Wolny strzelec 2014

Nightcrawler

Wolnego strzelca stać na absolutnie wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery kronikarza najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles. Zobacz, jak spełnia się American Dream w czasach, gdy sumienie jest wadą, a droga do zwycięstwa nierzadko wiedzie po trupach.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 32 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jake Gyllenhaal
jako Lou Bloom
Rene Russo
jako Nina
Bill Paxton
jako Joe Loder
Ann Cusack
jako Linda
Kevin Rahm
jako Frank
Anne McDaniels
jako Pogodynka z Los Angeles
Riz Ahmed
jako Rick
Eric Lange
jako Kamerzysta
Kathleen York
jako Jackie
Jonny Coyne
jako Właściciel lombardu
Michael Hyatt
jako Fronteiri, detektyw
Kiff VandenHeuvel
jako Wydawca

Fabuła

Wolnego strzelca stać na absolutnie wszystko, żeby wspiąć się po szczeblach kariery kronikarza najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles. Zobacz, jak spełnia się American Dream w czasach, gdy sumienie jest wadą, a droga do zwycięstwa nierzadko wiedzie po trupach. opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
los angeles, dziennikarz, kalifornia, fotografia zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2014-11-21 (kino), 2014-09-05 (świat), 2015-04-20 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Bold Films
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
117 minut
Budżet
8 500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

Wolny strzelec, w reżyserii Dana Gilroya to produkcja stawiająca na treść. Budżet oszacowany został na blisko 9 milionów dolarów. Bez wątpienia zmierzymy się z kinem niezależnym i stawiającym na emocjonalne wibracje. Tytułowy bohater to Lou Bloom (Jake Gyllenhaal). Poznajemy go jako... pokaż więcej

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Podczas sceny, w której Jake Gyllenhaal rozmawia ze sobą w lustrze, aktor, tak się wczuł w scenę, że uderzył w lustro. Rozciął rękę i musiał udać się do szpitala, by mu zaszyli ranę. Wrócił na plan zaraz, gdy został zwolniony ze szpitala. zobacz więcej

Komentarze 16

bizarre 9

9/10 – Film porywa od pierwszej do ostatniej minuty. Obserwujemy teatr jednego aktora – rewelacyjna rola Jake’a Gyllenhaala (wg mnie dotychczas najlepsza w karierze) i jednocześnie bardzo silny drugi plan z Rene Russo na czele. Scenariusz sprawia, że od razu wpadamy w sam środek akcji, a ta z każdą minutą jest coraz bardziej intensywna. „Wolny strzelec” świetnie łączy wartką akcję z bardzo ciekawym przedstawieniem postaci pod względem psychologicznym.
Gyllenhaal stworzył postać psychopaty, która jest wolna od sztampowych chwytów, balansuje na granicy szaleństwa, ale na szczęście w żadnym momencie nie przeszarżował. Jest przebiegły, tajemniczy i mimo że wiadomo o nim bardzo mało i że jest bohaterem bezsprzecznie złym, nie odczuwałem względem niego negatywnych emocji (równocześnie potępiając jego czyny).
„Wolny strzelec” to świetne połączenie filmu psychologicznego z sensacyjnym.

Khaosth 9

Koszmar epoki ciągłego filmowania, brawurowa rola Gyllenhaala, smolista wersja pogoni za newsami i zaiste inspirująca dyscyplina w drodze po szczeblach kariery.

Ikcolbaz 9

Każdy moment filmu jest dla mnie wspaniały dzięki Jakeowi i scenariuszowi ale także wspaniałemu dawkowaniu napięcia. Pościg boski! Mało już takich filmów.

Marac 10

Perfekcyjny thriller obyczajowy [10/10] |||

Perfekcyjny thriller obyczajowy z hipnotyzującą rolą Jake’a Gyllenhaala jako idącego do celu po trupach psychopaty. Dodatkowo – doskonały obraz patologii hamerykańskiego dziennikarstwa.

TheMarley 6

Mocną stroną filmu jest z pewnością kreacja Jake Gyllenhaala, którego Lou już na pierwszy rzut oka wygląda na postać lekko socjopatyczną, dążącą po trupach do celu, przeświadczoną o słuszności podejmowanych kroków bez wyrzutów sumienia i emanującą pewnością siebie, a porażki obracającą w lekcje. Nie jest okdrywczy kryminał czy thriller ale z pewnością jest warty obejrzenia nie tylko dla fanów JG.

Współtworzą