorsza składa jaja w podziemiach jednego z budynków. Asmodeusz

Gatunek
Thriller, Akcja, Sci-Fi
Słowa kluczowe
helikopter, naukowiec, słońce, ryba zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1998-08-28 (kino), 1998-05-18 (świat), 1999-05-13 (dvd)
Dystrybutor
Syrena Films
Wytwórnia
Centropolis Film Productions
Fried Films
Independent Pictures (II) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Japonia
Inne tytuły
Gojira (Japonia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
139 minut
Budżet
130 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Artur Tojza użytkownik
  • 8

Daleki krewniak wujaszka z Japonii. przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 8
dawidek98 7

Niezła muzyka – zwłaszcza na samym początku, bo "Come With Me" zdecydowanie nie przypadło mi do gustu, gdyż uważam to za profanację legendarnego i świętego utworu jakim jest niewątpliwie Kashmir. Cała reszta całkiem dobra – biorąc pod uwagę niezbyt ciekawą fabułę z przerośniętym jaszczurem. Mocne 7/10.

ZIOM68 8

Ogólnie przed oglądnięciem każdego filmu lubię czytać recenzje na różnych portalach filmowych. Powiem szczerze, iż ten film nie posiada dobrej opinii, co trochę mnie zdziwiło. Fabuła tego filmu wcale aż tak zła nie jest, oczywiście stwór różni się od Japońskiej Klasycznej Godzilli – tutaj faktycznie przyznam rację. Oczywiście są tu sceny w tym filmie, które mi się nie podobają jak np. atak wojska na stwora w strefie mieszkalnej lub gdy auto zostało uwięzione w paszczy stwora a mimo to przeżyli itp. Ale w tym filmie jest akcja jest fajny klimat a efekty specjalne są na bazie technologii cyfrowej, co powoduje, iż na pewno inaczej się ogląda ten film od tradycyjnej Godzilli Japońskiej. Pozdrawiam wszystkich fanów tego rodzaju i gatunku filmowego.

The_Nomad 3

"Durna Ameryka wszystko pożre,przetrawi i wyrzyga. Przed rokiem sprofanowali poczciwą Godzillę, w dodatku przyprawiając napisy końcowe rapowaną wersją Kashmiru"

piwo_war 5

Słaby – Jeden ze słabszych filmów z dorobku Rolanda Emmericha. Efekty specjalne w postaci potwora raziły sztucznością, a pod koniec filmu miałem wrażenie, że oglądam kolejny film z cyklu "Jurassic Park". Jakoś nie potrafię znaleźć wielu czynników, które zrobiłyby na mnie wrażenie w tym filmie. Nie jestem za bardzo zeznajomiony z japońskim oryginałem, więc nie mam do czego przyrównać tej wersji, ale osobiście nie jestem zachwycony.

marek22 piwo_war

Ty sobie zdajesz z tego sprawę, ze to film z 1998 roku? Wymień mi choć 5 filmów z tego roku, które miały lepsze efekty.

piwo_war piwo_war 5

> marek22 o 2009-09-08 06:57 napisał:
> Ty sobie zdajesz z tego sprawę, ze to film z 1998 roku? Wymień mi choć 5 filmów
> z tego roku, które miały lepsze efekty.

Zdaję sobie z tego bardzo sprawę. Jeżeli chodzi o fabułę, to mnie film nie zachwycił, ale pomimo reżysera, który znany jest z widowiskowych filmów, to pociechy w postaci efektów też nie znajdzie się ogromnej (co prawda – są dobre, ale nie rewelacyjne).
Nie wymienię Ci tych 5 filmów z lepszymi efektami specjalnymi dokładnie z roku 1998, ale mogę Ci wymienić jeden z 1996 z lepszymi efektami specjalnymi tego samego reżysera – "Dzień niepodległości". Jak widać, gdyby się włożyło więcej pracy w "Godzillę", mogłoby wyjść coś dobrego.

P.S. Spójrzmy chociażby tylko rok w przód i mamy "Matrix".

JakubWyklety 2

Emmerich ponoć poczynił ten głupi film z pełną premedytacją. Ogromna jest zdrożna przyjemność jaką ze sobą niesie. Polecam serdecznie! Ale nie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
231 pkt.
2
jacks
207 pkt.
3
Mierzwiak
132 pkt.
4
Asmodeusz
78 pkt.
5
Vermin
75 pkt.
7
stormm59
60 pkt.
8
Anonimowy
28 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…