Steve Jobs 2015

Film

Film skupia się na trzech ważnych wydarzeniach z życia Steve'a Jobsa – wypuszczeniu Macintosha (1984), prezentacji komputera firmy NeXT (1988) oraz premiery iMaca (1998).

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • oraz inne 4 nagrody, 14 nominacji i 2 udział w konkursie zobacz więcej
Michael Fassbender
jako Steve Jobs
Kate Winslet
jako Joanna Hoffman
Seth Rogen
jako Steve Wozniak
Jeff Daniels
jako John Sculley
Michael Stuhlbarg
jako Andy Hertzfeld
Katherine Waterston
jako Chrisann Brennan
Perla Haney-Jardine
jako Lisa Jobs (lat 17)
Ripley Sobo
jako Lisa (lat 9)
Makenzie Moss
jako Lisa (lat 5)
Sarah Snook
jako Andrea Cunningham
John Ortiz
jako Joel Pforzheimer
Adam Shapiro
jako Avie Tevanian

Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Biograficzny
Słowa kluczowe
relacja ojciec-córka, lata 80., komputer, lata 90. zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-11-13 (kino), 2015-09-05 (świat), 2016-03-24 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Universal Pictures
Legendary Pictures
The Mark Gordon Company zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Jobs (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
122 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 20

W filmie właściwie brak akcji, jedynej dynamiki nadają mu dialogi, a czasami i monologi, które główni bohaterowie wyrzucają z siebie przez dwie godziny. przeczytaj recenzję

Dominik Jedliński krytyk

Twórcy chcą, abyśmy zapomnieli o wszystkim, czego się dowiedzieliśmy o współzałożycielu Apple Inc. i starają się odnaleźć jego człowieczeństwo. przeczytaj recenzję

Małgorzata Czop użytkownik
  • 8

Recenzja biografii Steve'a Jobsa przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Jessica Chastain miała propozycję zagrania głównej roli kobiecej. zobacz więcej

Komentarze do filmu 12
lifemovie 7

Film jest pełen dziwnych rzeczy jak np:
- zegarek Wozniaka (chyba biją do iWatch)
- NeXT stepa nie było? Można sobie go pobrać i uruchomić w virtualboxie, poza tym reklama z 97 dużo mówi o tym do czego ten system… BTW: Darwin jest otwarto-źródłowym, uniXo-podobnym, mikro kernelem + zmodyfikowane biblioteki GUI (wcześniej openstep teraz cocoa) tworzą współczesny MacOSX, Kompatybilne biblioteki GUI dostępne poza MacOSX to gnustep.
- Wozniak jest współzałożycielem, zasiada w radzie EFF walczącej o wolność i neutralność sieci (przeciwieństwo Jobsa?)
- i inne…

Ale jako film fabularny, całkiem fajnie się oglądało. Polecam dokument: "Steve Jobs: Man in the Machine" więcej prawdziwego Jobsa.

Quagmire 6

6/10 – Zacznijmy od tego, że stężenie dialogów w tym filmie jest wręcz absurdalne. Chyba nigdy nie widziałem filmu w który mówiliby aż tyle. Bledną przy tym nawet filmy zamknięte w pojedynczych pomieszczeniach takie jak np "Rzeź" Polańskiego. Nie byłoby to złe gdyby te dialogi miały jakąś większą energię, rytm, sentencje warte zapamiętania. W pewnym momencie zaczynają po prostu nużyć, zwłaszcza w chyba najsłabszej sekwencji w 1988 roku.

Męczy się też chyba sam Boyle, owszem świetnie prowadzi aktorów, Fassbender i Winslet grają znakomicie, a i nie ma tutaj słabych ról. Jednak można wyczuć, że aż rwie się do jakiegoś wymyślnego montażu, ciekawych ujęć charakterystycznych dla swojej twórczości. Jest kanarkiem zamkniętym w złotej klatce, może ze dwa razy udało mu się odetchnąć w swoim stylu.

Nie potrafię obronić formy jaką przyjął ten film, podział na trzy sceny burzą retrospekcje a w ich trakcie mocno razi powtarzalność, mówiąc pół żartem pół serio rodem z gagów z "Powrotu do przyszłości". Wiadomo, że tuż przed Bardzo Ważną Prezentacją zawsze wpadnie Daniels i Stuhlbarg, Jobs pomyli z nim boleśnie niewykorzystaną Sarę Snook i pokłóci się z Winslet o córkę. Forma służyła naszkicowaniu postaci i oddaniu powtarzalności zdarzeń, nawet stara się rozwijać fabułę skupioną wokół córki Jobsa, ale wygląda po prostu na eksperyment dla samego eksperymentu. Podobnie jak filmowanie na trzy różne sposoby które ostatecznie nie prowadzi do jakiegoś ciekawego uchwycenia ówczesnej rzeczywistości.

MJ_MARTINO Quagmire 7

Reasumując warto obejrzeć to w kinie ? czy poczekać na domowe wydanie ;)

Quagmire Quagmire 6

Warto chyba tylko z dwóch powodów. To będzie głośny, szeroko dyskutowany gracz sezonu nagród, a na seans domowy trzeba będzie poczekać aż do oficjalnej dystrybucji. Nie sądzę aby jakiś szaleniec podjął się amatorskiego tłumaczenia napisów, nawet przy angielskich napisach, a ogarnięcie tego ze słuchu przy szybkości i częstotliwości dialogów może okazać się nie lada wyzwaniem.

MJ_MARTINO Quagmire 7

Czyli kino :)
Więc rezerwuje czasu w przyszłym tygodniu :D
Swoją drogą nasze grupy tłumaczące są bardzo dobre więc myślę że sobie poradzą.
Tylko ten czas oczekiwania to nie dla mnie wolę szybciej obejrzeć ;p
Dzięki za info.

Beznickowy Quagmire 6

@Quagmire Często się zgadzamy i w tym przypadku również, czyli reasumując: Świetni aktorzy (na szczęście, na przekór modzie filmów biograficznych, nikt nie wpadł na pomysł, aby upodobniać aktorów za wszelką cenę do realnych postaci), ale niestety (sorry, Aaron) zbyt dużo dialogów, a co najgorsze nie dynamizują one akcji – poniekąd na pewno wina samego Boyla i jak dobrze to spuentowałeś nie widać po nim miłości do tego tekstu Sorkina. Choć sam koncept zbudowania fabuły na trzech wydarzeniach wydaje się dość ciekawy, to ciężko nie odnieść wrażenia, że zabrakło temu polotu.

Chemas 6

Niestety tylko 6, spodziewałem się znacznie więcej, szczególnie po reżyserze i przy takiej obsadzie. Doceniam starania, dbałość o szczegóły i aktorstwo na bardzo wysokim poziomie. Niestety film jest mocno przegadany i czasami przynudza. Nie pasuje mi taka forma. Ogólnie lubię filmy z dużą i częstą ilością dialogów, tak zwane przegadane, ale w tym przypadku jakoś mnie to raziło.

pajki_filmaniak 7

nawet ciekawy film i dobra gra aktorska 7/10

Sadmannn 9

Świetny jeżeli chodzi przedstawienie faktów… Jednak Kutcher w roli samego Jobsa był o wiele lepszy.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
687 pkt.
2
Kristo
495 pkt.
3
Redox
240 pkt.
4
jacks
188 pkt.
5
Gooosik
160 pkt.
6
Sweet_Foxy
90 pkt.
7
Beznickowy
51 pkt.
8
Aladyn
30 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…